Przejdź do głównej zawartości

Rozwiązania branżowe OHRA Przemysł meblarski i drzewny

Rozmowy doradcze

Specyficzne dla branż systemy magazynowania Twoich produktów

Specjalna technika magazynowania dostosowana do potrzeb branży daje w przemyśle meblarskim i drzewnym możliwość ekonomicznego składowania: są to palety i colli transportowe w silosie do składowania na paletach oraz surowce wstępne, drewno i płyty w silosie wysięgnikowym. Ze względu na produkowane towary i stosowane materiały trzeba tu zapewnić możliwość składowania (załadowywania i wyładowywania) towarów o dużych gabarytach na możliwie małych powierzchniach oraz w sposób umożliwiający ich komisjonowanie.

Firma OHRA specjalizuje się w specjalnych technikach składowania i produkuje indywidualne systemy regałów na potrzeby przemysłu meblarskiego i drzewnego.

 • Optymalne wykorzystanie posiadanej powierzchni
 • Optymalizacja korytarzy pracy
 • Wysoka jakość gwarantująca długie użytkowanie
 • Zintegrowany proces produkcji
 • Dostosowanie systemu do posiadanych potrzeb

Rozmowy doradczePobierz broszurę


Regały wysięgnikowe

Prawidłowe składowanie ciężkich i nieporęcznych wyrobów wykonanych z płyt odgrywa w przemyśle meblowym i drzewnym dość istotną rolę. W dziale przyjęcia towarów materiały takie jak płyty wiórowe czy płyty MDF sortuje się w sposób gwarantujący łatwy dostęp do ich celem dalszego przetwarzania jak również według różnych wymiarów. Dzięki temu potrzebną ilość płyt o różnej wielkości można wykorzystać w procesie produkcyjnym w dowolnym momencie oraz bez straty czasu.

Do tego rodzaju zadań nadają się szczególnie trwałe i kompaktowe w swojej budowie regały wysięgnikowe. Wysoka nośność oraz regulacja systemu odpowiadająca zmieniającym się wymogom magazynowym spełniają zasady ekonomicznego składowania zapewniając równocześnie bezpośredni dostęp do materiałów oraz ograniczając ilość zajmowanego miejsca.

Począwszy od ręcznie obsługiwanych regałów wysięgnikowych po hale magazynowe kompletnie wyposażone w regały przeznaczone do składowania np. kuchennych blatów roboczych – firma OHRA dostarcza wszystkie te komponenty, a na życzenie klienta również elementy statyki, urządzenia do obsługi regałów oraz inne akcesoria.

Zapytanie ofertowe


Automatyczne systemy magazynowe

Optymalizacja magazynowania dzieki czesciowej lub pełnej automatyzacji procesu wprowadzania na magazyn i wyprowadzania ich z magazynu. Zgodnie z zasada "Towar do osoby", wzrasta wydajnosc w przypadku wielu usług komisjonowania. W zaleznosci od potrzeb, moga byc pobierane całe zestawy lub pojedyncze płyty i transportowane do stacji przekazywania.

 • Najbardziej wydajna usługa przeładunku dla zlecen komisjonowania
 • Mozliwosc przejscia z recznego do w pełni automatycznego sterowania w kazdym momencie
 • Modułowe połaczenie z oprogramowaniem klienta ERP
 • Obsługa kilku sciezek za pomoca jednego urzadzenia do obsługi regałów dzieki technice zakretów
 • Dzieki temu mniejsze koszty inwestycji, zoptymalizowany stosunek jakosci do ceny

Regały paletowe

Regały paletowe sa uniwersalnym systemem magazynowania dla wielu produktów. Dzieki trwałej konstrukcji regały paletowe OHRA wyrózniaja sie sposród tradycyjnych regałów z blachy i przewyzszaja je zaletami w zakresie statycznej wytrzymałosci. Zastosowanie profili stalowych, walcowanych na goraco dla podzespołów nosnych jest istotnym czynnikiem dla bezpieczenstwa w magazynie, w szczególnosci w strefach przebywania personelu i klientów. Jednoczesnie, dzieki szerokim półkom, regały sa ekonomiczne, poniewaz wymagaja zastosowania mniejszej ilosci komponentów, niz w przypadku tradycyjnych systemów regałowych o mniejszej nosnosci. 

Zapytanie ofertowe


Pomosty regałowe

Pomosty regałowe OHRA mozna wykorzystac na wiele sposobów. Dodatkowa powierzchnia, strefa komisjonowania lub powierzchnia sprzedazowa - indywidualne mozliwosci projektowania sa uniwersalne. Samonosna konstrukcja jest odpowiednia dla kazdej istniejacej hali i moze byc dopasowana do indywidualnych warunków pomieszczenia.

 • Trwałe połaczenie systemów regałowych I półpietra
 • Mozliwy dodatkowy drugi lub trzeci poziom
 • Standardowe obciazenie przejscia miedzy regałami - 350 kg / m2
 • Rózne okładziny pomostów, w zaleznosci od wymagan
 • Szeroka gama akcesoriów, takich jak oswietlenie, drabiny i schody  

Zapytanie ofertowe

Referencje dotyczące przemysłu drzewnego i meblarskiego

Gerbrich
van Deuveren
Trend Hout
Bati Nature
erform
Gerbrich

Gerbrich

Czeski producent drzwi Gerbrich był w stanie stworzyć dużą pojemność magazynową na małej powierzchni produkcyjnej dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych OHRA. System regałów umożliwia również wydajne procesy magazynowania dzięki szybkiej obsłudze towarów i dobremu przeglądowi stanu magazynowego, a tym samym niezawodnemu zaopatrzeniu produkcji w wymagane materiały, takie jak płyta wiórowa lub okładzina.aterialien wie Spanplatten oder Verkleidungen.

Do historii sukcesu

van Deuveren

van Deuveren

Firmy coraz częściej korzystają z możliwości indywidualnego dopasowania kolorów swoich regałów. W ten sposób można wdrażać zasady Corporate Design również wewnątrz magazynu lub wizualnie oddzielić różne obszary magazynu. OHRA, europejski lider rynku regałów wspornikowych, pomalował proszkowo regały w różnych kolorach RAL dla nowej siedziby "Houthandel van Deuveren" w Dedemsvaart w Holandii. Kolory zostały dopasowane do elewacji, dzięki czemu regały i budynek tworzą harmonijną całość, która odzwierciedla nowoczesność i jakość produktów firmy. 

Do historii sukcesu

Trend Hout

Trend Hout

Trendhout, holenderski specjalista od ekskluzywnych altan ogrodowych, wyposażył swoje nowe centrum logistyczne w Hattemerbroek w systemy regałowe OHRA. Układ systemu zapewnił stworzenie jak największej pojemności magazynu na dostępnej powierzchni. W ciągu zaledwie dwóch tygodni firma OHRA zainstalowała stal o objętości odpowiadającej sześciu w pełni załadowanym ciężarówkom – w wyniku czego powstał system regałów obejmujący regały wspornikowe o długości 390 metrów, oraz 1 422 miejsc paletowych. W rezultacie Trendhout był w stanie znacznie poprawić wydajność i czas potrzebny na kompletację zamówień, poziomy zapasów są teraz uporządkowane i przejrzyste, a niezawodność dostaw wzrosła.
 

Do historii sukcesu

Bati Nature

Bati Nature

Francuski zakład ciesielski/konstrukcji szkieletowych/specjalizujący się w budowie domów z izolacją ze słomy Bati-Nature, dzięki specjalnemu systemowi regałów firmy OHRA stworzył nowe możliwości składowania zarówno materiałów drewnopochodnych, jak i prefabrykatów ściennych. Dwa 24-metrowe rzędy jednostronnych regałów wspornikowych tworzą ściany konstrukcji przypominającej halę. Pomiędzy nimi pozostaje przestrzeń o szerokości około 6 metrów, po której można przejechać, a w której przechowywane są pionowo ściany szkieletowe. Na wspornikach regałów znajduje się dach, który chroni przed warunkami atmosferycznymi zarówno utworzone przez wsporniki poziomy magazynowe skierowane na zewnątrz, jak i strefę składowania między regałami. OHRA potrzebowała tylko około półtora tygodnia na montaż specjalnie przystosowanego budynku magazynowego.

Do historii sukcesu

erform

erform

Efektywniejsze składowanie płyt na wysoki połysk

Do historii sukcesu