Przejdź do głównej zawartości

Solvaro

Galeria

Każde narzędzie prasujące ma swoje miejsce

W celu bezpiecznego przechowywania narzędzi do termoformowania firma Solvaro, producent w szczególności elementów z blachy perforowanej, zainstalowała w swojej siedzibie w Szekszárd na Węgrzech wytrzymałe regały firmy OHRA. Przedziały regałowe mogą być indywidualnie zaprojektowane do wymiarów każdego z narzędzi o wadze do siedmiu ton. Dzięki dostosowanej konstrukcji regału, wartościowe narzędzia do termoformowania są chronione przed uszkodzeniem przez cały czas. Ponieważ każde narzędzie ma stałe miejsce, można je szybko i łatwo zdjąć z regału i przetransportować do prasy termoformującej.

Narzędzia do termoformowania to kosztowne produkty wykonywane na zamówienie; inwestycja w narzędzie szybko osiąga sześciocyfrową kwotę. Wynika to z faktu, że każde narzędzie do termoformowania jest indywidualnie opracowywane i produkowane dla każdego elementu z blachy zamówionego przez klienta. Gotowe narzędzia do termoformowania muszą być również wydajnie wykorzystywane w produkcji seryjnej przy możliwie najkrótszym czasie konfiguracji.

Solvaro stworzyło w tym celu nowoczesny magazyn, w którym przechowywane są narzędzia do termoformowania dla swoich klientów. Nowy specjalny regał został zaprojektowany przez OHRA w taki sposób, że szczeliny w półce mogą być indywidualnie zaprojektowane dla rozmiaru narzędzia. W ten sposób każde narzędzie ma przypisane własne stałe miejsce, co upraszcza dostęp. OHRA zainstalowała w sumie dwie półki o podwójnej głębokości i jedną o pojedynczej głębokości. Regały mają od 9 do 11 metrów długości i 5,5 metra wysokości, a obciążenie półek wynosi od 6000 do 7000 kilogramów.

W porównaniu do alternatywnego magazynowania na podłodze, Solvaro może przechowywać znacznie więcej narzędzi do termoformowania na dostępnej przestrzeni dzięki nowemu systemowi regałów. Ważniejszy jest jednak bezpośredni, szybki dostęp do każdego narzędzia: specjalny wózek widłowy firmy Combilift, zakupiony specjalnie dla narzędzi do termoformowania, może z łatwością podnosić ciężkie narzędzia z regału i przenosić je bezpośrednio do prasy termoformującej. Jednocześnie narzędzie do termoformowania jest chronione przed uszkodzeniem przez cały czas dzięki dostosowanej konstrukcji regału.