Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Tworzywo sztuczne/Aluminium

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania

Do składowania aluminium oraz tworzyw sztucznych idealnie nadają się również regały wspornikowe. Ładunki takie jak  profile aluminiowe, rury PVC, płyty, okienne ramy czy rynny dachowe mogą być z powodzeniem składowane na regałach wspornikowych uzyskując przy tym optymalne wykorzystanie magazynu.

Nasz indywidualny program zastosowań regałów wspornikowych pozwala uzyskać maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej z zastosowaniem podziału na strefy produktów wraz z ich opisem.

Rozmowy doradczePobierz broszurę

Effective warehouse systems by RBB Aluminium


Systemy regałów wysięgnikowych

Optymalny system regałowy dla zakładów produkcyjnych, magazynów surowców i wysyłkowych. Elastyczne ramiona wspornikowe z regulacja wysokosci uchylaja sie podczas uderzen do góry i na boki. Taki system chroni towar przed uszkodzeniami. Wszystkie regały wspornikowe sa produkowane, dostarczane i na zyczenie montowane zgodnie z wymaganiami klienta oraz dopasowane do magazynowanego materiału. Trwałe, walcowane na goraco profile stalowe dla nosnych elementów regałów wspornikowych umozliwiaja bezpieczne magazynowanie produktów. Wysokiej jakosci słupy regałowe i ramiona wysiegnikowe gwarantuja długotrwałe, a tym samym ekonomiczne rozwiazanie dla magazynu w zakładach przemysłowych oraz centrach obróbki. Regały wspornikowe OHRA zostały skonstruowane dla trwałego uzytkowania. Zastosowanie walcowanych na goraco profili stalowych zamiast cienkiej blachy gwarantuje wysoka odpornosc na obciazenia przy jednoczesnej smukłej konstrukcji. Dzieki temu mozna na niewielkiej powierzchni osiagnac duza pojemnosc magazynu.

Zapytanie ofertowe


Mobilne systemy regałowe

Tradycyjne systemy regałowe sa montowane na wózkach przesuwnych, zsuwanych za pomoca rolek. Do wprowadzania towarów na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu dane przejscie, które jest wymagane, otwiera sie za pomoca elektronicznie sterowanego napedu.

Zapytanie ofertowe


Hale regałowe

Decydujace znaczenie przy budowie hali magazynowej ma stosunek miedzy kosztami i korzysciami. Hale regałowe OHRA łacza idealnie konieczna funkcjonalnosc z zadaniem konwencjonalnego systemu regałów Hale regałowe OHRA wyposazone w odaszenie i sciany czynia zbednymi samodzielne konstrukcje. Zaleznie od magazynowanego towaru elementami nosnymi sa standaryzowane systemy paletowe lub regałów wysiegnikowych. Nasi konsultanci na miejscu wraz z Panstwem ustalaja optymalne rozwiazania magazynowe. Liczne warianty umozliwiaja 100% dopasowanie systemu do Panstwa wymagan. Budujemy pod klucz: planowanie, konstrukcja, statyka konstrukcji stalowych i fundament, produkcja, dostawa i montaz. W ten sposób pomagamy Panstwu trzymac sie zestawienia kosztów.


Platformy magazynowe

Optymalne wykorzystanie dostepnej wysokosci pomieszczenia. Pomosty magazynowe OHRA mozna wykorzystac na wiele sposobów w zakładach obróbki aluminium i tworzyw sztucznych. Dodatkowa powierzchnia magazynowania lub stanowisko montazowe - samonosna konstrukcje mozna zintegrowac w kazdej istniejacej hali i dopasowac do indywidualnych warunków pomieszczenia. Dzieki temu mozna w pełni wykorzystac dostepna wysokosc pomieszczenia. Połaczenie pomostów magazynowych ze zintegrowanym systemem regałów umozliwia indywidualne wykonanie dzieki trwałej konstrukcji i systemom modułowym OHRA. 

Zapytanie ofertowe

Referencje dotyczące aluminium i tworzyw sztucznych

Adamet
Investzal
Albixon
Corswarem NV
Adamet

Adamet

Hurtownia metali Adamet-Niemet zastąpiła dotychczasową koncepcję magazynowania z magazynem podłogowym oraz zbyt niskimi regałami, wprowadzając magazyn z regałami wspornikowymi firmy OHRA o wysokości do 8570 milimetrów. Udźwig wsporników wynosi 500 lub 600 kilogramów, a przy wysokości regału 8570 milimetrów możliwe jest składowanie nawet na 16 poziomach. Dzięki temu nie tylko zwiększono pojemność magazynu, ale także przyspieszono procesy składowania i pobierania danych oraz zwiększono wydajność produkcji. Elastyczne, regulowane pod względem wysokości wsporniki regałów OHRA odchylają się ponadto w przypadku uderzeń w górę i na bok. Chroni to towar przed uszkodzeniem.

Do historii sukcesu

Investzal

Investzal

Węgierskie przedsiębiorstwo Invesztál zainstalowało regał paletowy firmy OHRA o długości 19,9 metrów do składowania zwojów o wadze do 5 ton. Został on indywidualnie dopasowany do wymiarów zwojów składowanych na paletach. W porównaniu z poprzednim magazynem – kombinacją magazynu podłogowego i standardowych regałów – dostęp do zwojów jest łatwiejszy, pewniejszy i szybszy dzięki nowym regałom. Ponadto odnotowuje się mniej uszkodzeń zwojów ocynkowanych – częściowo również kolorowych.

Do historii sukcesu

Albixon

Albixon

ALBIXON, jeden z wiodących producentów basenów i obudów basenowych w Europie, zwiększył swoje możliwości magazynowe dzięki zadaszonemu systemowi regałów wspornikowych firmy OHRA. Składowane są tu paletyzowane profile aluminiowe, długość palet wynosi od 5 do 12 metrów, waga od 500 do 1200 kilogramów. Nowy system regałów nie tylko oferuje więcej miejsca, ale także redukuje koszty: unika się zbędnych ruchów materiału, zwiększa się efektywność transportów magazynowych i zmniejsza się ryzyko uszkodzenia przechowywanych towarów. Dzięki ochronie przed warunkami atmosferycznymi zmniejszają się również koszty kontroli jakości. Możliwość łatwego przeglądu przechowywanych towarów znacznie ułatwia również przeprowadzanie inwentaryzacji.

Do historii sukcesu

Corswarem NV

Corswarem NV

Auf sehr geringer Grundfläche ein hohes Lagervolumen.

Do historii sukcesu

Sistema

Magazyn towarów dłużycowych na aluminiowe profile okienne

Do historii sukcesu