Przejdź do głównej zawartości

Staatstheater Stuttgart

Galeria

Jako wyjątek w Niemczech został określony nowy magazyn kulisów w teatrze państwowym w Stuttgarcie

W roku 2007 wiele miejsc magazynowych kulisów, rekwizytów i kostiumów zostało rozwiązanych i w nowo wybudowanych kompleksach hal skoncentrowanych.

Sercem jednej hali jest zestaw regałów wspornikowych przejezdnych o godnych uwagi gabarytach. Rzeczywiście wymiary robią wrażenie.

W 20 rzędach o długości prawie 60 m każdy i ok. 12,0 m wysokich, może być magazynowanych 560 przejezdnych wózków kulisowych z pełnymi kulisami o różnych wielkościach i gabarytach. Przy wielkościach jednego wózka kulisowego; 8,00 m długi, 2,30 m szeroki. 2,80 m wysoki i nośności 3000 kg, znajdzie miejsce nawet cały samochód osobowy.

8 przejezdnych dwustronnych-regałów wspornikowych o długości prawie 60,0 m i nośności 180 T każdy. Za- i wyładunek wózków kulisowych odbywa się za pomocą czterokołowego wózka widłowego z ruchomą kabiną.

Nie możliwe do magazynowania na wózkach duże kulisy, będą składowane na stojąco w skrzyniach na regałach paletowych.

Przez kombinowany system zabezpieczeń, wszystkie wymagania stowarzyszenia zawodowego mogły zostać spełnione.

Dla każdego teatralnego przedstawienia potrzebne kulisy będą z regałów wyjęte do stojącej przygotowanej specjalnej ciężarówki załadowane i do teatru bezpośrednio dostarczone i na scenie wyrolowane, tak że zabudowa kulisów zostanie wykonana w przeciągu krótkiego czasu.

W części między regałami na kulisy, a regałami na dekoracje i kostiumy znajduje się warsztat, w którym produkowane są nowe kulisy i próbnie montowane.

Przyległa trzypoziomowa hala przeznaczona jest dla innych rekwizytów, jak meble, lampy, elementy dekoracji, itp. Jedno całe piętro zarezerwowane jest na kostiumy, buty, i akcesoria. Nic dziwnego, same kostiumy wiszą ciasno jeden przy drugi na długości 2.400 mb. Regały na ubrania. Do tego dochodzą regały na buty, kapelusze i pozostałe części wyposażenia.

Podsumowując nowy magazyn kulisów w Stuttgarcie tworzy nam idealne podstawy do bezproblemowego przebiegu wszystkich wieczorowych przedstawień operowych, teatralnych czy baletowych.