Przejdź do głównej zawartości

Holz Herbst GmbH

Galeria

Regały paletowe i wysięgnikowe do handlu drzewnem

Mniej uszkodzeń dzięki walcowanym na gorąco profilom regałów w firmie Holz Herbst

W firmie handlującej drewnem Holz Herbst w Lüneburg coraz częściej dochodziło do uszkodzeń towarów i regałów podczas transportu produktów z drewna. Dzięki nowym regałom firmy OHRA, które są produkowane z pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych, przedsiębiorstwo mogło znacznie zminimalizować te szkody. Jednocześnie masywna konstrukcja pozwoliła na postawienie wyższych regałów z dodatkowymi poziomami do składowania, dzięki czemu zwiększyła się również powierzchnia magazynowa.

Firma Holz Herbst sprawdziła się przede wszystkim jako dostawca oferujący produkty z wysokiej jakością usług dla przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem drewna - w szczególności stolarką. Tak na przykład dostarcza ona indywidualnie dopasowane towary bezpośrednio na budowę. Kluczową rolę odgrywa tu magazyn: Składowane są tutaj nie tylko wystarczające ilości zapasów, ale pozwala on również na łatwe komisjonowanie. Jednak stare wyposażenie magazynu nie spełniało już rosnących wymogów klientów w odniesieniu do jakości towarów i szybkości dostaw. Wraz ze zmniejszającymi się możliwościami magazynowania trzeba było często przenosić towar, aby dotrzeć do poszukiwanych produktów. Kosztowało to czas i prowadziło do uszkodzeń - nie tylko towarów, lecz również samych regałów.

Dlatego firma Herbst wyposażyło swój magazyn w regały firmy OHRA. Te niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Kerpen specjalizuje się w produkcji systemów regałów między innymi do handlu drewnem. Szczególnie jakość litych materiałów regałów przekonało firmę Herbst. Bowiem w porównaniu z regałami z blachy walcowane na gorąco profile stalowe regałów OHRA są elastyczne w razie uderzenia i nie łamią się - dzięki temu są trwałe.

Holz Herbst wyposażyło pierwszą ze swoich trzech hal w regały OHRA już w roku 1993. W roku 1996 doszła druga hala, a w roku 2012 trzecia. Ponieważ w firmie Herbst składowane są najróżniejsze towary, od wkrętów do 18-metrowych płyt drewnianych, przedsiębiorstwo zdecydowało się zarówno w regały wysięgnikowe o różnych długościach ramion jak i regały paletowe o szerokości 2700 mm produkcji firmy OHRA. Szeregi regałów mają przeciętną długość 36 metrów i obejmują przy wysokości siedmiu metrów sześć poziomów magazynowych.

Tym samym firma Holz Herbst mogła znacznie zwiększyć dzięki regałom OHRA powierzchnię magazynową i uprościć dostęp do towarów. Jednocześnie znacznie zmniejszyła się liczba przypadków uszkodzeń towarów i regałów. Odpadły drogie naprawy regałów, a nawet ewentualne uderzenia wózkami nie wpływają na bezpieczeństwo w magazynie.

O firmie Holz Herbst

Przedsiębiorstwo Holz Herbst GmbH z siedzibą w Lüneburg zostało założone w roku 1865 – było wtedy objazdowym tartakiem parowym. Dzisiaj firma zatrudnia 48 pracowników, którzy przyczynili się do osiągnięcia rocznych obrotów w wysokości prawie 11 milionów Euro. Przedsiębiorstwo dostarcza przede wszystkim klientom instytucjonalnym w okręgu 75 kilometrów od Lüneburga drewno, produkty z drewna (jak parkiety, drzwi lub materiały izolacyjne z włókna drzewnego) jak też poboczne materiały pochodzące z produkcje drewna.