Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Budowa maszyn/obróbka metalu

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Przechowywanie stali i wyrobów metali ciezkich jest szczególnym wyzwaniem dla zakładu. Selektywny dostep do produktów o róznych wymiarach, optymalny przepływ materiału oraz szybkie komisjonowanie zlecen klientów musza byc do siebie dopasowane i zagwarantowane w kazdym momencie. W porównaniu do konwencjonalnych regałów blaszanych, systemy regałowe OHRA z walcowanych na goraco profili stalowych sprawdzaja sie w branzy metalowej jako bezpieczne i długotrwałe rozwiazanie magazynowe. Ciezko i nieporecznie? To zaden problem dla wytrzymałych regałów wspornikowych i paletowych. Regały te spełniaja najwyzsze wymagania dotyczace jakosci i obciazen. Twoje produkty beda przechowywane w sposób bezpieczny, przejrzysty i z szybkim dostepem - i to wszystko na niewielkiej powierzchni.

W zaleznosci od typu stertownika mozna uzyskac optymalizacje przechowywania do 30 % w porównaniu do konwencjonalnych regałów. Regały ze wspornikami ukosnymi dla rur i materiałów długich nadaja sie idealnie do obsługi dzwigiem halowym.

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wspornikowe

Optymalny system regałowy dla zakładów produkcyjnych, magazynów surowców i wysyłkowych. Elastyczne ramiona wspornikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wspornikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Wspornikowe systemy OHRA są projektowane indywidualnie pod potrzeby klienta, umożliwiają również składowanie bardzo ciężkich narzędzi oraz zwojów blachy.

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe

Szczególnie w sektorze obr óbki stali systemy magazynowe musza spełniac rózne wymagania, takze w zakresie bezpieczenstwa w zakładzie. Dodatkowo powinny byc elastyczne, by umozliwic dopasowywanie do zmieniajacych sie mocy produkcyjnych. Zwłaszcza w przypadku ciezkich ładunków, jak np. zestawy stali, zwoje stali o róznym ciezarze i srednicy lub do przechowywania ciezkich narzedzi systemy regałowe OHRA okazały sie w praktyce kompaktowe i niezawodne. Dotyczy to przede wszystkim solidnych i wytrzymałych regałów paletowych ze stali.

 • Wszystkie podzespoły główne wykonane sa z profili stalowych walcowanych na goraco
 • Wysoka odpornosc na obciazenia przy jednoczesnej duzej szerokosci półek
 • Indywidualne i dopasowane projektowanie i wykonanie
 • Kompaktowe, bezpieczne magazynowanie i prosta, szybka obsługa

Zapytanie ofertowe


Mobilne systemy regałowe

Tradycyjne systemy regałowe sa montowane na wózkach przesuwnych, zsuwanych za pomoca rolek. Do wprowadzania towarów na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu odpowiednie przejscie, które jest wymagane, otwiera sie za pomoca elektronicznie sterowanego napedu.

 • Duza ekonomicznosc i pojemnosc magazynu dzieki wykorzystaniu pomieszczenia w najwiekszym stopniu
 • Kompaktowe magazynowanie na niewielkiej powierzchni
 • Jednoczesna ochrona cennych towarów przed kradzieza i wpływem czynników atmosferycznych 
 • Łatwo poruszajacy sie system szyn jezdnych zapewnia spokojna i długoterminowa eksploatacje

Automatyczne systemy magazynowe

Dzieki zastosowaniu nowoczesnych przenosników, zaprojektowanych specjalnie do eksploatacji w magazynach, nastapił znaczacy przełom w sektorze magazynowania. Komputerowe wspomaganie czesciowej lub pełnej automatyzacji umozliwia wprowadzanie i wyprowadzanie towarów na duzych wysokosciach. Obsługa odbywa sie za pomoca stertowników regałowych lub regałowych urzadzen obsługowych, wyposazonych oczywiscie w zaawansowane technologie bezpieczenstwa. Krótszy czas dojazdu przy jednoczesnej oszczednosci miejsca maja pozytywny wpływ na wydajnosc.

 • Skrócenie czasu dojazdu
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji

Referencje dotyczące budownictwa maszynowego / przetwórstwa metalu

Thermowave
Ketten Gép
Reifenhäuser Reiloy
Mebatex
Thermowave

Thermowave

Optymalne składowanie półproduktów, ciężkie kręgi składowane na wysokość

Do historii sukcesu

Ketten Gép

Ketten Gép

Ketten Gép, dystrybutor maszyn do robót ziemnych i budowlanych z siedzibą w Nagytarcsa koło Budapesztu na Węgrzech, zmodernizował swój magazyn części zamiennych za pomocą rozwiązania firmy OHRA: Dzięki wymianie istniejącego magazynu paletowego na mobilny system regałów, pojemność magazynowa w istniejącym magazynie została zwiększona o 60 procent.

Do historii sukcesu

Reifenhäuser Reiloy

Reifenhäuser Reiloy

Firma Reifenhäuser Reiloy, specjalizująca się w produkcji wysoce odpornych na zużycie cylindrów i ślimaków przeznaczonych do procesów wytłaczania i formowania wtryskowego, zintegrowała na terenie zakładu dotychczasowy zewnętrzny magazyn surowców i wyrobów gotowych z nowym magazynem. Obecnie na pięciu regałach wspornikowych do dużych obciążeń firmy OHRA przechowywane są elementy o wadze do 8 ton i długości do 10 m. Wytrzymałe kratownicowe półki na regałach wspornikowych umożliwiają wszechstronne i bezpieczne dla materiałów magazynowanie na paletach. Dzięki temu działy produkcji i wysyłki mają obecnie bezpośredni, szybki dostęp do artykułów magazynowych, a procesy wprowadzania na magazyn i pobierania z magazynu realizowane są o 24 godziny szybciej. Dodatkowo firma Reifenhäuser Reiloy może zaoszczędzić na kosztach związanych z zewnętrznym magazynowaniem.

 

Do historii sukcesu

Mebatex

Mebatex

Czeska firma Mebatex, która w zakładzie w Brnie produkuje rolki dla przemysłu tekstylnego, zwielokrotniła pojemność swojego magazynu zewnętrznego dzięki regałom wspornikowym firmy OHRA.

Do historii sukcesu

Seuner Fabricados

Należące do CMZ Machinery Group hiszpańskie przedsiębiorstwo Seuner Fabricados zainstalowało nowy system regałów OHRA celem magazynowania części tokarek. Jego celem było stworzenie wysokich pojemności magazynowych dla komponentów o różnych rozmiarach, które można przechowywać na nośnikach ładunku, zaprojektowanych specjalnie pod kątem tego rozwiązania i składających się z regałów o wysokości 8,58 m.

Do historii sukcesu