Przejdź do głównej zawartości

thyssenkrupp Materials

Projekt Galeria

Większa pojemność magazynowa, mniej reklamacji od klientów

Jedno z wiodących węgierskich przedsiębiorstw handlowych w zakresie stali, metali lekkich i kolorowych oraz tworzyw sztucznych – firma thyssenkrupp Materials Hungary – zmodernizowała swój magazyn w Budapeszcie, wyposażając go w regały wspornikowe i regały z ramieniem ukośnym OHRA. Dzięki wysokiej stabilności i nośności regałów firma mogła znacznie zwiększyć swoje pojemności magazynowe. Jednocześnie konstrukcja regałowa z podwieszanymi wspornikami, które poddają się uderzeniom, zapewniają redukcję uszkodzeń regałów i składowanych towarów – a tym samym mniej reklamacji od klientów. 

Firma thyssenkrupp wybrała do swojego magazynu czterościeżkowego regały wspornikowe OHRA: W tym przypadku wsporniki zostały podwieszone, dzięki czemu mogą amortyzować uderzenia. Ogranicza to do minimum powstawanie uszkodzeń towarów i samych regałów oraz redukuje nakłady związane z pracami konserwacyjnymi. Dodatkowo, dzięki konstrukcji z walcowanych na gorąco profili stalowych z pełnymi ścianami, regały OHRA zapewniają wysoką nośność. Zainstalowane w thyssenkrupp Materials regały o wysokości 6 metrów dysponują dziesięcioma poziomami składowania. Każdy ze wsporników o długości 1500 mm utrzymuje obciążenie do 1400 kg. Zamontowane przy stojakach szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie wózków podnośnikowych do wąskich korytarzy – w ten sposób zostało zoptymalizowane użycie powierzchni magazynowej, a pojemności magazynowe wyraźnie wzrosły.

W drugiej strefie magazynowania OHRA zainstalowała dodatkowo siedem rzędów regałów z ramieniem ukośnym. W tej strefie za pomocą dźwigu składowane są rury, profile i pręty. W przypadku tego typu regałów przygotowano wsporniki z ukosem 20°. Pakiet towarów długich jest wsuwany na przewidzianą półkę, a proces składowania został znacznie ułatwiony poprzez zastosowanie dźwigu. Również w przypadku regału z ramieniem ukośnym ramiona zostały podwieszone. Zastosowane w thyssenkrupp Materials regały mają wysokość 2,5 metra i oferują siedem poziomów składowania towarów o długości do 6000 mm. Nośność ramion o długości 500 mm wynosi 800 kilogramów. 

O firmie thyssenkrupp Materials Services:

thyssenkrupp Materials Hungary Zrt. to wiodąca węgierska firma handlowa z branży stali, metali lekkich i kolorowych oraz tworzyw sztucznych. Dodatkowo firma oferuje szeroką paletę usług – od brandingu aż po docinanie na wymiar. thyssenkrupp Materials Hungary jest częścią obszaru działalności dotyczącego usług materiałowych, w ponad 40 krajach posiada ponad 480 filii koncernu thyssenkrupp, który specjalizuje się w dystrybucji, logistyce i obsłudze w zakresie surowców i materiałów, usługach technicznych oraz usługach związanych z różnego rodzaju systemami i stalą. thyssenkrupp to zdywersyfikowana grupa przemysłowa, w której tradycją stały się wysokie kompetencje w zakresie materiałów oraz ciągle rozwijający się udział w działalności związanej z produktami i usługami przemysłowymi. W niemal 80 krajach ponad 156 000 pracowników pracuje z pasją i technologicznym know-how, tworząc wysokiej jakości produkty oraz inteligentne procesy przemysłowe i usługi na rzecz zrównoważonego postępu. Ich kwalifikacje i zaangazowanie stanowią podstawę naszego sukcesu. W roku obrachunkowym 2015/2016 firma thyssenkrupp wygenerowała obrót o wartości 39 miliardów euro.