Przejdź do głównej zawartości

Fehr

Galeria

automatic warehouse
Automatic storage warehouse
Automatic cantilever racking system with stackercrane at a timber wholesale
Automatic storage warehouse
Automatic storage warehouse with a transfer station in front of the cantilever racking system
automatic warehouse, stacker crane
automatic warehouse, stacker crane
automatic warehouse, cantilever racking

Budowa nowego magazynu o wysokiej wydajności

Sercem nowego zakładu firmy Robert Fehr AG w szwajcarskim Andelfingen jest w pełni zautomatyzowany system magazynowy do składowania płyt drewnianych o długości 6.000 i szerokości 2.500 milimetrów. Urządzenia techniczne magazynu, sterownik regałów oraz również oprogramowanie sterowania dostarczyła firma OHRA. Szczególną cechą zautomatyzowanego magazynu jest kompaktowa budowa jak i wysoki stopień wykorzystania przestrzeni, która umożliwia osiągnięcie dużej wydajności magazynowej oraz niskich kosztów składowania.

Przedsiębiorstwo Robert Fehr wypracowało sobie pozycję lidera w regionie dzięki swojej filozofii ekologicznej obróbki miejscowych surowców. Sukces osiągnięty przez przedsiębiorstwo wymagał budowy nowego budynku i związanego z tym powiększenia stolarni, warsztatu i magazynu. 

Regały i urządzenia techniczne do tego celu dostarczyła firma OHRA: ten producent z siedzibą w niemieckim Kerpen specjalizuje się w produkcji systemów regałowych do handlu drewnem i jest europejskim liderem w zakresie regałów wysięgnikowych. 

Długi na 40 metrów, jednościeżkowy magazyn oferuje miejsce do różnych materiałów płytowych do wykańczania wnętrz oraz stolarstwa. Magazyn mieści się na dwóch piętrach, wykładanie towaru odbywa się na boku wyłącznie przez drugie piętro. Pakiety o masie do 4 ton płyt budowlanych, MDF, wiórowych i paneli warstwowych są składowane na dwóch jednostronnych regałach wysięgnikowych. Najwyższy z dziewięciu poziomów znajduje się na wysokości 7,5 metra, maksymalna głębokość składowania wynosi 2.500 milimetrów.

Aby uzyskać większą elastyczność przy wysokościach różnych poziomów magazynu i tym samy zwiększyć wykorzystanie jego powierzchni, poszczególne ramiona wysięgnikowe mogą być zawieszane na wspornikach regałów w siatce 50 milimetrów (standardowo stosuje się 100 milimetrów). Ponieważ ramiona nie są skręcane śrubami, regały można łatwo, szybko i bez narzędzi dostosować do zmieniających się wymiarów artykułów. Śruby regulacyjne umożliwiają łatwe poziomowanie ramion wysięgnikowych. 

Zastosowane przez OHRA indywidualne rozwiązanie zgodne z wymogami firmy Robert Fehr umożliwia bardzo kompaktową konstrukcję całej strefy magazynowej. Automatyczne manipulowanie płytami prowadzi nie tylko do większego wykorzystania istniejącej powierzchni magazynowej, lecz również redukuje ryzyko uszkodzeń regałów i składowanych produktów. Jednocześnie znacznie przyśpieszono procesy wpływu towaru do magazynu.

Spółka Robert Fehr używa systemów regałowych OHRA już od 20 lat. Przy nowej budowie oprócz zautomatyzowanego magazynu OHRA wyposażyła w regały wysięgnikowe inne przestrzenie magazynów, jak magazyn forniru lub skład zewnętrzny.

O firmie Robert Fehr:

Korzenie spółki Robert Fehr GmbH sięgają 1944, kiedy Robert Fehr senior założył zakład bednarski. Pod kierownictwem Roberta Fehra juniora przedsiębiorstwo rozwinęło się od roku 1975 do stolarni z szeroką paletą produktów. W roku 1985 firma przekształciła się w rodzinną spółkę akcyjną. Obecnie asortyment obejmuje wyposażenie kuchni, przez drzwi zewnętrzne i wewnętrzne do kompletnego wyposażenia wnętrz. Celem jest całkowicie własna produkcja w indywidualnej, przystępnej szwajcarskiej jakości. Robert Fehr zatrudnia obecnie prawie 60 pracowników.