Przejdź do głównej zawartości

Pasito Blanco

Galeria

pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage

Łodzie wyjęte z wody

W marinie Seca na Gran Canarii łodzie mogą schnąć i bezpiecznie „zimować” na regałach OHRA

Wyspy Kanaryjskie są z pewnością jednym z najbardziej ekscytujących obszarów żeglarskich w Europie. Prąd zatokowy i ciepły wiatr z Sahary zapewniają przez cały rok łagodny letni klimat. Popularną bazą wypadową Wysp Kanaryjskich jest Pasito Blanco na Gran Canarii – zaledwie dwa kilometry od centrum turystycznego Maspalomas. Tamtejsza marina oferuje 388 miejsc postoju dla łodzi o długości do 40 metrów oraz liczne usługi dla jachtów i załóg. 

Obejmuje to również możliwość „bezpiecznego przechowywania” i osuszania łodzi, jeśli nie będą one używane przez dłuższy czas. Na początku 2018 roku Marina Seca zainstalowała system regałowy firmy OHRA: Obiekt może pomieścić ponad 80 łodzi o długości do 7 metrów i wadze do 3 ton. W przeciwieństwie do łodzi, które pozostają w wodzie przez cały rok, właściciele oszczędzają sobie czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych i przeciwporostowych, przechowując je w suchym miejscu. 

System regałowy oparty jest na regałach paletowych firmy OHRA, które zostały dostosowane do specjalnych wymagań mariny i do wymiarów łodzi. Zainstalowano trzy dwurzędowe linie regałów na większe łodzie. Dwukondygnacyjne regały oferują przestrzeń magazynową o głębokości 3,8 metra. Aby umożliwić przechowywanie skuterów wodnych i mniejszych łodzi w sposób oszczędzający miejsce, zainstalowano również trzykondygnacyjną, jednorzędową linię regałową. Decydującym kryterium, na którym marina opierała się w przypadku konstrukcji regałów OHRA, była jakość zastosowanych materiałów i ich wytrzymałość: OHRA stosuje wyłącznie pełnościenne, walcowane na gorąco standardowe stale konstrukcyjne jako elementy nośne swoich regałów. Zapewnia to nie tylko wymaganą nośność, ale również odporność na surowy klimat morski, jaki panuje w Pasito Blanco. Dodatkowe cynkowanie ogniowe zapewnia, że regały nie tracą nośności nawet po wielu latach użytkowania na zewnątrz i dobrze wpasowują się w zadbany wygląd przechowywanych łodzi. A jeśli chcesz ponownie wyprowadzić swoją łódź z przechowalni, wystarczy zadzwonić do mariny, i łódź zostanie sprowadzona ponownie do wody.