Przejdź do głównej zawartości

Regał wspornikowy Wysokiej jakości regały z Niemiec

Poproś o wycenę ► Obejrzyj wideo

[Translate "Poland"] Kragarmregal-Anlage

Jakość i kompleksowa obsługa mówią same za siebie. OHRA może poszczycić się ponad 40-letnim doświadczeniem jako uznany producent regałów do dużych obciążeń i oferuje kompleksowy serwis: Od doradztwa po produkcję, aż po montaż systemów regałowych. Regał wspornikowy jest najważniejszym produktem w ofercie.

Dzięki niestandardowym regałom i szerokiej gamie akcesoriów oferujemy kompletne rozwiązanie do przechowywania długich towarów i dużych obciążeń. Wszystko: Made in Germany.

Poproś o wycenę

Zalety regału wspornikowego firmy OHRA

Dopracowane systemy regałowe do dużych obciążeń lub długich towarów są dostosowywane w OHRA do Państwa wymagań – i produkowane w Niemczech. Mają one wysokiej jakości powłokę proszkową lub są cynkowane ogniowo do przechowywania na zewnątrz. Nawet przy pełnym wykorzystaniu regały wspornikowe pozostają trwale stabilne i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa Państwa pracownikom i klientom.

Istnieją specyficzne rozwiązania dla każdego produktu i każdej branży. Półki na towary długie różnią się wysokością, głębokością użytkową, nośnością lub grubością profilu, w zależności od potrzeb. Podstawowe rozróżnienie dotyczy jednostronnych i dwustronnych regałów wspornikowych.

Słupki regałów i ramiona wspornikowe wykonane z pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych IPE Podwieszane ramiona o regulowanej wysokości swobodnie przesuwane ramiona wspornikowe chronią towary i regały, w przypadku kolizji oferujemy zarówno rozwiązania jednostronne, jak i dwustronne Wysokiej jakości powłoka proszkowa chroni materiał i zapewnia szczególnie długą żywotność Dostępne również z dachem, ścianą tylną i rynną deszczową do użytku na zewnątrz opcjonalna wersja ocynkowana ogniowo do regałów zewnętrznych

Wir sind dann zufrieden, wenn Sie zufrieden sind.
Wir planen mit Ihrem vorhandenen Platz und Ihren individuellen Anforderungen.
Dank Dach im Außenbereich eine gute Sache. Ideal für den Holzhandel.
Doppelseitige Kragarmregale für den Autohandel. So macht Lagern Freude!

Zasada działania ramienia wspornikowego jest prosta, ale w pełni przemyślana przez OHRA.

Der freibewegliche Kragarm schont Ware und Regal und weicht Anstößen aus. Das Funktionsprinzip des Kragarmregals ist simpel aber genial.
Das Kragarm-Prinzip ist simpel aber dennoch von OHRA voll durchdacht. Für die Langgut- und Schwerlast-Lagerung eignen sich die Kragarmregale in nahezu allen handwerklichen und industriellen Branchen.

Wszystkie informacje w skrócie

Są to pionowe dźwigary stalowe z poziomo wystającymi ramionami wspornikowymi. Przechowywane towary są umieszczane na tych ramionach. Przechowywane są na nich szczególnie długie przedmioty, takie jak rury lub belki (towary dłużycowe).

 

Są one dostępne w wersji jednostronnej lub dwustronnej. Jednostronne regały wspornikowe są zwykle zintegrowane wzdłuż ścian magazynu lub ustawione blisko nich. Dwustronne umożliwiają dostęp z obu stron i zachowują stabilność dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru i stabilnej konstrukcji podstawy. Oba mogą być również zakotwiczone w ziemi.

Oprócz prostych wersji dostępne są również modele z dachem, które zapewniają przechowywanym towarom ochronę przed warunkami atmosferycznymi, jeśli są używane na zewnątrz.

Obecnie regały wspornikowe wykonane z walcowanych na gorąco profili stalowych można znaleźć w niemal wszystkich branżach:

 • W handlu drewnem lub materiałami budowlanymi do przechowywania kantówek, desek, kamieni, rur i profili, 
 • w handlu stalą, gdzie arkusze z blachy i ciężkie profile stalowe muszą być bezpiecznie przechowywane, 
 • w zakładach stolarskich i ciesielskich jako magazyn ciężkich płyt wiórowych, 
 • ale także w punktach recyklingu samochodów
 • marinach
 • producentach mebli i kuchni 
 • i wielu innych branżach, w których ważne jest przechowywanie dużej ilości towarów na niewielkiej powierzchni.

Różnią się one wysokością, głębokością użytkową, nośnością lub grubością profilu, w zależności od potrzeb. Dlatego OHRA zawsze produkuje regały do dużych obciążeń zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i specyficznymi specyfikacjami swoich klientów.

Regały wspornikowe to niezwykle wytrzymały system magazynowania do przechowywania długich towarów i ciężkich ładunków. Obejmuje to na przykład panele drewniane, blachy, profile, belki lub elementy stalowe, materiały budowlane, a nawet pojazdy wycofane z eksploatacji i wszelkiego rodzaju ciężkie ładunki.

 

Nasze warianty, Państwa wybór

Prosta zasada działania – wiele użytecznych wersji:

Cantilever racking with roof
Doppelseitig mit Dach. Die Ware lagert wettergeschützt im Außenlager.
Cantilever racking system with a monopitch roof
Mit Pultdach. Offene Lagerung im Außenlager mit optimalem Regenschutz.
Cantilever racking system with roof
Mit Dach. Die PVC-Dacheindeckung sorgt für ausreichende Beleuchtung im Holzlager.
cantilever racking system with roof
Mit Dach, um schwere Lasten im Freien zu lagern.
Cantilever racking system with roof and cladding wall
Mit Dach und seitlichicher Verbretterung. Optimaler Wetterschutz bei gleichzeitiger Ventilation.
cantilever racking system with roof
Mit großer Dachfläche. Die Ware lagert im Freien und ist trotzdem vor Regen geschützt.

Regały wspornikowe z dachem

W obszarach zewnętrznych, regały wspornikowe z dachem są właściwym wyborem dla Państwa długich towarów, które niekoniecznie muszą być przechowywane w hali. Podczas obliczania statyki systemu przechowywania uwzględniamy również obciążenia śniegiem i wiatrem w Państwa regionie i odpowiednio wymiarujemy profile regałów i dach regału. Doradzamy Państwu od samego początku: od planowania po krycie dachem. Pomożemy Państwu również w uzyskaniu pozwolenia na budowę – na życzenie udostępnimy rysunki i statykę.

Regał wspornikowy z dachem

Regał wspornikowy jednostronny

Jednostronny regał wspornikowy jest zwykle umieszczany pod dachem lub przed ścianą. Jest on obsługiwany tylko z jednej strony. Stabilna konstrukcja umożliwia budowę wolnostojącą. Jeśli regał wspornikowy jest zaplanowany z jednej strony, można go zamknąć z tyłu i po bokach na zewnątrz – na przykład za pomocą blachy trapezowej lub drewna.

Regał wspornikowy jednostronny

Cantilever racking light loads
Einseitiges Kragarmregal
Cantilever racking system for aluminium
Einseitiges Kragarmregal
Cantilever racking system steel storage
Einseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal
Doppelseitiges Kragarmregal

Dwustronne regały wspornikowe

Podwójny lub dwustronny regał wspornikowy składa się z tego samego profilu stojaka, co opcja jednostronna. Jednak obie strony regału są wyposażone w stopy i ramiona wspornikowe. Daje to dwa razy więcej miejsca do przechowywania. Ta zaleta sprawia, że rozwiązanie dwustronne jest jeszcze bardziej ekonomiczne.

Dwustronny regał wspornikowy

Regał wspornikowy do dużych obciążeń

Ciężkie ładunki stanowią wyzwanie dla każdego regału. Dlatego regały wspornikowe OHRA składają się z walcowanych na gorąco profili stalowych we wszystkich elementach nośnych. Zalety tego systemu regałów stają się jeszcze bardziej widoczne wraz ze wzrostem wymagań dotyczących obciążenia. Przy standardowym obciążeniu ramienia do 2500 kg i obciążeniu kolumny do 10000 kg, bez problemu poradzi sobie również z ciężkimi ładunkami.

Wytrzymały regał wspornikowy

cantilever racking system for storing timber
Für die Lagerung von Spanplatten. Das Kragarmregal ist doppelseitig und pulverbeschichtet.
Cantilever racking for timber storage
Kragarmregale für die Holzlagerung. Schmalganglager mit Führungsschienen für 4-Wege-Stapler
Cantilever racking for coils
Perfekt für Coils. Tragfähigkeit bis zu 15 Tonnen pro Arm.
Cantilever racking for the storage of timber
Kragarmregale für Holzplatten. Direkter Zugriff auf verschiedene Abmessungen.
Cantilever racking system for storing steel
In einem Stahl Service-Center. Hohe Tragfähigkeiten für Blech- und Profillagerung.
Cantilever racking system for car recycling
Für die Lagerung von Altfahrzeugen bei einem Autoverwerter. Lagermöglichkeit von bis zu 4 Fahrzeugen übereinander.
Mobile racking system
Verschieberegal. Die robusten Regale werden auf Verfahrwagen montiert, die elektrisch bewegt werden können. Kompakte Lagerung auf kleiner Grundfläche.
Mobile cantilever racking
Das Prinzip einer Verschieberegal-Anlage.
Mobile cantilever racking system
Verschiebbare Varianten bei einem Aluminiumverarbeiter. Kompakte Lagermöglichkeit auf geringer Grundfläche. Auf Knopfdruck fahren die Regalzeilen auseinander, so dass nur ein Regalgang geöffnet ist.
Mobile cantilever racking system
Offener Gang eines Verschieberegals. Auf Knopfdruck öffnet sich nur der Gang, in welchem man ein- oder auslagern möchte. Elektronische Steuerung.
mobile racking system in a timber wholesale warehouse
Verschieberegale bei einem Holzhändler in Österreich. Die Ware ist sicher auf den robusten Kragarmen gelagert. Auf Knopfdruck öffnet sich nur der Gang, aus dem Ware entnommen oder eingelagert werden soll.
Mobile cantilever racking system
Verschiebbare Version bei einem Holzverarbeiter. Nur der Gang, in dem man ein- oder auslagern möchte, ist geöffnet. Die restlichen Regalzeilen sind Platz sparend zusammengeschoben.
mobile cantilever racking
Verfahrbar für Langgut. Es öffnet sich immer nur der Gang, in dem Ware ein- oder ausgelagert werden soll.

Regał wspornikowy jako regał przesuwny

W systemie regałów przesuwnych rzędy regałów są bezpośrednio połączone ze sobą, bez wolnej przestrzeni między nimi. Tylko wtedy, gdy chcą Państwo uzyskać dostęp do przechowywanych przedmiotów, można ręcznie lub elektrycznie przesunąć żądane regały, uzyskując w ten sposób dostęp. Dzięki regałom przesuwnym OHRA mogą Państwo optymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń magazynową i efektywnie zorganizować swoje produkty. Oszczędność miejsca zapewnia również przejrzysty przegląd przechowywanych towarów i różnych grup produktów, co oszczędza czas i zasoby.

Regał wspornikowy jako regał przesuwny

Regał wspornikowy do towarów długich

Regały na długie towary są odpowiednie do przechowywania szczególnie długich towarów. System regałów na towary długie może być zaprojektowany zarówno jako system przechowywania pionowego, jak i poziomego. Decydującym czynnikiem przy wyborze systemu jest jego przeznaczenie i dostępna powierzchnia w magazynie. Regały wspornikowe są idealne na przykład do rur. Dostęp jest szybki i mają Państwo dobry przegląd różnych długości i rodzajów. Regały pionowe mogą być również instalowane w salach sprzedaży.

Regał wspornikowy do towarów długich

Cantilever racking systems for aluminum
Lagerung von Aluminiumprofilen horizontal in Langgutregalen
cantilever racking for the metal trade
Lange Profile horizontal in einem Langgutregal. Mehrere Lagerebenen, Ausnutzung der Hallenhöhe.
cantilever racking for the metal trade
Verschiedene Längen und Abmessungen können in einem Regal abgelegt werden.
Cantilever racking for storing steel
Für die Lagerung von Metallringen. Ebenso geeignet für Coils und Drahtrollen.
Cantilever racking system for storing metal
Die doppelseitige Version für die Lagerung von Langgut. Armbrücken als Zubehör ermöglichen eine durchgehende Lagerung von verschiedenen Abmessungen in einer Lagerebene.
Galvanized cantilever racking system for outdoor storage
Feuerverzinkt für das Außenlager. Auf Anfrage auch mit Dach und Wand ausführbar.
Cantilever racking system for external storage
Für das Außenlager. Doppelseitige Ausführung. Zusätzlich mit Dach und Wand erweiterbar.
Cantilever racking systems for aluminum
Für die Lagerung von Aluminiumprofilen. Optimale Lagerung für Langgut auf geringer Grundfläche.
Cantilever racking system steel storage
Mit Armbrücken als Zubehör. Durchgehende Lagermöglichkeit ohne störende Zwischenstützen.

Inne wersje regałów wspornikowych

Inne wersje regałów wspornikowych OHRA oferują niestandardowe rozwiązania do unikalnych potrzeb magazynowych, w tym specjalnych zastosowań, takich jak hale regałów wspornikowych, podesty i prezentacje płytek. Odkryj nasze inne wersje regałów wspornikowych z szerokim wyborem materiałów, stabilnością, bezpieczeństwem i możliwością rozbudowy.

Inne wersje

Referencje Dane

Adamet
Investzal
Albixon
Corswarem NV
Adamet

Adamet

Hurtownia metali Adamet-Niemet zastąpiła dotychczasową koncepcję magazynowania z magazynem podłogowym oraz zbyt niskimi regałami, wprowadzając magazyn z regałami wspornikowymi firmy OHRA o wysokości do 8570 milimetrów. Udźwig wsporników wynosi 500 lub 600 kilogramów, a przy wysokości regału 8570 milimetrów możliwe jest składowanie nawet na 16 poziomach. Dzięki temu nie tylko zwiększono pojemność magazynu, ale także przyspieszono procesy składowania i pobierania danych oraz zwiększono wydajność produkcji. Elastyczne, regulowane pod względem wysokości wsporniki regałów OHRA odchylają się ponadto w przypadku uderzeń w górę i na bok. Chroni to towar przed uszkodzeniem.

Do historii sukcesu

Investzal

Investzal

Węgierskie przedsiębiorstwo Invesztál zainstalowało regał paletowy firmy OHRA o długości 19,9 metrów do składowania zwojów o wadze do 5 ton. Został on indywidualnie dopasowany do wymiarów zwojów składowanych na paletach. W porównaniu z poprzednim magazynem – kombinacją magazynu podłogowego i standardowych regałów – dostęp do zwojów jest łatwiejszy, pewniejszy i szybszy dzięki nowym regałom. Ponadto odnotowuje się mniej uszkodzeń zwojów ocynkowanych – częściowo również kolorowych.

Do historii sukcesu

Albixon

Albixon

ALBIXON, jeden z wiodących producentów basenów i obudów basenowych w Europie, zwiększył swoje możliwości magazynowe dzięki zadaszonemu systemowi regałów wspornikowych firmy OHRA. Składowane są tu paletyzowane profile aluminiowe, długość palet wynosi od 5 do 12 metrów, waga od 500 do 1200 kilogramów. Nowy system regałów nie tylko oferuje więcej miejsca, ale także redukuje koszty: unika się zbędnych ruchów materiału, zwiększa się efektywność transportów magazynowych i zmniejsza się ryzyko uszkodzenia przechowywanych towarów. Dzięki ochronie przed warunkami atmosferycznymi zmniejszają się również koszty kontroli jakości. Możliwość łatwego przeglądu przechowywanych towarów znacznie ułatwia również przeprowadzanie inwentaryzacji.

Do historii sukcesu

Corswarem NV

Corswarem NV

Auf sehr geringer Grundfläche ein hohes Lagervolumen.

Do historii sukcesu

Sistema

Magazyn towarów dłużycowych na aluminiowe profile okienne

Do historii sukcesu


techniczne

Konstrukcja naszych regałów wspornikowych składa się z pełnościennych, solidnych, walcowanych na gorąco profili stalowych, które mają szczególnie dużą nośność, są bezpieczne i trwałe. Główne podzespoły (stojaki, ramiona wspornikowe, stopy) mają wysokiej jakości powłokę malowaną proszkowo do użytku wewnątrz pomieszczeń. Wszystkie pozostałe elementy są ocynkowane taśmowo zgodnie z normą DIN 10346. Zanurzeniowe cynkowanie ogniowe komponentów zgodnie z normą DIN EN ISO 1461 do zastosowań zewnętrznych.

Zakotwienie półek w pomieszczeniach za pomocą ocynkowanych kotew, na zewnątrz za pomocą kotew ze stali nierdzewnej.

Cechy produktu ramiona wspornikowe:

 • zawieszane, siatka regulacyjna 100: 100 mm
 • Elastyczne zawieszenie i swobodny ruch (np. typ K60K+H), co chroni ramię wspornikowe i Państwa towary przed uszkodzeniem
 • Szybkie zaczepianie i odczepianie w pozycji prawie poziomej np. K60 K+H
 • Wysokiej jakości, kute, specjalnie hartowane wsporniki zaczepowe
 • Standardowe kolory RAL 5015, 2002, 3000, 6011, 7035
 • Brak krawędzi uderzeniowych na powierzchni magazynowej ze względu na wystające płyty łączące na ramieniu wspornikowym -->, a zatem brak uszkodzeń towarów podczas procesu umieszczania na magazynie i pobierania z magazynu
 • Deflektory ramion na ramionach wspornikowych zgodne z przepisami
 • Przygotowane do zamontowania urządzenia antypoślizgowego
 • Przygotowane do użycia śruby regulacyjnej

Cechy produktu Podpory/stopy:

 • Standardowo dwustronne z siatką regulacyjną 100: 100 mm perforowane, (jednostronne stopy półek mogą być przygotowane np. do dwustronnego użytku w późniejszym terminie.)
 • Przykręcane równo ze stopą stojaka, zapewniając podparcie na całej powierzchni stopy stojaka bez wystających płyt łączących. W związku z tym brak uszkodzeń podczas procesu umieszczania na magazynie i pobierania z magazynu
 • Komponenty można łatwo wymienić podczas przeprojektowywania magazynu lub przeprowadzania napraw
 • Ochrona opon dzięki ściętej krawędzi na stopie stojaka (standard w systemie K60)

Nasze systemy regałowe są zgodne z normą DIN 18800-7 i aktualnymi wytycznymi stowarzyszenia branżowego ds. obiektów i urządzeń magazynowych (BGR 234), są testowane pod kątem bezpieczeństwa i posiadają odpowiedni znak jakości GS.

cantilever racking technical detail
Eingehängter Kragarm mit Hinterlegplatte
cantilever racking technical detail
Bei Anstößen weicht der Kragarm aus
cantilever racking technical detail
Ständerprofil mit Anschluss für Distanzrohre

Szukają Państwo odpowiedniego dla siebie systemu regałowego lub już go znaleźli? Chętnie Państwu doradzimy i prześlemy wycenę na życzenie.

Proszę wysłać zapytanie ofertowe już teraz

Akcesoria do regałów wspornikowych OHRA

W celu rozszerzenia konfiguracji Państwa regału OHRA dostępne są różne akcesoria. Mogą one zostać dostarczone w późniejszym czasie lub w momencie składania zamówienia. Należą do nich kratownice, systemy zabezpieczające przed stoczeniem się w wersji ciężkiej i lekkiej, mosty ramieniowe, rury siodłowe i wiele innych. Poniżej mogą Państwo zobaczyć wybór zrealizowanych rozwiązań.

cantilever racking accessory
Feuerverzinkt mit Wetterschutznetz
Cantilever racking accessory
Mit Armbrücken. Hiermit können Waren mit verschiedenen Abmessungen in einer Lagerebene gelagert werden.
cantilever racking accessory
Mit patentierter Hinterlegplatte für die Fixierung der Kragarme.
Cantilever racking accessory
Mit Führungsschiene und Einfahrbogen. Damit können Vierwege-Stapler leichter in den Regalgang einfahren und geführt werden.
Cantilever racking accessory
Mit Gitterrostauflage. Durchgehende Lagermöglichkeit.
Zapytanie ofertowe

Z przyjemnością doradzimy i prześlemy ofertę na żądanie

Poproś o spersonalizowaną wycenę już teraz