Przejdź do głównej zawartości

Regały paletowe OHRA Regały uniwersalne i zmienne

Zapytanie ofertowe  Rozmowy doradcze

Regały paletowe do indywidualnych rozwiązań

Regały paletowe są zdecydowanie najczęściej wykorzystywanymi systemami magazynowymi do wielu wymagań. Oprócz klasycznego magazynowania towarów na różnych paletach (np. europaletach lub paletach przemysłowych), można w tych regałach umieścić również urządzenia pomocnicze do ładowania, takie jak pojemniki siatkowe lub narzędzia ciężkie. Regały paletowe występują w wielu branżach, na przykład w sklepach z materiałami budowlanymi, firmach spedycyjnych, w magazynach wysyłkowych lub jako system jednomiejscowy do ciężkich towarów.

Regały paletowe OHRA – wiele możliwości zastosowań

Solidne regały paletowe OHRA są wykonane z walcowanych na gorąco jakościowych profili stalowych do dużych obciążeń i bezpiecznej obsługi. Wysokość poszczególnych półek można regulować co 100 mm. Do lekkich i średnio dużych ciężarów stosowane są również atrakcyjnie ekonomicznie regały paletowe z optymalnych blach stalowych ze wspornikami IPG. Specjalnością firmy OHRA są cynkowane ogniowo regały paletowe na zewnątrz. Istnieje możliwość dostawy tych systemów magazynowych z dachem lub bez. Wszystkie regały paletowe rozstawia się szybko i można je zawsze rozbudowywać.

Regały paletowe OHRA – zalety

 • Indywidualne dostosowanie do konfiguracji magazynu
 • Łatwy i szybki montaż
 • Duże rezerwy bezpieczeństwa we wszystkich systemach
 • Akcesoria systemowe do indywidualnej konfiguracji regałów
 • Możliwe ustawienie zewnętrzne z dachem i ścianą w wersji cynkowanej ogniowo
 • Przystosowane do wszystkich branż – Made in Germany

Regały paletowe do dużych ciężarów

Solidne regały paletowe P3 firmy OHRA są idealnym systemem magazynowym do dużych i wielkogabarytowych ciężarów. Tutaj jest miejsce na wiele towarów, takich jak surowce, półfabrykaty i inne produkty magazynowane na paletach. Połączenie pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych do ram i nakładek umożliwia stosowanie obciążeń modułów ponad 32 500 kg oraz obciążeń półek ponad 6000 kg. Wysokość regałów jest dostosowywana do dostępnego miejsca. Wysokość wszystkich półek można regulować bez narzędzi co 100 mm. Do zastosowań na zewnątrz w wersji cynkowanej ogniowo. Na życzenie z osłoną dachu i ściany.

Regały OHRA – największa nośność

Walcowana na gorąco stal, z której wykonane są nasze regały, elastycznie się ugina i zachowuje zalety w zakresie wysokiej obciążalności pionowej. Inne regały paletowe składają się ze stali walcowanej na zimno o grubości 2 mm, która nie jest elastyczna w przypadku relatywnie lekkich uderzeń, szybko się gnie i traci właściwości nośne. Aby zapewnić optymalną nośność regałów z obciążeniem paletami o dużym ciężarze, właśnie w przypadku wsporników ramy stosujemy stal walcowaną na gorąco.

Regały paletowe OHRA do dużych ciężarów – zalety

 

 • indywidualnie konfigurowany regał paletowy do dużych ciężarów
 • W szczególności przystosowane do materiałów budowlanych, palet na surowce oraz elementów maszyn
 • Obciążenie modułu możliwe do 32 500 kg
 • Obciążenia półek do 6000 kg
 • możliwość rozbudowania w każdej chwili, łatwy montaż
 • do zastosowań na zewnątrz dostępne z dachem w wersji cynkowanej ogniowo

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe do średnich i lekkich ciężarów

W przypadku lekkich i średnich ciężarów (do obciążenia półki 3000 kg) można stosować korzystniejsze pod względem ekonomicznym regały paletowe OHRA P5. Wszędzie, gdzie urządzenia do transportu poziomego poruszają się na szynach prowadzących, wymagania dla solidnych ram regałów są mniejsze. Nasze ramy regałów z optymalnych blach stalowych oraz pasujące wsporniki poziome spełniają wymogi statyczne dla bezpiecznego i uniwersalnego regału paletowego.

Regał OHRA do lekkich ciężarów – wykonanie wysokiej jakości

Standardowo ramy regałów są przykręcane, ale na życzenie OHRA dostarcza również ramy spawane. Poziome wsporniki nakładane wykonane są z profili IPG i łączone z ramą za pomocą zaczepów zawieszanych. Regulacja nakładek odbywa się co 50 mm bez stosowania narzędzi. Regał paletowy OHRA P5 jest przystosowany do obciążenia półki do 3000 kg oraz do obciążeń modułów do 18 000 kg. Standardowo ramy są wykonane w wersji cynkowanej, a nakładki w kolorze RAL 7035 (jasnoszary).

Regał paletowy OHRA do lekkich ciężarów – zalety

 • Niewielkie koszty inwestycji, niedrogie rozwiązanie do magazynowania palet
 • Szybki montaż
 • Możliwość rozbudowania w każdej chwili
 • Powierzchnia z wysokojakościowej powłoki proszkowej

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe z dachem

Regały paletowe z dachem są specjalnością firmy OHRA. W przypadku towarów wrażliwych na warunki atmosferyczne, które można magazynować na zewnątrz, nie ma lepszej alternatywy. Regały OHRA z dachem są w szczególności przystosowane do rynków specjalistycznych z asortymentem centrów ogrodniczych lub do sklepów z materiałami budowlanymi, gdzie gotowe elementy betonowe, towary w workach na paletach lub drewniane elementy budowlane mogą być przechowywane na zewnątrz.

Regał OHRA z dachem – różne wersje

Różnorodne możliwości zadaszenia oraz różne wersje ścian uzupełniają system regałowy i chronią magazynowane towary przed każdymi warunkami atmosferycznymi. Jako pokrycie dachowe można stosować np. blachy trapezowe lub płyty świetlikowe, a do osłon ścian blachy trapezowe lub panele warstwowe. Wszystkie elementy nośne regałów, takie jak ramy i nakładki, są dostarczane w jakości cynkowanej ogniowo lub też powlekane proszkowo. W przypadku regałów z dachem ustalane są obciążenia śniegiem i wiatrem i uwzględniane podczas dobierania profili. Uwzględnienie tych warunków statycznych zapewnia, że regał paletowy OHRA z dachem wytrzyma w każdych warunkach atmosferycznych.

Regały paletowe OHRA z dachem – zalety

 • Wykorzystanie całej wolnej powierzchni – oszczędność cennego miejsca w pomieszczeniach magazynowych
 • Wysokie obciążenia z uwzględnieniem wpływu warunków atmosferycznych
 • Długotrwała konstrukcja – przyszłościowa inwestycja w magazyn
 • Niedrogie, ponieważ mają mniej elementów
 • Do wyboru różne wersje dachu

Zapytanie ofertowe


Regały paletowe na wózkach jezdnych

Ruchome regały paletowe to dynamiczne urządzenia regałowe, przystosowane do towarów w paletach, które muszą być magazynowane w sposób zwarty na niewielkiej powierzchni. W tym systemie magazynowym solidne regały paletowe są montowane na usztywnianych wózkach jezdnych. Cały rząd regałów jest przesuwany za pomocą elektronicznego lub ręcznego układu sterowania jako pojedyncza jednostka regałowa. Wózki jezdne przemieszczają się na szynach, które można montować podczas nowej budowy lub również w istniejących podłogach. W związku z tym do każdego bloku regału paletowego potrzebna jest tylko jedna alejka do obsługi. Zapewnia to większe wykorzystanie przestrzeni, ponieważ zawsze otwarta jest tylko jedna alejka, z której towar jest wprowadzany do magazynu lub z niego wyjmowany.

Regał OHRA – optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki wózkom jezdnym

Regały przesuwne poruszają się cicho i dosuwają się do siebie bez odstępów. Poza godzinami pracy urządzenie regałowe można przełączyć na „położenie nocne”. Poszczególne rzędy regału paletowego są otwierane w równych odstępach tylko tak, aby nie można było wjechać do żadnej alejki regałowej. W ten sposób ruchome regały zapewniają bezpieczną ochronę przed kradzieżą.

Regały paletowe OHRA na wózkach jezdnych – zalety

 • Bardzo zwarty system do przechowywania dużych ilości na niewielkiej powierzchni
 • Bardzo dobre wykorzystanie przestrzeni
 • Większa pojemność magazynu
 • Zabezpieczenie cennych towarów przed kradzieżą przez „położenie nocne” bloków regałów
 • Krótkie odcinki robocze

Zapytanie ofertowe


Platformy do regałów paletowych

Platformy do regałów paletowych OHRA to platformy magazynowe na bazie regałów paletowych OHRA jako konstrukcja dolna. Poszczególne rzędy regałów paletowych są łączone w poziomie z profilami stalowymi, przez co ze względu na różne pokrycia podłogi (np. kratownice lub płyty wiórowe) między regałami powstaje swobodna nośna powierzchnia magazynowa. Dzięki temu wykorzystany jest każdy centymetr magazynu i nie marnuje się żadna powierzchnia. W jednym urządzeniu regałowym można wykonać kilka poziomów.

Regał OHRA jako platforma – nowe możliwości

Połączenie regału i platformy tworzy indywidualne oraz różnorodne możliwości magazynowania, na przykład w połączeniu strefy komisjonowania i roboczej z bezpośrednią możliwością magazynowania. Dzięki obrabianym przez firmę OHRA silnym oraz walcowanym na gorąco profilom stalowym regałów paletowych w jednym urządzeniu regałowym bez problemu można wykonać również kilka poziomów.

Platforma do regałów paletowych OHRA – zalety

 • Optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki zajęciu jej całej wysokości
 • Bezpośrednio obok strefy magazynowania i komisjonowania
 • Oszczędność czasu podczas przemieszczania dzięki poziomom pośrednim bezpośrednio w obszarze magazynu
 • Zwielokrotnienie powierzchni użytkowej dzięki pełnemu wykorzystaniu wysokości przestrzeni magazynowej

Zapytanie ofertowe


Regały wprowadzane

Regał wprowadzany (nazywany również „regałem drive-in”), łączy w sobie zalety magazynowania blokowego i regałowego: Zwarte wykorzystanie przestrzeni przy jednocześnie dużej wysokości magazynowania. W szczególności przystosowany do przechowywania dużych ilości takich samych artykułów oraz do materiałów wrażliwych na nacisk, których nie można układać na sobie. Są to środki do prania, katalogi, oleje silnikowe, papier toaletowy lub konserwy z długim terminem przydatności do spożycia.

Regał wprowadzany OHRA – jednostronnie otwarty system magazynowy

Towary są umieszczane w regale z jednej strony. Wózek widłowy wjeżdża w kanały regału i odkłada palety na zamocowane z boku belki poprzeczne. Regał wprowadzany ma tylko jedną stronę otwartą, z której odbywa się obsługa. Ostatnia włożona paleta jest wyjmowana jako pierwsza. W ten sposób magazynowanie odbywa się zgodnie z zasadą LIFO (Last-In-First-Out). Podpory regałów wprowadzanych OHRA są wykonywane w zależności od wymagań i obciążenia z profili IPE lub U, aby uzyskać kilka kanałów regałów na sobie lub zabezpieczyć regał przed przypadkowymi uderzeniami przez wózek widłowy. Belki poprzeczne umieszczone w bocznym kanale regału mają bardzo dobre właściwości nośne i ślizgowe. Dla dodatkowej ochrony podpór w strefie wsuwania OHRA zaleca zabezpieczenie przed najechaniem.

Regały wprowadzane OHRA – zalety

 • Oszczędzają bardzo dużo miejsca dzięki dużemu zagęszczeniu magazynu
 • Wysoki stopień wykorzystania powierzchni i przestrzeni
 • Magazynowanie towarów wrażliwych na nacisk
 • Oszczędność kosztów dzięki szczególnie zwartemu magazynowaniu palet

Zapytanie ofertowe


Funkcje techniczne

Nasze regały paletowe OHRA PIII są zbudowane z pełnych, walcowanych na gorąco profili stalowych, które są szczególnie mocne, pewne i trwałe. Zasadnicze elementy konstrukcji (ramy i belki nośne) są malowane proszkowo. Wszystkie inne elementy są cynkowane. Elementy cynkowane ogniowo są używane do konstrukcji przeznaczonych na zewnątrz.

Szczegóły:

Ramy i belki noœne

 • walcowane na gor¹co profile U - ramy.
 • walcowane na gor¹co profile IPE - belki noœne.
 • wysoka nośność do pewnego użytkowania
 • „sprężynujące“ stalowe profile zapobiegają odkształceniom po niewielkich uderzeniach
 • szybki i prosty montaż
 • możliwy indywidualny dobór koloru
 • otwory w ramie co 100:100 mm  (50:50 mm za dop³at¹).
 • 25 lat gwarancji na przerdzewianie.

Nasze regały są zgodne z normami DIN 18800-7 i zaleceniami branżowych związków (BGR 234) oraz są sprawdzone pod względem bezpieczeństwa co potwierdza też przyznany znak jakośći GSl.

Z powodu wysokich wymagań dotyczących bezpieczeństwa mamy tez od roku 1994 świadectwo potwierdzające jakość prac spawalniczych i do ich nadzoru zatrudniamy odpowiednio wykształconych inżynierów.

 

pallet rack frame
Comparison of pallet rack frames - sheet metal and steel frames.

Akcesoria do regałów paletowych

Duży asortyment akcesoriów do regału paletowego OHRA pomaga w indywidualnej konfiguracji systemu magazynowego oraz ustawieniu go właściwie dla branży.

Osłony przeciwuderzeniowe w różnych wersjach, podwyższenia ramy zapewniające bezpieczeństwo w alejce regałowej, rozdzielacze obciążenia, zabezpieczenia przed przesuwaniem lub elementy dystansowe to tylko wybór różnych produktów. Akcesoria do regałów paletowych OHRA możemy dostarczyć później lub już w momencie zamówienia.

Referencje dotyczące regałów paletowych

Maderas Besteiro
Knaus Tabbert
Solvaro
FX Ruch
Investzal
Maderas Besteiro

Maderas Besteiro

W firmie Maderas Besteiro regały wspornikowe OHRA umożliwiają wydajne magazynowanie drewna o długości do 13,5 metra, a indywidualnie dopasowane regały paletowe z 15 poziomami składowania oferują również dużo miejsca na wysokoproduktową odmianę laminatów wysokociśnieniowych (HPL). Po przebudowie pierwotnego magazynu podłogowego z przestarzałymi regałami firma Maderas Besteiro zwiększyła pojemność magazynową o 20 % na tej samej powierzchni magazynowej, przyspieszyła procesy magazynowania i pobierania o 30 % oraz zredukowała uszkodzenia magazynowanych towarów o 70 %.

Do historii sukcesu

Knaus Tabbert

Knaus Tabbert

Knaus Tabbert, wiodący producent pojazdów rekreacyjnych w Europie, wyposażył nowy magazyn w Jandelsbrunn w regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA do bezpośredniego zaopatrywania nowoczesnej produkcji nadwozi. Oznacza to, że różne materiały, takie jak kleje, zwoje aluminium i światłowodowe, opakowania ze sklejki, wykładziny PCV lub drewniane i poliuretanowe listwy piankowe mogą być efektywnie przechowywane. Kratownicowe półki w regałach paletowych, a w niektórych przypadkach również w regałach wspornikowych, umożliwiają elastyczne przechowywanie szerokiej gamy pojemników i środków pomocniczych do załadunku. Regały zachwyciły również swoją wysoką nośnością – ośmiometrowe regały wspornikowe mogą udźwignąć do 12 ton na stojak, podczas gdy regały paletowe mają obciążenie półki do 2,4 tony. Firma OHRA zapunktowała także za nieskomplikowane wdrożenie wysokich wymagań dotyczących systemów przeciwpożarowych: Na przykład, w każdym ze słupków stojaków wywiercono dwa 80-milimetrowe otwory, aby umożliwić przeprowadzenie przez nie przewodów instalacji tryskaczowej. Rozwiązanie to nie tylko pozwoliło zaoszczędzić dużo miejsca, ale także dobrze zabezpieczyło przewody przed uszkodzeniem.

Do historii sukcesu

Solvaro

Solvaro

Narzędzia do termoformowania to kosztowne produkty wykonywane na zamówienie, indywidualnie dopasowane do każdego produkowanego komponentu. Aby przechowywać cenne narzędzia o wadze do siedmiu ton, Solvaro zainstalowało specjalne regały OHRA w swoim zakładzie w Szekszárd na Węgrzech. Każdy schowek może być indywidualnie zaprojektowany dla danego rozmiaru narzędzia. Ponadto narzędzia są bezpośrednio dostępne i można je szybko przetransportować do prasy termoformującej. Jednocześnie narzędzia do termoformowania są chronione przed uszkodzeniem przez cały czas dzięki dostosowanej konstrukcji regału.

 

Do historii sukcesu

FX Ruch

FX Ruch

Dzięki 22 regałom wspornikowym i paletowym firmy OHRA sprzedawca materiałów budowlanych FX Ruch całkowicie przebudował swój oddział w Radolfzell. Dzięki hali magazynowej, dużemu magazynowi zewnętrznemu i strefie drive-in więcej artykułów jest szybciej dostępnych dla klientów. Dzięki regałom dostosowanym do różnorodnych towarów firma mogła połączyć wysoką pojemność magazynową ze znacznie wydajniejszymi procesami logistycznymi.

 

Do historii sukcesu

Investzal

Investzal

Węgierskie przedsiębiorstwo Invesztál zainstalowało regał paletowy firmy OHRA o długości 19,9 metrów do składowania zwojów o wadze do 5 ton. Został on indywidualnie dopasowany do wymiarów zwojów składowanych na paletach. W porównaniu z poprzednim magazynem – kombinacją magazynu podłogowego i standardowych regałów – dostęp do zwojów jest łatwiejszy, pewniejszy i szybszy dzięki nowym regałom. Ponadto odnotowuje się mniej uszkodzeń zwojów ocynkowanych – częściowo również kolorowych.

Do historii sukcesu