Przejdź do głównej zawartości

Magazynowanie automatyczne - Regały OHRA Układnice regałowe i oprogramowanie do zarządzania magazynem

Rozmowy doradcze

Magazynowanie automatyczne

Aby móc szybko i sprawnie realizować zamówienia, magazyn musi działać, jak należy. Musi być wydajny i dostosowany do potrzeb – tylko w ten sposób firmy mogą być w dzisiejszych czasach konkurencyjne i elastyczne. Automatyzacja magazynów stała się ważnym czynnikiem w zakresie konkurencyjności, niezbędnym w przypadku nowoczesnych firm.

 • Maksymalna prędkość + bezpieczna obsługa to oszczędność czasu i pieniędzy.
 • Zoptymalizowany przegląd zapasów magazynowych i perfekcyjna realizacja zamówień za pomocą oprogramowania do zarządzania magazynem.
 • Układnica z techniką zakrętów – a dzięki temu dostęp do kilku korytarzy za pomocą jednego urządzenia.
 • Możliwość późniejszej rozbudowy w dowolnym momencie – od pracy półautomatycznej do w pełni zautomatyzowanej.

Który system regałowy jest odpowiedni dla magazynu automatycznego?

Podstawą zautomatyzowanego magazynu jest odpowiedni system regałów automatycznych. Decydującym czynnikiem przy wyborze jest to, jakie produkty mają być przechowywane i przemieszczane. W przypadku długich towarów i towarów o dużych gabarytach najlepiej sprawdzają się regały wspornikowe. W przypadku towarów na paletach, klasyczny regał paletowy jest pierwszym wyborem. W zasadzie prawie wszystkie systemy regałowe, w tym regały z półkami, mogą być zautomatyzowane. W połączeniu z odpowiednią techniką przenośników i nowoczesnym oprogramowaniem do zarządzania magazynem, system regałów automatycznych zapewnia pełne wykorzystanie zalet magazynu automatycznego: Szybkość, dynamika, bezpieczeństwo, oszczędność energii i kosztów. Inwestycja w zautomatyzowany magazyn szybko się więc zwraca.


Automatyczny system magazynowania - Twoje zalety :

 •     Planowanie regałów i wyposażenia z jednej ręki
 •     Dostępne oprogramowanie do zarządzania magazynem
 •     Szeroki zakres typów urządzeń
 •     Możliwe urządzenia do jazdy po łuku i po prostej

Rozmowy doradcze


Magazyn półautomatyczny

Magazyn półautomatyczny charakteryzuje się tym, że personel magazynu przemieszcza się wraz z układnicą w celu wykonania określonych procesów roboczych i zadań, takich jak kompletacja zamówień.

Układnica przesuwa się automatycznie do miejsca składowania, które zostało wcześniej określone przez operatora. Dokładne pozycjonowanie przed miejscem składowania jest w pełni zautomatyzowane, podczas gdy procesy przechowywania i pobierania, np. blatów drewnianych, są kontrolowane przez operatora za pomocą polecenia ręcznego. Obejmują podnoszenie i opuszczanie ładunków oraz kierunek jazdy wideł.

Rozmowy doradcze

Magazyn w pełni zautomatyzowany

W przeciwieństwie do magazynu półautomatycznego w przypadku magazynu w pełni zautomatyzowanego wszystkie procesy robocze wyznacza oprogramowanie do zarządzania magazynem. Wszystkie polecenia są automatycznie przekazywane do jednostki sterującej układnicy. W tym przypadku wszystkie kroki, takie jak zbliżanie się do regału, precyzyjne pozycjonowanie przed miejscem składowania, podnoszenie i opuszczanie ładunków oraz jazda do stacji przeładunkowej, odbywają się w pełni automatycznie, bez pomocy personelu magazynu.

Wszystkie informacje w skrócie:

 • Barzdo wąskie korytarze.
 • Połączenie z systemem zarządzania magazynem.
 • Najwyższy poziom składowania na wysokości do 20 metrów. Ładowność do 5 ton.
 • Układnica może jeździć po kilku korytarzach.
 • Możliwość składowania produktów o długości do 8 metrów.

Rozmowy doradcze

cantilever racking, automatic warehouse, stacker crane
cantilever racking, automated warehouse, stacker crane
cantilever racking, automatic warehouse, stacker crane
stacker crane, automated warehouse
cantilever racking, automated warehouse, stacker crane
stacker crane, automated warehouse
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse timber storage
automatic warehouse, cantilever racking, stacker crane

W pełni zautomatyzowany magazyn dystrybucyjny

Składowanie i pobieranie, kompletacja i dostarczanie pakietów związanych z zamówieniem są w pełni zautomatyzowane. Zwiększa to nie tylko efektywność całego procesu magazynowania i kompletacji, ale także umożliwia wysokie wykorzystanie przestrzeni i zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów.

Całkowicie nowa jest koncepcja wykorzystania zalet dwustopniowej kompletacji: magazynowanie i pobieranie pakietów do i z magazynu jest obsługiwane przez układnicę (RBG). Jeśli zamówienie wysyłkowe wymaga pobrania różnych pojedynczych płyt, manipulator próżniowy utrzymuje odpowiednie produkty w stanie gotowym do wysyłki, przy czym kilka zamówień może być przetwarzanych równolegle.

Oznacza to, że dwa oddzielne systemy są w stanie łączyć zamówienia w bardzo efektywny sposób na bardzo małej przestrzeni.

Rozmowy doradcze


Układnice regałowe

Układnica to pojazd prowadzony po szynach, służący do obsługi towarów w automatycznym systemie regałowym. Maksymalna wysokość układnicy wynosi 46 metrów. W zależności od składowanego towaru, wagi i wymiarów rozróżnia się różne typy układnic. Trzy z nich zostały opisane poniżej:

Układnica regałowa OHRA do materiałów długich i towarów ciężkich

Urządzenie tej serii o nośności do 8 ton jest szczególnie potrzebne do wkładania i wyjmowania ciężkich oraz obszernych towarów na regałach wysokich. Dotyczy to w szczególności magazynu w branży materiałów budowlanych, drewna, kamienia lub papieru. Na niewielkiej powierzchni podstawowej można ekonomicznie magazynować towary. Zgodnie z zasadą „człowiek do towaru” za pomocą ręcznych urządzeń standardowych z platformą standardową można komisjonować bezpośrednio w regale.

Układnice regałowe OHRA do materiałów długich – zalety

 • W szczególności przystosowane do materiałów długich
 • Nośność do 8000 kg
 • Dostarczane urządzenie z platformą do komisjonowania ręcznego
 • Jazda po zakrętach – możliwa obsługa z kilku alejek

Układnica regałowa OHRA do magazynowania na wysokości do 12 metrów

Do automatycznego magazynowania europalet i pojemników siatkowych na wysokości do 12 metrów OHRA oferuje specjalną układnicę regałową, stanowiącą prawdziwą alternatywę dla wózków widłowych do wąskich alejek. Urządzenie umożliwia zakręcanie, jest niedrogie i ma konstrukcję modułową. Specjalny mechanizm jezdny umożliwia jazdę również bezpośrednio po podłodze hali.

Układnice regałowe OHRA do magazynowania na wysokości do 12 metrów – zalety

 • W szczególności przystosowane do magazynów do komisjonowania lub automatycznego magazynu buforowego
 • Wysokość konstrukcyjna do 12 m
 • Alternatywna dla magazynu wąskich alejek
 • Jazda po zakrętach – możliwa obsługa z kilku alejek

 

  Automatic storage system 15
  Automatic storage
  [Translate "Poland"] Automatisches Regalsystem
  Automatic storage system OHRA
  Automatic storage
  Automatic storage Ohra

  Układnica regałowa OHRA do magazynowania na wysokości do 25 metrów

  Ta układnica regałowa OHRA od dziesięcioleci sprawdza się w automatycznym magazynowaniu palet i pojemników siatkowych w regale wysokim do 25 metrów. Klasyczna z widłami teleskopowymi do magazynowania pojedynczego lub na podwójnej głębokości bądź alternatywnie z systemem wózków lub specjalnego osprzętu do podnoszenia, możliwość indywidualnego zaprojektowania w zależności do wymagań. Wersja całkowicie automatyczna lub z pełnowartościową kabiną operatora do trybu częściowo automatycznego.

  Układnice regałowe OHRA do magazynów wysokich – zalety

  • W szczególności przystosowane do magazynów o dużej wydajności
  • Wysokość konstrukcyjna do 25 m na palety i pojemniki siatkowe
  • Jazda po zakrętach – możliwa obsługa z kilku alejek
  Automatic storage Ohra 19

  Oprogramowanie do zarządzania magazynem

  Całym przepływem materiałów w magazynie lub produkcją można sterować całkowicie automatycznie. Nasze szczególnie silne strony to wprowadzanie nowych produktów, gdzie chodzi o dostosowanie systemu logistycznego do istniejącej struktury organizacyjnej, a nie odwrotnie!  Podstawą jest najpierw dogłębna analiza stanu rzeczywistego oraz wspólnie opracowana na jej podstawie prognoza na przyszłość. Na podstawie zebranych danych dotyczących obrotu artykułami i struktury firmy opracowujemy wraz z pracownikami klienta koncepcje rozwiązań, które mogą później służyć jako specyfikacje techniczne do automatycznego magazynowania.

  Oprogramowanie do zarządzania magazynem OHRA – automatyzacja cyfrowa

  Zarządzanie magazynem LSV to bardzo zaawansowany i dowolnie konfigurowany system standardowy. Szybkie i trwałe oszczędności kosztów można uzyskać dzięki optymalnemu wyznaczaniu pracowników do pracy i wykorzystaniu urządzeń, przed jednoczesnej poprawie jakości produktu oraz zmniejszeniu skali magazynowania.

  Oprogramowanie do zarządzania magazynem OHRA

  • Analiza stanu rzeczywistego
  • Koncepcja rozwiązań
  • Prezentacja wyników
  • Opracowanie specyfikacji technicznej
  • Optymalizacja pojemności magazynu
  • Fifo-Lifo-MHD
  • Klasyfikacja ABC
  • Blokada miejsca/zasobów
  • Optymalizacja komisjonowania

  Referencje dotyczące rozwiązań automatycznego składowania

  CAB 56
  Fikszo
  Drevo Trust
  Fehr
  CAB 56

  CAB 56

  Stworzyliśmy magazyn z technologią wyznaczającą nowe trendy

  Do historii sukcesu

  Drevo Trust

  Drevo Trust

  Firma Drevo Trust uruchomiła jeden z pierwszych w pełni zautomatyzowanych magazynów materiałów z płyt drewnianych w Republice Czeskiej.

  Do historii sukcesu

  Fehr

  Fehr

  Sercem nowego zakładu firmy Robert Fehr AG w szwajcarskim Andelfingen jest w pełni zautomatyzowany system magazynowy do składowania płyt drewnianych o długości 6.000 i szerokości 2.500 milimetrów.

  Do historii sukcesu