Przejdź do głównej zawartości

Hechenblaickner

Galeria

Centralny magazyn do handlu drewnem

Dzięki regałom przesuwnym podwoiła się powierzchnia magazynowa

Spółka M. Hechenblaickner Holzhandelsgesellschaft, lider rynku na południu Austrii, zwiększyła swoją powierzchnię centralnego magazynu w Graz dzięki zastosowaniu regałów wysięgnikowych OHRA. Regały są montowane na wózkach jezdnych – dla wózka otwiera się zawsze tylko ta ścieżka, z której ma nastąpić pobranie towaru.

Hechenblaickner oferuje w centralnym magazynie – Holz-Megastore - w Graz na powierzchni 20.000 metrów kwadratowych tarcicę, forniry, płyty z litego drewna półprodukty budowlane do konstrukcji okien i drzwi. Dotychczas towary były składowane w stosach na podłodze. Wymagało to przy rosnącej ilości różnych magazynowanych artykułów pracochłonnych manewrów. Przy długich na 6 metrów i ważących do 3.000 kilogramów pakietach kosztowało do wiele czasu, a do tego powodowało częste uszkodzenia składowanych produktów drewnianych.

Aby przyśpieszyć czas dostępu do artykułów i lepiej wykorzystywać powierzchnię magazynową, spółka Hechenblaickner zdecydowała się wyposażyć centralny magazyn w regały przesuwne. Na ich dostawcę ta spółka handlowa z Graz wybrała zlokalizowaną w niemieckim Kerpen firmę OHRA specjalizującą się w produkcji regałów wysięgnikowych. Firma ta ma nie tylko doświadczenie w konstrukcji regałów przesuwnych , ale może również zaoferować niezbędny serwis w eksploatacji w przyszłości. Kolejną zaletą była niewielka szerokość pełnościankowych wsporników regałowych wykonanych z walcowanej na gorąco stali. Dzięki temu przejścia między regałami są szersze i mogą z nich korzystać zarówno czołowe jak i boczne wózki widłowe.

OHRA przejęła zlecenie budowy kompletnego systemu regałów. Wchodził w to również montaż szyn wymaganych do wózków jezdnych, co stało się jeszcze przed budową właściwej hali. Z łącznie dziesięciu długich na 60 metrów i czterech regałów wysięgnikowych o wysokości do 9,2 metra, dwa zostały przykręcone na stałe do podłoża. Pozostałe osiem zostały zamontowane przez OHRA na wózkach jezdnych o długości 58 metrów. Wózki jezdne są napędzane elektrycznie i można je rozsuwać zdalnym sterowaniem z wózka widłowego. Teraz pożądany przejazd otwiera się, dzięki czemu prawie podwojono możliwości składowania na tej samej powierzchni.

Również Hechenblaickner może w najlepszym czasie wykorzystywać powierzchnię magazynową, poza tym system składowania daje lepszy przegląd dostępnych towarów. Jednocześnie znacznie zredukowano czas dostępu do artykułów – zamówienia które wpływają wieczorem, mogą być wysłane już następnego dnia. Ponieważ pakiety towarów nie muszą być często przekładane, unika się uszkodzenia produktów.

O firmie Hechenblaickner

Spółka Hechenblaickner Holzhandelsgesellschaft m.b.H. została założona w roku 1953. Ta firma z Graz specjalizuje się w tarcicy, fornirach i materiałach drewnianych. Dzięki stałemu poszerzaniu palety produktów firma posiada obecnie jeden z największych w Austrii magazynów tarcicy, forniru, elementów okiennych oraz płyt z litego drewna. W Grazu znajduje się magazyn do obsługi sprzedaży i dostaw dla stolarzy, firm produkujących okna oraz wykończenia wnętrz. Najnowocześniejszy w Austrii magazyn tarcicy z klimatyzowaną halą i automatyczną instalacją wysokich regałów, nowoczesne hale z wysokimi regałami na tarcicę, elementy okienne i płyty z litego drewna jak i największy w Austrii magazyn elementów fornirowanych gwarantują najszybsze czasy dostaw towarów.

A Hechenblaickner Holzhandelsgesellschaft m.b.H. foi fundada em 1953. A empresa de Graz é especializada em madeira serrada, folheados de madeira e materiais de madeira. Devido a constante expansão da sua gama de produtos a empresa oferece hoje um dos maiores depósitos de madeira serrada, folheados de madeira, esquadrias para janelas e painéis de madeira maciça na Áustria. Em Graz encontra-se o depósito de venda e entrega para marceneiros, fabricantes de janelas e decoradores de interiores. O depósito mais moderno da Áustria para madeira serrada com planta climatizada e sistema de estantes altas, instalações modernas com estantes altas para madeira serrada, esquadrias para janelas e painéis de madeira maciça e o maior depósito de folheados de madeira da Áustria garantem uma entrega rápida.