Przejdź do głównej zawartości

Schyns GmbH

Galeria

Hala z regałami do handlu drewnem

Kompletne rozwiązania z jednego źródła

Po wielkim pożarze hali magazynowej firmy Schyns, która należy do liderów handlu drewnem w powiecie Rhein-Sieg, konieczna była jak najszybsza jej odbudowa. Schyns postawiła wtedy na systemy regałowe firmy OHRA. Te pochodzące z Kerpen przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji regałów wysięgnikowych zrealizowało budowę wielkiej hali magazynowej o powierzchni 3.385 metrów kwadratowych jako generalny wykonawca. Od pierwszego projektu do montażu wszelkie fazy budowy wykonywała jedna firma, dzięki czemu projekt został ukończony w zaledwie siedem miesięcy.

Mająca swoją siedzibę w Siegburgu firma Schyns GmbH oferuje w sprzedaży hurtowej jak i detalicznej bogaty asortyment drewna dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych – od litego drewna konstrukcyjnego aż po domki ogrodowe. Produkty z drewna są przechowywane w jednym magazynie z regałami, który był stale powiększany przez ponad 20 lat. Z kilku szeregów regałów przez lata powstała kompletna hala, która później była ponownie powiększona. W ten sposób magazyn rósł wraz z przedsiębiorstwem.

Firma Schyns postawiła przy tym od samego początku na regały wysięgnikowe marki OHRA: Z jednej strony system przekonał ją dzięki swojemu solidnemu wykonaniu – wszystkie elementy nośne są wyprodukowane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Profile uginają się elastycznie w razie uderzenia, zachowując przy tym trwale swoje właściwości statyczne. Do tego stabilna konstrukcja pozwala na zaprojektowanie znacznych wysokości – w magazynie Schyns najwyższy poziom jest na wysokości 6 metrów. Z drugiej strony regały wysięgnikowe OHRA nie są skręcone lub zespawane z podstawą, lecz zawieszane. Ramię odchyla się w razie uderzenia wózkiem widłowym, dzięki czemu zarówno ramię jak i produkty pozostają nienaruszone. Podstawy regałów są nawiercane w siatce 100 milimetrów, w które zawieszane są elastycznie ramiona wysięgnikowe. Ramiona można przestawiać bez użycia narzędzi, dzięki czemu można szybko dostosować regały do nowych warunków.

Po pożarze hali magazynowej firma Schyns zleciła przedsiębiorstwu OHRA budowę nowego magazynu. Specjaliści z Kerpen dostarczyli i zamontowali nie tylko niezbędne systemy regałów, lecz przejęli również zadania związane z projektem kompletnie nowego budynku – od pierwszego rysunku do obliczeń statycznych. Dzięki temu, że OHRA przejęła generalne wykonawstwo tych prac, można było skrócić czas projektowania: Cały projekt stanowiący inwestycję kosztującą prawie 1 milion EURO został zrealizowany w ciągu siedmiu miesięcy.

O firmie Schyns

Spółka Schyns GmbH została założona w roku1947 przez Heinricha Schyns jako hurtownia drewna. 30 lat później jego syn Karl-Heinz przejął zakład. Karl-Heinz Schyns był współzałożycielem kooperacji HolzLand, a w roku 1985 hurtownia utworzyła dodatkowy dział sprzedaży detalicznej. Od roku 2003 przedsiębiorstwo jest prowadzone przez Heinera Schyns, wnuka założyciela. Na 2.000 metrach kwadratowych powierzchni do sprzedaży detalicznej, market oferuje bogaty asortyment od kantówek, przez okładziny podłogowe aż po zabawki drewniane. Handel hurtowy dla rzemieślników zajmującym się drewnem ważnym filarem dla egzystencji tego rodzinnego zakładu, w którym zatrudnionych jest obecnie 15 pracowników.