Przejdź do głównej zawartości

thyssenkrupp Materials

Galeria

cantilever racking with inclined arms

cantilever racking with inclined arms
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking with inclined arms
cantilever racking with guiding rails

Większa pojemność magazynowa, mniej reklamacji od klientów

Jedno z wiodących węgierskich przedsiębiorstw handlowych w zakresie stali, metali lekkich i kolorowych oraz tworzyw sztucznych – firma thyssenkrupp Materials Hungary – zmodernizowała swój magazyn w Budapeszcie, wyposażając go w regały wspornikowe i regały z ramieniem ukośnym OHRA. Dzięki wysokiej stabilności i nośności regałów firma mogła znacznie zwiększyć swoje pojemności magazynowe. Jednocześnie konstrukcja regałowa z podwieszanymi wspornikami, które poddają się uderzeniom, zapewniają redukcję uszkodzeń regałów i składowanych towarów – a tym samym mniej reklamacji od klientów. 

Firma thyssenkrupp wybrała do swojego magazynu czterościeżkowego regały wspornikowe OHRA: W tym przypadku wsporniki zostały podwieszone, dzięki czemu mogą amortyzować uderzenia. Ogranicza to do minimum powstawanie uszkodzeń towarów i samych regałów oraz redukuje nakłady związane z pracami konserwacyjnymi. Dodatkowo, dzięki konstrukcji z walcowanych na gorąco profili stalowych z pełnymi ścianami, regały OHRA zapewniają wysoką nośność. Zainstalowane w thyssenkrupp Materials regały o wysokości 6 metrów dysponują dziesięcioma poziomami składowania. Każdy ze wsporników o długości 1500 mm utrzymuje obciążenie do 1400 kg. Zamontowane przy stojakach szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie wózków podnośnikowych do wąskich korytarzy – w ten sposób zostało zoptymalizowane użycie powierzchni magazynowej, a pojemności magazynowe wyraźnie wzrosły.

W drugiej strefie magazynowania OHRA zainstalowała dodatkowo siedem rzędów regałów z ramieniem ukośnym. W tej strefie za pomocą dźwigu składowane są rury, profile i pręty. W przypadku tego typu regałów przygotowano wsporniki z ukosem 20°. Pakiet towarów długich jest wsuwany na przewidzianą półkę, a proces składowania został znacznie ułatwiony poprzez zastosowanie dźwigu. Również w przypadku regału z ramieniem ukośnym ramiona zostały podwieszone. Zastosowane w thyssenkrupp Materials regały mają wysokość 2,5 metra i oferują siedem poziomów składowania towarów o długości do 6000 mm. Nośność ramion o długości 500 mm wynosi 800 kilogramów. 

O firmie thyssenkrupp Materials Services:

thyssenkrupp Materials Hungary Zrt. to wiodąca węgierska firma handlowa z branży stali, metali lekkich i kolorowych oraz tworzyw sztucznych. Dodatkowo firma oferuje szeroką paletę usług – od brandingu aż po docinanie na wymiar. thyssenkrupp Materials Hungary jest częścią obszaru działalności dotyczącego usług materiałowych, w ponad 40 krajach posiada ponad 480 filii koncernu thyssenkrupp, który specjalizuje się w dystrybucji, logistyce i obsłudze w zakresie surowców i materiałów, usługach technicznych oraz usługach związanych z różnego rodzaju systemami i stalą. thyssenkrupp to zdywersyfikowana grupa przemysłowa, w której tradycją stały się wysokie kompetencje w zakresie materiałów oraz ciągle rozwijający się udział w działalności związanej z produktami i usługami przemysłowymi. W niemal 80 krajach ponad 156 000 pracowników pracuje z pasją i technologicznym know-how, tworząc wysokiej jakości produkty oraz inteligentne procesy przemysłowe i usługi na rzecz zrównoważonego postępu. Ich kwalifikacje i zaangazowanie stanowią podstawę naszego sukcesu. W roku obrachunkowym 2015/2016 firma thyssenkrupp wygenerowała obrót o wartości 39 miliardów euro.