Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Rozmowy doradcze

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Składowanie drewna jest szczególnym zadaniem. Od ponad 40 lat OHRA oferuje w tej dziedzinie rozwiązania na miarę postępu technicznego wprowadzając nowatorskie rozwiązania w systemie regałów, mając przy tym na uwadze ochronę i zabezpieczenie przechowywanych towarów.

Specjalnie dla długich, ciężkich oraz nieporęcznych elementów drewnianych przeznaczone są regały wspornikowe. Dzięki zastosowaniu gorącowalcowanych elementów składowych regału uzyskujemy możliwośc magazynowania na dużych wysokościach przy niewielkiej powierzchni. Regały paletowe wykonane w tej samej technologii oraz regały pionowe są uzupełnieniem oferty dla branży.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wysiegnikowe

Idealny system magazynowania długich, ciezkich lub wielkogabarytowych materiałów drewnianych, takich jak płyty wiórowe, pakiety tarcicy lub drewna litego. Elastyczne ramiona wysiegnikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wysiegnikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Zaokrąglenia wsporników i stóp, wysokowartościowa specjalna stal, śruby regulacyjne do precyzyjnego ustawienia, łatwe ustawianie wysokości dla składowania materiałów, lekka konstrukcja z wytrzymałych profilów stalowych walcowanych na gorąco, szeroka paleta akcesoriów - składają się na sukces firmy OHRA,zmierzającej w swych wysiłkach do najefektywniejszego składowania drewna.

Korzysci:

 • Słupy regałowe i ramiona wysiegnikowe z pełnosciennych,walcowanych na goraco profili stalowych IPE
 • Słupy regałowe sa perforowane obustronnie w rozstawie otworów 100 mm :100 mm
 • Brak ukrytego tworzenia sie rdzy, wykonanie z pełnego materiału
 • Dla magazynów zewnetrznych wyposazone w dach, sciane tylna i rynne deszczowa
 • Wysokiej jakosci powłoka proszkowa
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe

Dzieki trwałej konstrukcji regały paletowe OHRA wyrózniaja sie sposród tradycyjnych regałów z blachy i przewyzszaja je zaletami w zakresie statycznej wytrzymałosci. Zastosowanie profili stalowych, walcowanych na goraco dla podzespołów nosnych jest istotnym czynnikiem dla bezpieczenstwa w magazynie, w szczególnosci w strefach przebywania personelu i klientów. Jednoczesnie, dzieki szerokim półkom, regały sa ekonomiczne, poniewaz wymagaja zastosowania mniejszej ilosci komponentów, niz w przypadku tradycyjnych systemów regałowych o mniejszej nosnosci.

Bezpieczny regał paletowy dla ciezkich ładunków:

 • Standardowa szerokosc półki do 4500 mm
 • Wysoka wytrzymałosc: Obciazenie przedziału do 32700 kg, obciazenie półki do 5100 kg mozliwe w standardzie
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych
 • Opcjonalnie z zadaszeniem, scianami i jako kompletna hala regałowa

Zapytanie ofertowe


Regaly pionowe płytowe

Do przechowywania wielu towarów, takich jak listwy, profile, prety lub rury, regały pionowe sa rozwiazaniem doskonałym i przyjaznym dla klienta. Produkty o róznych rodzajach i wymiarach sa posortowane i gotowe do uzytku w magazynie lub w hali sprzedazowej. Dla przechowywania płyt wiórowych na stojaco bezposrednio w strefie docinania nie ma lepszej alternatywy niz trwałe regały płytowe OHRA. System wtykowy z rur kwadratowych jest dopracowany w szczegółach i cechuje sie duza zywotnoscia. W celu usprawnienia wprowadzania na magazyn i wyprowadzania z magazynu przed kazdym segmentem regału zamontowane sa wysokojakosciowe przenosniki rolkowe.

Zapytanie ofertowe


Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb, moga byc pobierane całe zestawy lub pojedyncze płyty i transportowane do stacji przekazywania.

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji, zoptymalizowany stosunek jakosci do ceny   

Referencje dotyczące handlu drewnem

Maderas Besteiro
Borovi
Gerbrich
van Deuveren
Trend Hout
Maderas Besteiro

Maderas Besteiro

W firmie Maderas Besteiro regały wspornikowe OHRA umożliwiają wydajne magazynowanie drewna o długości do 13,5 metra, a indywidualnie dopasowane regały paletowe z 15 poziomami składowania oferują również dużo miejsca na wysokoproduktową odmianę laminatów wysokociśnieniowych (HPL). Po przebudowie pierwotnego magazynu podłogowego z przestarzałymi regałami firma Maderas Besteiro zwiększyła pojemność magazynową o 20 % na tej samej powierzchni magazynowej, przyspieszyła procesy magazynowania i pobierania o 30 % oraz zredukowała uszkodzenia magazynowanych towarów o 70 %.

Do historii sukcesu

Borovi

Borovi

Węgierskie przedsiębiorstwo handlu drewnem Borovi Impex Nagyker ponad dwukrotnie zwiększyło swoją pojemność magazynową dzięki regałom wspornikowym OHRA. Pięć regałów wspornikowych o długości 24 metrów z siedmioma poziomami przechowywania umożliwia łatwiejszy dostęp do poszczególnych artykułów w porównaniu z poprzednim systemem magazynowania na posadzce. Wyposażone w konstrukcję dachu i ścian, regały niezawodnie chronią również towary przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki nowym regałom firma może zaopatrywać swoich klientów o 30 procent szybciej, a uszkodzenia zapasów zostały zredukowane o 40 procent.

Do historii sukcesu

Gerbrich

Gerbrich

Czeski producent drzwi Gerbrich był w stanie stworzyć dużą pojemność magazynową na małej powierzchni produkcyjnej dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych OHRA. System regałów umożliwia również wydajne procesy magazynowania dzięki szybkiej obsłudze towarów i dobremu przeglądowi stanu magazynowego, a tym samym niezawodnemu zaopatrzeniu produkcji w wymagane materiały, takie jak płyta wiórowa lub okładzina.aterialien wie Spanplatten oder Verkleidungen.

Do historii sukcesu

van Deuveren

van Deuveren

Firmy coraz częściej korzystają z możliwości indywidualnego dopasowania kolorów swoich regałów. W ten sposób można wdrażać zasady Corporate Design również wewnątrz magazynu lub wizualnie oddzielić różne obszary magazynu. OHRA, europejski lider rynku regałów wspornikowych, pomalował proszkowo regały w różnych kolorach RAL dla nowej siedziby "Houthandel van Deuveren" w Dedemsvaart w Holandii. Kolory zostały dopasowane do elewacji, dzięki czemu regały i budynek tworzą harmonijną całość, która odzwierciedla nowoczesność i jakość produktów firmy. 

Do historii sukcesu

Trend Hout

Trend Hout

Trendhout, holenderski specjalista od ekskluzywnych altan ogrodowych, wyposażył swoje nowe centrum logistyczne w Hattemerbroek w systemy regałowe OHRA. Układ systemu zapewnił stworzenie jak największej pojemności magazynu na dostępnej powierzchni. W ciągu zaledwie dwóch tygodni firma OHRA zainstalowała stal o objętości odpowiadającej sześciu w pełni załadowanym ciężarówkom – w wyniku czego powstał system regałów obejmujący regały wspornikowe o długości 390 metrów, oraz 1 422 miejsc paletowych. W rezultacie Trendhout był w stanie znacznie poprawić wydajność i czas potrzebny na kompletację zamówień, poziomy zapasów są teraz uporządkowane i przejrzyste, a niezawodność dostaw wzrosła.
 

Do historii sukcesu