Przejdź do głównej zawartości

Trend Hout

Galeria

Sześć ciężarówek pełnych stali

Dzięki nowemu centrum logistycznemu w Hattemerbroek w Holandii, Trendhout osiągnął znacznie większą pojemność magazynową i większą wydajność w logistyce. Producent ekskluzywnych altan ogrodowych zdecydował się na systemy regałów OHRA. W ciągu zaledwie dwóch tygodni ci specjaliści od regałów do dużych obciążeń zainstalowali stal o objętości odpowiadającej sześciu w pełni załadowanym ciężarówkom – w wyniku czego powstał system regałów obejmujący regały wspornikowe o długości 390 metrów, oraz 1 422 miejsc paletowych.

Wymagana większa wydajność i pojemność
Wcześniej elementy magazynowe – zadaszenia, altany ogrodowe, okna i drzwi, aż po przesuwane szklane ściany i drewno konstrukcyjne – były przechowywane w zdecentralizowanych lokalizacjach. Kompletacja zamówień była odpowiednio czasochłonna i pracochłonna, a magazynowanie zajmowało również stosunkowo dużą powierzchnię ze względu na niską wysokość poprzednich regałów. Jednak wydajność i pojemność poprzednich magazynów osiągnęły swoje granice w związku z pozytywnym rozwojem działalności Trendhout. W związku z tym firma zdecydowała się na budowę nowego centrum logistycznego w Hattemerbroek.

Indywidualny układ systemu
Trendhout zlecił firmie OHRA, jednemu z europejskich liderów rynku regałów do dużych obciążeń od ponad 40 lat, wdrożenie systemu regałów dla nowego centrum logistycznego. Współpracując ściśle z Trendhout, eksperci logistyczni OHRA opracowali układ, który zmaksymalizował pojemność magazynową na dostępnej powierzchni. Rezultatem było połączenie regałów wspornikowych i paletowych.

Duże wykorzystanie powierzchni
Konstrukcja magazynu wąskokorytarzowego zapewnia wysoki stopień wykorzystania powierzchni, a szyny prowadzące na stopach regałów ułatwiają manewrowanie wózkami widłowymi w korytarzach. Dzięki wysokowydajnej konstrukcji wykonanej z pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych, regały mogą również w pełni wykorzystywać wysokość pomieszczenia: Regały paletowe osiągają wysokość 6 600 milimetrów, a regały wspornikowe 6 080 milimetrów.

Gotowość do dalszego wzrostu
Dzięki nowemu systemowi regałów firma Trendhout jest teraz gotowa do dalszego rozwoju: Dostępna jest znacznie większa pojemność magazynowa, wydajność i czas wymagany do kompletacji zamówień zostały znacznie poprawione, zapasy są teraz uporządkowane i przejrzyste, a niezawodność dostaw wzrosła.