Przejdź do głównej zawartości

Hale regałowe OHRA Połączenie budynku i magazynu

Rozmowy doradcze

Hale regałowe jako rozwiązanie łączone

Hale regałowe OHRA są idealnym połączeniem budynku i systemu magazynowego. W przeciwieństwie do klasycznej konstrukcji hal, podpory systemów regałowych oprócz właściwej funkcji jako system magazynowy stanowią jednocześnie dolną konstrukcję nośną dachu hali oraz służą opcjonalnie jako mocowanie ścian bocznych hali regałowej. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji hali są zdecydowanie korzystniejsze finansowo dzięki dodatkowym regałom.

Hala regałowa z regałami OHRA do wszystkich wymagań

Hale regałowe można wykonać na bazie regałów wspornikowych lub paletowych. Możliwe jest również połączenie obydwu rodzajów regałów jako konstrukcji nośnej. W zależności od wykorzystania i wymagań hale regałowe mogą być wykonane w konstrukcji otwartej lub zamkniętej. Zamknięte hale regałowe są całkowicie osłonięte oraz wyposażone w drzwi i bramy rolowane. Wersja hali regałowej z dachem i ścianą jest wszechstronna. Jako pokrycie dachowe można stosować np. blachy trapezowe lub płyty świetlikowe. Konstrukcję dolną można wykonać na życzenie jako dach jednospadowy lub dwuspadowy. Jako osłony ścian stosowane są blachy trapezowe, ścianki szczelne lub panele warstwowe. Regały OHRA umożliwiają wykonanie wielu różnych wersji i typologii hal.

Hale regałowe OHRA – zalety

 • Połączenie budynku i regałów
 • Duże rozpiętości ze względu na silne profile stalowe jako konstrukcja dolna
 • Więcej uzyskanego miejsca, większa uniwersalność i znaczne korzyści finansowe
 • Możliwe świadczenia własne, np. pokrycie dachowe
 • Doświadczenie z ponad 1000 wykonanych hal regałowych
 • Ustalenie profilu, rysunek i plany montażowe są świadczeniami wliczonymi
 • Dostarczanie wartości statycznych umożliwiających kontrolę
 • Duży asortyment akcesoriów do indywidualnego konstruowania
 • Uwzględnienie CI podczas wyboru koloru dachu i ściany

Hale do regałów wspornikowych

W halach tego typu pionowe podpory regałów wspornikowych są ścięte u góry skośnie w zależności od kształtu dachu oraz znajdują się na nich płyty lub uchwyty płatwi. Na nich tworzona jest konstrukcja dachu hali do regałów wspornikowych. Jako osłony ścian można mocować z tyłu regału blachy trapezowe lub panele dźwiękochłonne ISO bądź systemy zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi.

Hala regałowa OHRA – solidne rozwiązanie do magazynów

Podpory regałów wspornikowych są wykonane z profili stalowych IPE walcowanych na gorąco. Mają one duże nośności i są bardzo elastyczne. W zależności od wymagań oraz sposobu wykorzystania hali podpory są odpowiednio przygotowane do mocowania dachu. Z reguły hale regałowe są wykonywane z dachem jednospadowym lub dwuspadowym. Tłoczona tylna strona podpór służy jednocześnie do mocowania osłony ściany. Na życzenie pokrycie dachowe z odwodnieniem jest również wykonywane przez firmę OHRA. Dzięki temu hala do regałów wspornikowych jest cała od jednego dostawcy.

Hala do regałów wspornikowych OHRA – zalety

 • Magazynowanie długich i wielkogabarytowych towarów w sposób zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi
 • Wysoka nośność profili IPE potwierdzona w badaniach statycznych
 • Zmniejszenie kosztów, zyskane miejsce i elastyczność
 • Możliwe świadczenia własne
 • Możliwość wykonania różnych kształtów dachu, w zależności od działki i odpływu deszczu

Hale do regałów paletowych

Podobnie jak w przypadku hal do regałów wspornikowych ramy regałów paletowych z profili U walcowanych na gorąco utrzymują obciążenie konstrukcji dachu i ścian. W celu wykonania dachu ramy regałów są ścinane na górze skośnie, a następnie łączone z profilami dachowymi. W zależności od położenia geograficznego, w zakresie optymalnego zakotwienia w podłożu uwzględniane są lokalne obciążenia śniegiem i wiatrem, ale również np. strefy sejsmiczne.

Hala regałowa OHRA – wykonanie zgodnie z życzeniem

Hale do regałów paletowych mogą być wykonane w wersji otwartej lub całkowicie zamkniętej, razem z drzwiami i bramami. Tłoczone profile ramy regałów paletowych służą jednocześnie do mocowania osłony ściany hali regałowej. Na życzenie można wykonać nie tylko osłonę ściany, ale również poszycie dachowe z odwodnieniem OHRA.

Hala do regałów paletowych OHRA – zalety

 • Niedrogie możliwości magazynowania w porównaniu z konwencjonalną budową hali
 • Oszczędność dzięki świadczeniom w miejscu montażu w zakresie osłon dachu i ściany
 • Ustalenie profilu, rysunek i plany montażowe są świadczeniami wliczonymi
 • Doradztwo, projektowanie, wykonanie i montaż przez jedną firmę
 • Duży asortyment akcesoriów zapewniający możliwości indywidualnego konstruowania

Akcesoria do hal regałowych

Na życzenie możemy zaoferować wiele akcesoriów do hal regałowych z regałami OHRA. Są to różne osłony ścian, np. blachy trapezowe, panele dźwiękoszczelne lub poszycia dachowe z różnych materiałów, np. płyt świetlikowych z odciągiem dymu. Do hal regałowych oferujemy również różne systemy ochrony przed warunkami atmosferycznymi, takie jak siatki lub zasłony składane.

Referencje dotyczące hali regałowych

DEG Koblenz
DEG Butzbach
Descamps
Hagebau Bolay
Schneider Baucentrum
DEG Butzbach

DEG Butzbach

2.800 metrów poziomów regałów zmontowane w ciągu dwóch tygodni

Do historii sukcesu

Descamps

Descamps

Überdachung einer "Drive-In-Zone" mit zusätzlicher Lagermöglichkeit.

Do historii sukcesu

Hagebau Bolay

Hagebau Bolay

Hagebaucentrum Bolay z siedzibą w Rutesheim przy Stuttgarcie dzięki regałom wspornikowym i paletowym od OHRA znalazło nowe miejsce dla swoich produktów do aranżacji ogrodów oraz kształtowania krajobrazu.

Do historii sukcesu

Schneider Baucentrum

Schneider Baucentrum

Grupa przedsiębiorstw Schneider rozszerzyła ofertę swojego wieloletniego sklepu hagebaumarkt w Bruckmühl o kompletny sklep specjalistyczny dla klientów prywatnych i profesjonalnych: Hala regałowa, zadaszony regał zewnętrzny, hala ocieplana oraz zadaszenie pasa ruchu pomiędzy halą a zewnętrznym obszarem magazynowym zostały dostarczone przez firmę OHRA wraz ze wszystkimi akcesoriami, takimi jak drzwi i bramy oraz wszystkimi niezbędnymi obliczeniami statycznymi. Zaprojektowanie hali jako regałowej, w której regały wspornikowe i paletowe służą również jako konstrukcja nośna dachu i ścian, skraca czas realizacji projektu i oferuje znaczne korzyści kosztowe.^

Do historii sukcesu