Przejdź do głównej zawartości

Vehmeyer

Bardziej efektywne procesy logistyczne i lepszy przegląd

Firma Vehmeyer, jeden z największych specjalistycznych dystrybutorów materiałów budowlanych w regionie Emsland, znacznie zwiększyła swoją pojemność magazynową o nowe 5800 metrów kwadratowych. W krótkim czasie firma OHRA dostarczyła i zamontowała ponad 25 regałów wspornikowych i paletowych, niektóre z nich o długości ponad 42 m i wysokości ponad 7 m. Dzięki temu wiele różnych materiałów budowlanych może być teraz składowanych w znacznie bardziej przejrzysty sposób. Klienci otrzymują swoje towary szybciej, usprawniono procesy logistyczne, a ogólna dostępność magazynowa została zwiększona.

Przed wybudowaniem nowej hali magazynowej w 2018 roku, towary – materiały budowlane i surowce, wyroby z drewna, materiały budowlane GaLa, płytki i elementy wyposażenia wnętrz oraz artykuły budowlane dla majsterkowiczów – były przechowywane w przeładowanych obiektach w małych halach o maksymalnie trzech do czterech poziomów składowania. Ograniczało to efektywność procesów logistycznych, a znalezienie odpowiedniego towaru stanowiło dla klientów dużą trudność. W związku z tym firma Vehmeyer postanowiła zebrać wszystkie towary w nowym, centralnym magazynie. Warunkiem wstępnym był system regałów, za pomocą którego można było zrealizować największą możliwą pojemność magazynową na dostępnej przestrzeni. 

Tym samym firma Vehmeyer zdecydowała się na współpracę z OHRA. Przedsiębiorstwo produkuje szczególnie wytrzymałe regały wspornikowe i paletowe z profili stalowych walcowanych na gorąco. Pozwala to na uzyskanie wysokiej ładowności przy jednoczesnym zachowaniu smukłej konstrukcji, co z kolei gwarantuje dobre wykorzystanie przestrzeni. Poza tym firma OHRA posiada odpowiednie możliwości produkcyjne, aby zrealizować tak duży projekt w krótkim czasie. 

W sumie firma OHRA dostarczyła ponad 25 regałów wspornikowych i paletowych do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynku. Każdy regał jest indywidualnie dopasowany do miejsca montażu i towaru, który ma być składowany. Na przykład szerokość półek regałów paletowych wynosi od 2400 do 4500 milimetrów, przy obciążeniu półek od 3 do 5,5 tony. Nośność konstrukcji regałów firmy OHRA pozwala przy sześciu poziomach składowania palet na dobre wykorzystanie wysokości hali. To samo odnosi się do regałów wspornikowych: posiadają one nośność do 6750 kilogramów na stojak i stronę. Dzięki temu w zależności od towaru można wdrożyć do dziewięciu poziomów składowania. Swobodnie zawieszone ramiona, o nośności 750 kg, pozwalają na łatwe dostosowanie do zmieniającego się asortymentu towarów. 

 

W ten sposób system regałowy zapewnia niezbędną pojemność dla dalszej rozbudowy i jest ważną częścią strategii rozwoju firmy Vehmeyer.

O firmie Vehmeyer:

Początki działalności firmy E.A. Vehmeyer OHG sięgają roku 1805, kiedy to Ernst August Vehmeyer założył cegielnię. Później została ona uzupełniona o tartak. Co prawda dzisiaj cegielnia już nie istnieje, ale firma Vehmeyer prowadzi największy tartak obróbki drewna iglastego w północno-zachodnich Niemczech. Ponadto firma stale rozwija handel drewnem i materiałami budowlanymi, prowadzi własny market budowlany w Haselünne i zaopatruje prywatnych i profesjonalnych klientów daleko poza regionem Emsland. 109 pracowników generuje roczny obrót w wysokości ponad 40 milionów euro. 


Projekt Galeria