Przejdź do głównej zawartości

URKOITIK

Galeria

Kompaktowe magazynowanie z maksymalizacją pojemności magazynów.

Hiszpańska firma URKOITIK S.L. z zakładami w Pampelonie i w Tudeli jest certyfikowanym przedsiębiorstwem z branży budowlanej. Do jej portfolio należą prawie wszystkie produkty z branży; kanalizacja, infrastruktura, modernizacja. Do tego można zaliczyć przykładowo rury PVC, zawory, szlauchy i uzupełniające elementy dodatkowe.

W następstwie wzrastającego zapotrzebowanie i rosnącego rynku w Hiszpanii, istniejące możliwości magazynowe na działce klienta przestawały już wystarczać. Chaotyczne składowanie na placu przede wszystkim rur PVC, jak i rur metalowych spowodowało szybkie zapełnienie tej powierzchni. Wiązki rur leżały rozsypane po placu i aby dobrać się do potrzebnych wymiarów, należało wielokrotnie tam i z powrotem je przekładać. Te straty czasu przy manewrowaniu długimi elementami stały się wkrótce bardzo widoczne. W okresie jednego roku straty czasowe wzrosły do wielu tysięcy godzin tak, że doprowadzało to nawet do tego, że poszczególne zamówienia były skreślane, klient nie był w stanie przezwyciężyć narzuconych wymagań logistycznych.

Dodatkowo powstał problem z wy- i załadowywaniem towarów, dla których to potrzebna była duża powierzchnia m. inn. też dlatego, że obsługa wykonywana była klasycznym czołowym wózkiem widłowym. W związku z powyższym klient był niezadowolony z magazynu jaki i jego obsługi. Leżące na placu rury prędko się uszkadzały i przez to nierzadko powodowały przy manewrowaniu między nimi wypadki.

Podczas spotkania na targach materiałów budowlanych zapoczątkowany został pierwszy kontakt z firmą OHRA. Prezentowane na wystawie systemy regałowe sprawiły na kliencie wrażenie i wpłynęły na umówienie w szybkim terminie spotkania u klienta na miejscu. Hiszpański doradca OHRY zobaczył istniejące warunki magazynowania i otrzymał od klienta wyjaśnienia dotyczące problemów ze składowaniem.

Stosownie do tego doradca na podstawie otrzymanych informacji opracował koncepcję zagospodarowania magazynu w pełni rozwiązującą różnego rodzaju zapotrzebowania. Koncepcja przewiduje objętościowe składowanie rur PVC i metalowych w regałach wjezdnych. Ten system regałowy pozwala na składowanie wiązek rur takich samych i także różnych asortymentów i wymiarów. W zależności od zapotrzebowanie mogą być te artykułu składowane kompaktowo i oszczędnie na różnych poziomach.

Przykład ten funkcjonuje podobnie, jak system „wjezdny”. Kierowca wózka widłowego wjeżdża z ładunkiem w ścieżkę regałową sortuje wiązki jedne za drugimi lub nad drugimi na masywnych regałach wspornikowych przejrzyście i bez straty powierzchni. Poprzez składowanie na wielu poziomach, klient może na tej samej powierzchni pojemność magazynową wielokrotnie powiększyć. Dodatkowo zamiast wózka czołowego zastosowany zostanie do obsługi wózek bocznego podnoszenia. Wózek ten dzięki jego konstrukcji potrzebuje do obsługi znacznie mniej miejsca niż klasyczny wózek czołowy.

Powstaje więc z tego znaczna korzyść przy kompletowaniu rozmaitych wiązek. Dzięki przejrzystemu magazynowaniu różnych wielkości i asortymentów z bezpośrednim dostępem, ciężarówki mogą zostać za- i wyładowane w parę minut. Ogromna oszczędność czasu w porównaniu z poprzednim „chaotycznym” magazynowaniem i rozwlekłą logistyką manewrowania.

Jako uzupełnienie regału wjezdnego OHRA dostarcza i montuje dodatkowo masywne regały wspornikowe, magazynowane tam będą asortymenty, które nieczęsto są w zapotrzebowaniu. Wiązki rur składowane są na wielu poziomach jedne nad drugimi. Dzięki długim wspornikom do 2.500 mm, klient może położyć 2 wiązki jedna za drugą na jednym poziomie.

Nowo utworzony w URKOITIKU S.L. magazyn jest obecnie perfekcyjnie zorganizowany od wejścia towaru do jego wyjścia. Okazuje się, że kombinacja złożona z regałów wjezdnych i wspornikowych jest rozwiązaniem optymalnym dla mieszanego magazynu. Krótkie drogi, bezpośredni dostęp, podwyższona pojemność magazynowa, żadnych uszkodzeń towaru, zmniejszone ryzyko wypadkowe – podsumowując lepszy serwis dla kręgu klientów oraz podwyższona wartość z mniejszym nakładem pracy dla URKOITIG S.L.

To kompletne urządzenie przy wzrastającym zapotrzebowaniu, dzięki modułowemu systemowi OHRY, może w każdej chwili zostać rozwinięte. Nawet przemiana regałów wspornikowych na regały wjezdne, dzięki temu modułowemu systemowi jest możliwa do wykonania.