Przejdź do głównej zawartości

van Deuveren

Galeria

Dopasowane kolorystycznie

Holenderska firma van Deuveren zajmująca się handlem drewnem wybrała systemy regałowe OHRA do budowy nowej siedziby firmy. Oprócz właściwości technicznych, głównym czynnikiem decydującym była możliwość indywidualnego dopasowania koloru regałów. Wygląd elewacji różnych budynków oraz regały wewnętrzne i zewnętrzne tworzą harmonijną całość dzięki powtarzającym się kolorom, odzwierciedlając nowoczesność i jakość produktów firmy "Houthandel van Deuveren". 

Ta założona 25 lat temu firma jest jednym z wiodących dystrybutorów wyrobów drewnianych w regionie Overijssel. Ponieważ poprzednia lokalizacja osiągnęła swoje granice, nie można było już zwiększyć pojemności magazynowej, a dojazd był utrudniony ze względu na lokalizację w dzielnicy mieszkalnej, van firma Deuveren zdecydowała się przenieść do nowej siedziby firmy w Dedemsvaart.

Sprawdzony system regałowy

Ze względu na pozytywne doświadczenia van Deuverena z regałami OHRA, nowa siedziba firmy została również wyposażona w systemy regałowe europejskiego lidera rynku regałów wspornikowych. OHRA produkuje stojaki regałów i wsporniki z pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych IPE, co oznacza, że regały wspornikowe pozostają trwale stabilne nawet przy pełnym obciążeniu i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dla personelu i klientów. OHRA zawsze produkuje regały zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta – w przypadku firmy van Deuveren dotyczy to nie tylko wymiarów i nośności, ale także koloru. 

Antracyt, ognista czerwień lub jasnoszary

Regały na zewnątrz zostały pomalowane na kolor RAL 7016 „antracyt”. Nawiązują one do kolorystyki elewacji hal, pomiędzy którymi są umieszczone. Ramy okienne hal i stalowa konstrukcja głównego budynku są pomalowane na kolor RAL 3000 „ognista czerwień”. Kolor ten powtarza się na regałach wewnątrz tej części budynku. W trzecim kompleksie, gdzie przechowywane są głównie produkty do dachów i fasad, regały są w kolorze jasnoszarym (RAL 7035). 

Spójny projekt lub efekt sygnalizacyjny

OHRA oferuje swoje regały w kolorach RAL 5015, 2002, 3000, 6011 i 7035 w standardzie, ale inne kolory są również dostępne jako opcja. Kolory są nakładane w postaci wysokiej jakości powłoki proszkowej, która chroni materiał i jest znacznie trwalsza niż lakierowanie na mokro. „Firmy coraz częściej decydują się na niestandardową kolorystykę” – mówi Berry Vanneer, kierownik sprzedaży OHRA Holandia. Pozwala to na przyjęcie Corporate Design i wygenerowanie harmonijnego ogólnego wizerunku dla klientów i odwiedzających. Ale nie tylko względy związane z designem przemawiają za indywidualną kolorystyką, istnieją również praktyczne korzyści, jak donosi Berry Vanneer: „Firmy stosują również regały o różnych kolorach, na przykład w celu oznaczenia różnych nośności regałów lub jako drogowskazy dla logistyki”