Przejdź do głównej zawartości

Recup Auto

Galeria

240 zamiast 96 samochodów na tej samej powierzchni

Aby móc przechowywać jeszcze więcej pojazdów na dostępnej przestrzeni, francuska firma zajmująca się recyklingiem samochodów Récup Auto rozszerzyła swoją pojemność magazynową o 30 pojedynczych regałów wspornikowych firmy OHRA. Regały mające ponad pięć metrów wysokości umożliwiają bezpieczne przechowywanie czterech pojazdów jeden nad drugim. Ponadto do każdego pojazdu można uzyskać dostęp bez konieczności jego przemieszczania – zmniejsza to liczbę uszkodzeń i zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Potrzebna większa ilość miejsca
Récup Auto przechowuje około 1500 pojazdów na swoim 3,5-hektarowym terenie w Caudan w Bretanii, aby poddawać je recyklingowi w sposób zrównoważony i odzyskiwać części zamienne. Wcześniej samochody były zaparkowane na podłodze, co nie tylko zajmowało dużo miejsca, ale także oznaczało konieczność ich ciągłego przemieszczania. Nakład czasowy był odpowiednio wysoki, a uciążliwa obsługa skutkowała również uszkodzeniem pojazdów lub uzyskanych z nich części zamiennych. W związku z tym firma Récup Auto zdecydowała się wyposażyć powierzchnię 840 metrów kwadratowych w regały wspornikowe OHRA.

Dla pojazdów wycofanych z eksploatacji o masie do 2,2 tony 
OHRA, europejski lider rynku regałów wspornikowych, zainstalowała w Récup Auto łącznie 30 regałów dwustronnych. Stelaże regałów mają wysokość 5,61 metra, a najwyższy z czterech poziomów składowania znajduje się na 5 metrze. Dzięki konstrukcji z walcowanych na gorąco, pełnościennych profili stalowych, regały oferują wysoką nośność, solidność i trwałość: każdy ze wsporników o długości 1800 mm utrzymuje obciążenie do 1100 kg. 30 regałów ustawiono w pięciu rzędach. Szyny prowadzące montowane są na stopkach regałów ustawionych w rzędzie, aby chronić je przed uszkodzeniem w wyniku kolizji i ułatwić manewrowanie wózkiem widłowym.

Ponad dwukrotnie większa pojemność magazynowa
Dzięki nowemu systemowi regałów, Récup Auto może teraz przechowywać 240 pojazdów na tej samej powierzczni zamiast 96. Ponadto, wymagany jest mniejszy wysiłek związany z obsługą lub manewrowanie, ponieważ do każdego samochodu w regale można uzyskać bezpośredni dostęp. To nie tylko sprawia, że wprowadzanie ich do procesu recyklingu jest bardziej ekonomiczne, ale także zmniejsza liczbę uszkodzeń, dzięki czemu można odzyskać więcej części zamiennych lepszej jakości.