Przejdź do głównej zawartości

Wienerberger

Wienerberger: Starke Arme für Armierungen

Firma Wienerberger s.r.o., która należy do grupy Wienerberger i ma swoją siedzibę w czeskim Budweis (České Budějovice), była w stanie znacznie zwiększyć wydajność swojego zewnętrznego magazynu artykułów zbrojeniowych poprzez zastosowanie regałów wspornikowych firmy OHRA. Do tej pory armatura i stal zbrojeniowa były składowane na podłodze. Dzięki zastosowaniu szczególnie wytrzymałych i nośnych regałów wspornikowych zwiększono pojemność magazynu zewnętrznego, przyspieszono dostęp do potrzebnych materiałów i poprawiono widoczność zapasów.

Spółka Wienerberger s.r.o. produkuje elementy budowlane systemu ceglanego Porotherm w sześciu zakładach w Republice Czeskiej. Dotyczy to również nadproży i belek stropowych z płyt Porotherm. Niezbędne do ich produkcji zbrojenia stalowe i armatura były wcześniej składowane na podłodze w magazynie zewnętrznym. Taki system magazynowania nie tylko zajmował dużo miejsca, ale także utrudniał szybki dostęp do właściwego materiału.

W celu poprawy efektywności procesów logistycznych i produkcyjnych firma Wienerberger zamontowała na zewnątrz regały wspornikowe firmy OHRA o łącznej długości 64 metrów. System regałowy firmy OHRA przekonuje przede wszystkim swoją solidnością i stabilnością: Ponieważ firma OHRA produkuje wszystkie elementy nośne regałów wyłącznie z litych profili stalowych, gwarantują one wysoką nośność i jednocześnie smukłą konstrukcję. Ponadto OHRA dostosowała regały dokładnie do potrzeb Wienerberger, tak aby można było bezpiecznie i efektywnie składować wiele różnych artykułów o różnych wymiarach.

Na wysokości 4540 milimetrów, regały oferują do dziesięciu poziomów składowania. Ponieważ poszczególne wsporniki są elastycznie zawieszone, a nie przykręcone do słupków, można łatwo i bez narzędzi zmieniać liczbę i rozstaw poziomów magazynowania. Każdy ze wsporników o długości 1200 mm utrzymuje obciążenie do 660 kg.

Dzięki wyposażeniu magazynu zewnętrznego w regały wspornikowe OHRA firma Wienerberger s.r.o. uzyskała znacznie szybszą dostępność materiałów potrzebnych do produkcji. Dotychczas konieczny czas pracy przy przemieszczaniu wzmocnień i materiałów wzmacniających został wyeliminowany, a cała obsługa została znacznie uproszczona. Jednocześnie magazynowanie materiału na regałach wspornikowych pozwala na znacznie lepszy wgląd w stan zapasów magazynowych.

 

O firmie Wienerberger s.r.o.:

Spółka Wienerberger s.r.o. działa w Republice Czeskiej od 1992 roku i jest częścią grupy Wienerberger. Firma Wienerberger produkuje i sprzedaje ekologiczne i ekonomiczne materiały budowlane z gliny dla całej bryłu budynkui jest największym producentem cegieł na świecie, posiadającym 201 zakładów produkcyjnych w 30 krajach. Czeska spółka-córka ma swoją siedzibę w Budweis (České Budějovice) i stamtąd kontroluje produkcję oraz sprzedaż różnych produktów związanych z systemem Porotherm dla budownictwa. Cegły Porotherm do murów zewnętrznych i wewnętrznych, cegły podwieszane i belki stropowe Porotherm produkowane są w sześciu zakładach. Dla bardziej wymagających klientów oferuje cegły licowe, listwy licowe Terca oraz kostkę ceglaną Penter.


Projekt Galeria