Przejdź do głównej zawartości

Schönereiter

Galeria

pallet racking, double sided, galvanized
pallet racking, galvanized
pallet racking, galvanized
cantilever racking, galvanized
cantilever racking, galvanized
cantilever racking, galvanized

Schönreiter: więcej miejsca na rozszerzony asortyment

Firma Schönreiter Baustoffe z siedzibą w Essenbach niedaleko Landshut rozszerzyła swoją ofertę o surowce, materiały budowlane i drewno. Przedsiębiorstwo stworzyło potrzebne pojemności magazynowe na wewnętrznym i zewnętrznym obszarze dzięki regałom wspornikowym i paletowym OHRA. Połączenie różnych rodzajów regałów umożliwia bardzo elastyczne składowanie różnych materiałów budowlanych. Dzięki wysokościom półek wynoszącym ponad 7500 mm nowe towary można przechowywać w bardzo oszczędny sposób.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Schönreiter stopniowo poszerzała swoją ofertę produktów, a następnie w 2017 r. powiększyła swoją siedzibę, aby stworzyć możliwości składowania nowego asortymentu materiałów dla firm budowlanych, a także drewna i materiałów drewnopochodnych dla firm stolarskich. Firma dystrybucyjna Schönreiter korzystała już z systemów regałów OHRA i była przekonana o jakości zarówno produktu, jak i doradztwa oraz montażu, a także niezawodności dostawy, dlatego wyposażyła w regały OHRA również nowy magazyn.

Firma zdecydowała się na połączenie regałów wspornikowych i paletowych: dzięki temu możliwe jest elastyczne przechowywanie szerokiej gamy produktów. Półki zostały dokładnie dostosowane do wymagań asortymentu. Na regałach wspornikowych o wysokości 7510 mm na pięciu poziomach mogą zostać ułożone przykładowo trzy palety z materiałem izolacyjnym – jedna na drugiej. Dzięki nośności regałów paletowych wynoszącej 4500 kg ciężkie towary można łatwo przechowywać na europaletach.

W byłym magazynie wiele produktów przechowywano w systemie blokowym. Nie dało się ich częściowo składować w stosach, dlatego potrzeba było dużo miejsca. Ponadto przechowywanie zgodnie z zasadą „pierwsze przyszło – pierwsze wyszło” („first in – first out”) zawsze oznaczało wysoki nakład dodatkowej pracy. Dzięki systemom regałów OHRA towary mogą być teraz przechowywane w sposób oszczędzający przestrzeń i są przy tym zawsze łatwo dostępne.

Przy budowie systemu firma OHRA wykazała się niezawodną terminową dostawą i montażem. Zespół montażowy był również elastyczny, ponieważ ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe nie można było dokładnie zaplanować, kiedy nowe powierzchnie betonowe będą wystarczająco solidne do montażu regałów.

O firmie Schönreiter Baustoffe:

Grupa Schönreiter to przedsiębiorstwo rodzinne z ponad 65-letnim doświadczeniem, które jako firma handlowo-usługowa zajmuje się budową i modernizacją. W zakładach w Essenbach koło Landshut, Grafing koło Monachium i Tacherting Schönreiter zatrudnia ponad 250 osób. Firma nie zajmuje się sprzedażą asortymentu w każdym zakresie, ale jest wielobranżowym ekspertem koncentrującym się na wyspecjalizowanych rzemieślnikach, rodzinach budowlanych, modernizatorach oraz deweloperach i jest jednym z wiodących sprzedawców materiałów budowlanych w Bawarii. Schönreiter jest głównym udziałowcem Eurobaustoff, największej w Europie kooperacji wyspecjalizowanego handlu i zakupów, oraz członkiem związku BMV GmbH & Co. KG.