Przejdź do głównej zawartości

Vehmeyer

Galeria

pallet racking galvanized
pallet racking for high loads
cantilever racking with 10 storage levels
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking galvanized, pallet racking system
pallet racking galvanized

Bardziej efektywne procesy logistyczne i lepszy przegląd

Firma Vehmeyer, jeden z największych specjalistycznych dystrybutorów materiałów budowlanych w regionie Emsland, znacznie zwiększyła swoją pojemność magazynową o nowe 5800 metrów kwadratowych. W krótkim czasie firma OHRA dostarczyła i zamontowała ponad 25 regałów wspornikowych i paletowych, niektóre z nich o długości ponad 42 m i wysokości ponad 7 m. Dzięki temu wiele różnych materiałów budowlanych może być teraz składowanych w znacznie bardziej przejrzysty sposób. Klienci otrzymują swoje towary szybciej, usprawniono procesy logistyczne, a ogólna dostępność magazynowa została zwiększona.

Przed wybudowaniem nowej hali magazynowej w 2018 roku, towary – materiały budowlane i surowce, wyroby z drewna, materiały budowlane GaLa, płytki i elementy wyposażenia wnętrz oraz artykuły budowlane dla majsterkowiczów – były przechowywane w przeładowanych obiektach w małych halach o maksymalnie trzech do czterech poziomów składowania. Ograniczało to efektywność procesów logistycznych, a znalezienie odpowiedniego towaru stanowiło dla klientów dużą trudność. W związku z tym firma Vehmeyer postanowiła zebrać wszystkie towary w nowym, centralnym magazynie. Warunkiem wstępnym był system regałów, za pomocą którego można było zrealizować największą możliwą pojemność magazynową na dostępnej przestrzeni. 

Tym samym firma Vehmeyer zdecydowała się na współpracę z OHRA. Przedsiębiorstwo produkuje szczególnie wytrzymałe regały wspornikowe i paletowe z profili stalowych walcowanych na gorąco. Pozwala to na uzyskanie wysokiej ładowności przy jednoczesnym zachowaniu smukłej konstrukcji, co z kolei gwarantuje dobre wykorzystanie przestrzeni. Poza tym firma OHRA posiada odpowiednie możliwości produkcyjne, aby zrealizować tak duży projekt w krótkim czasie. 

W sumie firma OHRA dostarczyła ponad 25 regałów wspornikowych i paletowych do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynku. Każdy regał jest indywidualnie dopasowany do miejsca montażu i towaru, który ma być składowany. Na przykład szerokość półek regałów paletowych wynosi od 2400 do 4500 milimetrów, przy obciążeniu półek od 3 do 5,5 tony. Nośność konstrukcji regałów firmy OHRA pozwala przy sześciu poziomach składowania palet na dobre wykorzystanie wysokości hali. To samo odnosi się do regałów wspornikowych: posiadają one nośność do 6750 kilogramów na stojak i stronę. Dzięki temu w zależności od towaru można wdrożyć do dziewięciu poziomów składowania. Swobodnie zawieszone ramiona, o nośności 750 kg, pozwalają na łatwe dostosowanie do zmieniającego się asortymentu towarów. 

 

W ten sposób system regałowy zapewnia niezbędną pojemność dla dalszej rozbudowy i jest ważną częścią strategii rozwoju firmy Vehmeyer.

O firmie Vehmeyer:

Początki działalności firmy E.A. Vehmeyer OHG sięgają roku 1805, kiedy to Ernst August Vehmeyer założył cegielnię. Później została ona uzupełniona o tartak. Co prawda dzisiaj cegielnia już nie istnieje, ale firma Vehmeyer prowadzi największy tartak obróbki drewna iglastego w północno-zachodnich Niemczech. Ponadto firma stale rozwija handel drewnem i materiałami budowlanymi, prowadzi własny market budowlany w Haselünne i zaopatruje prywatnych i profesjonalnych klientów daleko poza regionem Emsland. 109 pracowników generuje roczny obrót w wysokości ponad 40 milionów euro.