Galeria
100% Made in Germany, zwiększenie wydajności produkcji o 5%
Dzięki zmianie magazynu z wersji podłogowej na regałową, TRIGEMA, największy niemiecki producent odzieży sportowej i rekreacyjnej, jest w stanie znacznie lepiej zaopatrywać swoją produkcję. W tym celu firma OHRA zainstalowała regały wspornikowe i paletowe, na których są tymczasowo przechowywane materiały produkowane we własnej dziewiarni, zanim zostaną one wysłane do działu wykończeniowego w celu przetworzenia. Ruszty kratowe umożliwiają przy tym przechowywanie materiałów w różnych warunkach, niezależnie od formatu i pomocniczych środków magazynowych. Dzięki procesowi magazynowania na regałach OHRA firma TRIGEMA była w stanie zwiększyć wydajność produkcji o 5 procent.
Magazyn buforowy między działem produkcji a działem wykończeniowym
Od bawełnianej nici do gotowej koszulki – cały proces produkcji tekstyliów w firmie TRIGEMA odbywa się na miejscu. Jednym z etapów procesu produkcyjnego jest tak zwane „wykańczanie”: podczas tego procesu ma miejsce wykończenie tkaniny. W tym celu materiał przechodzi przez różne procesy. Pierwszym etapem jest obróbka wstępna w bardzo nowoczesnych systemach mycia i wybielania. Po zakończeniu procesu wybielenia tkanina jest barwiona w systemie barwienia na zimno. Na koniec, przy użyciu procesów mechanicznych, materiał staje się odporny na kurczenie.
Rosnąca nieprzydatność magazynu podłogowego
Wcześniej firma TRIGEMA tymczasowo przechowywała tkaniny w magazynie podłogowym między „produkcją” a „wykończeniem”. Jednak wraz ze wzrostem wykorzystania magazynu, dostęp do poszczególnych artykułów okazał się zbyt czasochłonny. Dodatkowo podczas koniecznego przemieszczana artykułów wielokrotnie dochodziło do ich uszkodzenia. Ponadto preferowane wdrożenie metody przechowywania zgodnie z zasadą „pierwsze weszło, pierwsze wyszło” (FIFO) okazało się możliwe wyłącznie przy wysokim nakładzie. Gdy ostatecznie konieczne stało się powiększenie wydajności magazynowej, firma TRIGEMA wykorzystała okazję, aby efektywniej zorganizować procesy logistyczne w magazynie buforowym.
Większa elastyczność dzięki półkom kratowym
Głównym elementem wprowadzonych zmian było przejście z magazynowania podłogowego na magazynowanie regałowe. Ponieważ wymagane były miejsca magazynowe dla różnych jakości tkanin w różnych stanach, firma TRIGEMA zdecydowała się wyposażyć magazyn zarówno w regały paletowe, jak i regały wspornikowe firmy OHRA. Cały proces wprowadzania zmian przez OHRA odbył się w ciągu jednego weekendu, aby nie zakłócać produkcji. Niektóre regały paletowe zostały wyposażone w półki z płyty wiórowej i ruszty kratowe, a regały wspornikowe zostały wyposażone w półki z rusztami kratowymi – w ten sposób powstał ciągły poziom magazynowania, który zapewnia miejsce dla szerokiego zakresu pomocy magazynowych (różne formaty palet, kartony lub materiały bez pomocy magazynowych).
Większa wydajność w magazynie
W porównaniu z systemem przechowywania podłogowego, cztery półki oferują około 60 procent więcej miejsca na tej samej powierzchni. Ponieważ półki umożliwiają bezpośredni dostęp do każdego przechowywanego artykułu, procesy pobierania i wprowadzania są średnio o 50 procent szybsze. Dodatkowo możliwe jest bezproblemowe wdrożenie zasady FIFO. Powyższe zmiany w formie wprowadzenia regałów przyczyniły się łącznie do zwiększenia wydajności produkcji o 5 procent.
O firmie Trigema W. Grupp KG:
Firma Trigema została założona w 1919 roku przez Josefa Mayera jako „Mechanische Trikotwarenfabriken Gebr. Mayer KG” z siedzibą w Burladingen w Szwabii. Od 2024 roku ta rodzinna firma jest zarządzana już przez 4 pokolenie – Bonitę i Wolfganga Grupp jun. Obecnie firma jest największym niemieckim producentem odzieży sportowej i rekreacyjnej. Rodzinna firma jest synonimem najnowocześniejszej technologii oraz odpowiedzialności społecznej i ekonomicznej. Ponadto celem firmy jest zachowanie Niemiec jako miejsca produkcji. Od bawełnianej nici do gotowej koszulki, cały proces produkcji tekstyliów w TRIGEMA odbywa się we własnym zakresie przy użyciu najnowocześniejszej technologii – w ten sposób zagwarantowana jest najwyższa jakość Made in Germany. Wszystkie procesy posiadają certyfikat STeP wydany przez OEKO-TEX®. Każdego dnia około 1200 pracowników produkuje do 20 000 sztuk odzieży.