Przejdź do głównej zawartości

Seuner Fabricados

Uniwersalne pojemności magazynowe do elementów tokarek

Hiszpańskie przedsiębiorstwo Seuner Fabricados zainstalowało nowy system regałowy OHRA celem magazynowania części tokarek. Podstawowym założeniem było to, aby stworzyć duże pojemności magazynowe dla komponentów o różnych rozmiarach, które są magazynowe na zależnych od firmy nośnikach ładunku. Rozwiązano to za sprawą regałów wspornikowych o wysokości 8,58 m, które zapewniają zarówno stałe powierzchnie magazynowe, jak i miejsce na towary długie. 

Seuner jest częścią CMZ Machinery Group, wiodącego europejskiego producenta tokarek CNC. Fabryka w pobliżu Bilbao dysponuje obszarem magazynowym na tokarki CMZ. Te elementy mają różne wymiary i masy. W fabryce są transportowane i magazynowane w ustandaryzowanych nośnikach ładunku. Podczas instalacji nowego magazynu nie wzięto pod uwagę standardowego rozwiązania regałowego. Wraz z ekspertami z firmy OHRA przedsiębiorstwo opracowało system regałowy łączący w sobie konieczną elastyczność z najlepszym możliwym wykorzystaniem powierzchni oraz sporymi pojemnościami magazynowymi. 

Łącznie zainstalowano siedem regałów wspornikowych o długościach pomiędzy 15,1 i 22,5 m. W przeciwieństwie do regałów paletowych regały wspornikowe umożliwiają magazynowanie artykułów o różnych szerokościach, ponieważ brak jest przeszkadzających nośników pośrednich. Jednocześnie firma Seuner może przechowywać w systemie regałów również materiał sztangowy bądź podobne towary długie. Ponieważ wszystkie elementy nośne systemów regałowych OHRA są wykonane z litych profilów stalowych, możliwe jest wykorzystanie wąskiego systemu magazynowego o wysokim stopniu nośności. Każda strona zamontowanych dla firmy Seuner regałów wytrzymuje obciążenie 3280 kg, podczas gdy wsporniki o długości 1,15 m wyróżniają się nośnością równą 820 kg. Przymocowane do spodów regałów prowadnice umożliwiają zastosowanie w wąskich przejściach wózka widłowego. Dodatkowo firma Seuner zainstalowała rząd regałów paletowych OHRA z pięcioma poziomami magazynowymi oraz półką magazynową pomiędzy 4 i 3 m. Nośność na półkę wynosi 3000 i 4000 kg.

Firma Seuner jest przekonana o jakości regałów i profesjonalizmie doradztwa OHRA. Dzięki tym nowym systemom regałowym udało się stworzyć przestrzeń magazynową o dużej nośności, która umożliwia najlepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, łącząc solidność z elastycznością. 

O Seuner Fabricados:
Firma Seuner Fabricados S.L. z siedzibą w Mallabii koło Bilbao należy do CMZ Machinery Group. Od 1948 r. CMZ konstruuje maszyny narzędziowe i zdobyła miano lidera w segmencie tokarek CNC w Hiszpanii oraz jest jednym z wiodących ich dostawców na terenie Europy. W czterech zakładach grupy w pobliżu Bilbao opracowuje, produkuje i montuje się nowoczesne tokarki CNC. Bardzo wysoki poziom produkcji gwarantuje przy tym doskonałą jakość oraz precyzyjne wykonanie wszystkich elementów.
 


Projekt Galeria