Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Metalowej

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Przechowywanie stali i wyrobów metali ciezkich jest szczególnym wyzwaniem dla zakładu. Selektywny dostep do produktów o róznych wymiarach, optymalny przepływ materiału oraz szybkie komisjonowanie zlecen klientów musza byc do siebie dopasowane i zagwarantowane w kazdym momencie. W porównaniu do konwencjonalnych regałów blaszanych, systemy regałowe OHRA z walcowanych na goraco profili stalowych sprawdzaja sie w branzy metalowej jako bezpieczne i długotrwałe rozwiazanie magazynowe. Ciezko i nieporecznie?

To zaden problem dla wytrzymałych regałów wspornikowych i paletowych. Regały te spełniaja najwyzsze wymagania dotyczace jakosci i obciazen. Twoje produkty beda przechowywane w sposób bezpieczny, przejrzysty i z szybkim dostepem - i to wszystko na niewielkiej powierzchni.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wysiegnikowe

Idealny system magazynowy do przechowywania stali, arkuszy blachy i ciezkich wyrobów metalowych. Elastyczne ramiona wysiegnikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wysiegnikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Regały wysiegnikowe OHRA moga byc ustawiane w magazynach wewnetrznych, jak i zewnetrznych.

Korzysci:

 • Wsporniki regałowe i ramiona wysiegnikowe z pełnosciennych, walcowanych na goraco profili stalowych IPE
 • Wsporniki regałowe sa tłoczone obustronnie w siatce 100:100 mm
 • Wersja cynkowana ogniowo dla magazynów zewnetrznych
 • Mozliwosc rozbudowy systemu magazynowego w kazdym momencie
 • Szeroki wybór akcesoriów dla indywidualnego projektu

Zapytanie ofertowe


Hale regałowe

Hale regałowe OHRA łacza doskonale niezbedna funkcjonalnosc budynku z konwencjonalnym systemem regałowym. Ramy/wsporniki regału słuza jako elementy nosne dla dachu i sciany. Dzieki temu samodzielne konstrukcje budynków sa zbedne. Indywidualne warianty konstrukcji umozliwiaja dopasowanie do wymagan magazynu. Planowanie, konstrukcja, produkcja, dostawa i montaz, az po złozenie wniosku o pozwolenie na budowe - wszystko z jednej reki.

 • Indywidualne typy hal
 • Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej
 • Konstrukcja otwarta i zamknieta
 • Rózne konstrukcje dachowe
 • Mozliwe swiadczenia ze strony uzytkownika

Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb moze byc pobierany jeden lub kilka zestawów z róznymi arkuszami blachy lub wiazkami materiałów okragłych i transportowany do stacji przekazywania. Transport odbywa sie za pomoca dzwigu halowego lub urzadzen do obsługi regałów (RBG).

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji.

Referencje dotyczące handlu metalem

Solvaro
AK 1324
Reifenhäuser Reiloy
mejo Metall Josten
Solvaro

Solvaro

Narzędzia do termoformowania to kosztowne produkty wykonywane na zamówienie, indywidualnie dopasowane do każdego produkowanego komponentu. Aby przechowywać cenne narzędzia o wadze do siedmiu ton, Solvaro zainstalowało specjalne regały OHRA w swoim zakładzie w Szekszárd na Węgrzech. Każdy schowek może być indywidualnie zaprojektowany dla danego rozmiaru narzędzia. Ponadto narzędzia są bezpośrednio dostępne i można je szybko przetransportować do prasy termoformującej. Jednocześnie narzędzia do termoformowania są chronione przed uszkodzeniem przez cały czas dzięki dostosowanej konstrukcji regału.

 

Do historii sukcesu

AK 1324

AK 1324

Dzięki nowym regałom wspornikowym czeska firma AK 1324, s.r.o., zajmująca się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów ze stali szlachetnej, ma znacznie szybszy dostęp do składowanych blach.

Do historii sukcesu

thyssenkrupp Materials

Firma thyssenkrupp Materials Hungary zmodernizowała swój magazyn w Budapeszcie wyposażając go w regały wspornikowe i regały z ramieniem ukośnym OHRA. Dzięki wysokiej stabilności i nośności systemu regałowego wykonanego z walcowanych na gorąco profili stalowych o pełnych ścianach firma mogła znacznie zwiększyć swoje pojemności magazynowe.

Do historii sukcesu

Reifenhäuser Reiloy

Reifenhäuser Reiloy

Firma Reifenhäuser Reiloy, specjalizująca się w produkcji wysoce odpornych na zużycie cylindrów i ślimaków przeznaczonych do procesów wytłaczania i formowania wtryskowego, zintegrowała na terenie zakładu dotychczasowy zewnętrzny magazyn surowców i wyrobów gotowych z nowym magazynem. Obecnie na pięciu regałach wspornikowych do dużych obciążeń firmy OHRA przechowywane są elementy o wadze do 8 ton i długości do 10 m. Wytrzymałe kratownicowe półki na regałach wspornikowych umożliwiają wszechstronne i bezpieczne dla materiałów magazynowanie na paletach. Dzięki temu działy produkcji i wysyłki mają obecnie bezpośredni, szybki dostęp do artykułów magazynowych, a procesy wprowadzania na magazyn i pobierania z magazynu realizowane są o 24 godziny szybciej. Dodatkowo firma Reifenhäuser Reiloy może zaoszczędzić na kosztach związanych z zewnętrznym magazynowaniem.

 

Do historii sukcesu

mejo Metall Josten

mejo Metall Josten

mejo Metall Josten, producent i dostawca profili aluminiowych, ciągnionych i profili specjalnych, powiększył swoją powierzchnię magazynową o nowe centrum logistyczne.

Do historii sukcesu