Przejdź do głównej zawartości

Röhrenhandel Appenzell

Galeria

pallet racking galvanized
pallet racking warehouse
pallet racking with roof
pallet racking with roof
pallet racking with roof
pallet racking with roof

Solidne, odporne na warunki atmosferyczne i estetyczne

Dzięki nowym regałom wspornikowym i paletowym firmy OHRA firma Röhrenhandel Appenzell AG poszerzyła swoją pojemność magazynową, oferując jeszcze większe portfolio materiałów budowlanych i artykułów dla rzemieślników. Przy budowie magazynu trzeba było uwzględnić szczególne wymagania konstrukcyjne: Ramy ustawionych wewnątrz regałów paletowych dzielono tak, aby można je było wnieść do piwnicy za pomocą windy towarowej. Regały umieszczone na zewnątrz są przystosowane do dużych obciążeń śniegiem i wiatrem. Ponadto ustawione na granicach działki regały mają fasadę wykonaną z lokalnego drewna, dzięki czemu estetycznie wpisują się w krajobraz dzielnicy Appenzell.

Portfolio produktów firmy Röhrenhandel Appenzell obejmuje artykuły dla budownictwa lądowego i wodnego, ogrodnictwa oraz ogólne wyroby betonowe. Ponadto, rzemieślnicy znajdą tu szeroką gamę narzędzi i odzieży roboczej. W celu umożliwienia składowania wszystkich tych różnych artykułów firma zdecydowała się zamontować połączenie regałów paletowych i wspornikowych firmy OHRA, które znajdują się częściowo w hali, a częściowo na zewnątrz. Nowy magazyn oferuje powierzchnię na około 1000 europalet i jest obsługiwany przez wózki widłowe i wózki podnośnikowe. 

Firma Röhrenhandel Appenzell stosowała już regały OHRA w poprzednich magazynach i jest przekonana o solidności regałów zbudowanych z wysokiej jakości profili stalowych walcowanych na gorąco. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na decyzję była możliwość dostosowania regałów do wymagań firmy: Na przykład, ramy regałów paletowych ustawionych w hali musiały być podzielone, ponieważ miejsce montażu w piwnicy jest dostępne tylko za pomocą windy towarowej. Części te zostały następnie połączone w taki sposób, aby można je było ponownie rozdzielić bez powodowania zniszczeń, na przykład w przypadku przeprowadzki. 

Ustawione na zewnątrz regały paletowe i wspornikowe wyposażone są w zadaszenie chroniące składowany towar; w tym celu OHRA wyposażyła stojaki w odpowiednie ramiona dachowe, a zadaszenie zostało wykonane przez lokalną firmę budowlaną. OHRA zaprojektowała statykę regałów dla przewidywanych w Appenzell dużych obciążeń śniegiem – do 484 kilogramów na metr kwadratowy i obciążenia wiatrem – do 110 kilogramów na metr kwadratowy. 

Jednocześnie zewnętrzne regały musiały spełniać obowiązujące w Appenzell „lokalne przepisy bezpieczeństwa”: Wymagały one niebłyszczącego pokrycia dachu, drenażu dachowego z retencją – tutaj woda deszczowa jest zatrzymywana na dachu w sposób kontrolowany przez specjalne wpusty – a także pokrycia regałów od strony ulicy nieprzetworzonym lokalnym drewnem. Nowe regały wtapiają się teraz harmonijnie w swoje otoczenie jako korpusy modułowe.

O firmie Röhrenhandel Appenzell:

Już w latach powojennych kanton jako organ publiczny rozpoczął w Appenzellerland produkcję rur pod nazwą Röhri, później firma nie produkowała już rur, a jedynie nimi handlowała. W 2002 r. spółka została przekształcona w spółkę akcyjną i od tego czasu jest zarządzana prywatnie jako Röhrenhandel Appenzell AG. Od tego czasu asortyment jest stale poszerzany i obejmuje obecnie, oprócz różnych produktów z zakresu inżynierii lądowej i wodnej, także artykuły dla budownictwa i ogrodnictwa oraz dla potrzeb rzemieślników. Firma postrzega siebie jako rynek odbiorczy, ale również dostarcza większe ilości bezpośrednio na place budowy za pomocą własnego wózka suwnicowego. Röhrenhandel Appenzell AG jest obecnie liderem rynku w regionie, a pięciu pracowników generuje obecnie obroty w wysokości kilku milionów franków szwajcarskich rocznie.