Przejdź do głównej zawartości

team baucenter

Galeria

Regały paletowe i wysięgnikowe na materiały budowlane

Wyższa jakość dzięki indywidualnym systemom regałowym w firmie team baucenter

Przedsiębiorstwo team baucenter w Eggebek - lider w branży handlu materiałami budowlanymi i na rynku marketów budowlanych w północnych Niemczech - znacznie podniosło jakość składowania towarów dzięki swojej nowej hali magazynowej. Produkty są teraz chronione przed wpływami atmosferycznymi. Dostosowane indywidualnie do różnych artykułów regały wysięgnikowe i paletowe niemieckiej firmy OHRA z Kerpen zmniejszają ryzyko uszkodzenia składowanych towarów.

Dotychczas Baucenter składowała materiały budowlane jedynie w częściowo zadaszonych magazynach blokowych. Elementy drewniane do długości 13 metrów były do tego składowane na zewnętrznym regale. Powierzchnia magazynowa pod dachem stanowiła niewielki procent, przez co produkty drewniane były narażone na wpływ pogody. Podczas transportu towarów w magazynie blokowym często dochodziło do uszkodzeń produktów.

Z tego względu przedsiębiorstwo team baucenter zdecydowało się na poprawę jakości składowania poprzez wyposażenie nowej hali magazynowej. Oferuje ona więcej miejsca dla szerszego asortymentu towarów i umożliwia przechowywanie całej palety produktów - to podstawa do szybkiego komisjonowania. Przede wszystkim dzięki nowej hali więcej towarów można składować pod dachem, a załadunek i wyładunek samochodów ciężarowych nie odbywa się w słońcu lub w deszczu,

Kolejnym ważnym punktem podniesienia jakości składowania są regały produkcji OHRA Regalanlagen GmbH: dzięki modułowej budowie systemów regałowych można było dostosować je do odpowiednich rodzajów produktów, co pozwala na optymalne składowanie najróżniejszych artykułów. Znacznie zredukowało to a nawet pozwoliło na uniknięcie zużycia, uszkodzeń oraz zniszczenie składowanych towarów.

Eksperci OHRA zamontowali w tym celu 17 rzędów regałów paletowych (ok. 130 miejsc na palety w każdym rzędzie) i dziesięć rzędów regałów wysięgnikowych. Regały mają wysokość 7,5 metrów i długość między 27 i 31 metrów. Zależnie od produktu składowanie odbywa się na czterech do pięciu poziomach. Obsługa odbywa się za pomocą elektrycznych wózków widłowych.

Montaż regałów został wykonany przez specjalistów firmy OHRA w okresie tylko trzech tygodni. Firma team baucenter zainwestowała łącznie 320.000 EURO w nowy system regałów, które są wykorzystywane od grudnia 2012.

O firmie team baucenter

Co zaczęło się w Eggebek w roku 1974 handlem cementem i wkrętami, stanowi dzisiaj dzięki swojej wielkości główny punkt zaopatrzenia zarówno przedsiębiorstw budowlanych jak i prywatnych inwestorów. Setki pracowników firmy służą klientom team baucenter w ponad 20 oddziałach, prowadząc od samego początku projekty inwestorów. Przedsiębiorstwo, które stało się w międzyczasie liderem na rynku północnych Niemiec, zajmuje się w Eggebek handlem hurtowym materiałów budowlanych i prowadzi w tym miejscu market budowlany oraz centrum ogrodnicze. 79 pracowników firmy przyczyniło się do osiągnięcia obrotów w wysokości 27 milionów EURO.