Przejdź do głównej zawartości

40 Years OHRA – we will “rack” you!

Firma OHRA, jako producent systemów magazynowych i regałów, wyspecjalizowała się w szczególności w zakresie towarów długich i ciężkich i jest dziś europejskim liderem rynku oraz specjalistą w zakresie regałów wysięgnikowych.

 

W 2019 roku firma obchodzi 40-lecie istnienia pod hasłem: „40 Jahre OHRA – we will „rack” you!”.

Korzenie firmy sięgają lat 60-tych, kiedy to jej założyciel, Ottokar Hölscher, uzupełnił swoją agencję produkującą wózki widłowe o sprzedaż regałów produkowanych przez firmy zewnętrzne. Wkrótce potem firma rozpoczęła produkcję własnych systemów regałowych. Zaliczały się do nich również regały wysięgnikowe, które pokrywały zapotrzebowanie rynku na regały do składowania długich towarów. OHRA opatentowała samoblokujące się ramię wysięgnikowe, które jest obecnie punktem odniesienia dla wszystkich systemów regałów wysięgnikowych. Dzięki temu rozwiązaniu wysokość półek regałów wysięgnikowych można zmieniać szybko i bez użycia narzędzi, a ramię wysięgnikowe ustępuje w przypadku zderzenia, co chroni regały, wózki widłowe, a przede wszystkim towary. W 1979 r. Ottokar Hölscher przekształcił obszar sprzedaży regałów we własną firmę – i tak narodziła się firma OHRA Regalanlagen GmbH.

Wszystkie nośne części regałów OHRA – zarówno w przypadku regałów paletowych jak i wspornikowych – są dziś produkowane z walcowanych na gorąco profili stalowych o litych ścianach. Pozwala to na uzyskanie wysokiej ładowności przy jednoczesnym zachowaniu smukłej konstrukcji. Dzięki tym wysokowydajnym systemom regałowym OHRA ugruntowała swoją pozycję szczególnie w takich branżach jak handel materiałami budowlanymi czy przetwórstwo drewna. „Ponadto zawsze oferowaliśmy specjalne rozwiązania dla różnych branż – również dzięki naszemu bogatemu asortymentowi akcesoriów, w które można wyposażyć nasze regały przeznaczone do różnych zadań”, podkreśla Thomas Jerschkewitz, kierownik sprzedaży OHRA w Niemczech. Rozwiązania regałowe OHRA można obecnie znaleźć w operach, jak również w zakładach recyklingu samochodów lub w marinach (w przypadku zimowania jachtów). OHRA wychodzi naprzeciw trendowi budowy hal regałowych i rozwiązań automatycznych, posiadając własny dział projektowy, który może towarzyszyć również większym projektom budowlanym. „To ukierunkowanie na klienta daje nam decydującą przewagę nad konkurencją”, mówi Raymond Wolsey, kierownik sprzedaży eksportowej.

OHRA z optymizmem patrzy w przyszłość. Jeśli w gospodarce dojdzie do spowolnienia, to Dr Andreas Hölscher, syn założyciela firmy, a obecnie dyrektor zarządzający OHRA, jest przekonany co do pozycji swojej firmy: „Dzięki naszej pozycji rynkowej wychodzimy z kryzysu jeszcze silniejsi. Rynek oczyści się sam, a my stoimy na solidnych fundamentach”.