Przejdź do głównej zawartości

Notz Metall AG

Galeria

Magazyn z regałami wysięgnikowymi do handlu stalą szlachetną

Wielofunkcyjny i wydajniejszy magazyn pod dachem

Spółka Notz Metall AG, jedna z wiodących w Szwajcarii firm zajmujących się handel stalą szlachetną, wyposażyła swój nowy magazyn towarów w regały wysięgnikowe marki OHRA. Dzięki konstrukcji wysokich regałów - najwyższy poziom jest na wysokości 6,4 metra - przedsiębiorstwo zyskało większą powierzchnię magazynową na istniejącej mniejszej powierzchni składu w porównaniu do starego systemu magazynowania.

Notz Metall AG jest firmą oferującą pełny asortyment w zakresie handlu stalą i metalami nieżelaznymi. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Brügg, w szwajcarskim kantonie Bern, ma w swojej ofercie szeroki asortyment około 6300 artykułów i posiada na stanie około 5000 ton stali i metali nieżelaznych. Ze względu na budowę autostrady Notz Metall musiała zrezygnować ze znacznej części swojego terenu zakładowego. Dotyczyło to również powierzchni zarezerwowanej na dotychczasowy magazyn zewnętrzny, w którym składowane były pręty i rury. Aby nie było potrzeby zabudowywania pozostałych terenów zielonych w zakładzie, przedsiębiorstwo zdecydowało się przenieść długie towary do istniejącej hali magazynowej. Zakładało to jednak zastosowanie takiego systemu regałów, który zapewniałby pełne wykorzystanie wysokości hali i tym samym umożliwiałby zwiększenie możliwości magazynowych przy tej samej powierzchni magazynu.

Dlatego firma Notz zdecydowała się na system regałów wysięgnikowych marki OHRA. Te mające siedzibę w niemieckim Kerpen przedsiębiorstwo produkuje regały ze stabilnych, walcowanych na gorąco profili stalowych, które pozwalają na wykorzystanie dużych wysokości zabudowy i na duże obciążenia. Poza tym regały wysięgnikowe OHRA są zawieszane w profilach wykrawanych we wspornikach, a nie są skręcane lub spawane. Dzięki temu można szybko zmienić - i to bez użycia narzędzi - wysokość poszczególnych półek. Dokładnie ta możliwość była dla firmy Notz warunkiem dla uzyskania uniwersalności systemu regałowego - bowiem dzięki temu można składować różne produkty, jak pręty stalowe, rury, kątowniki, niepowleczoną stal lub półfabrykaty o długości 3 i 6 metrów.

W ciągu dziewięciu dni OHRA zainstalowała funkcjonalny trzyścieżkowy magazyn z regałami wysięgnikowymi. Rozbudowa trwała ciągiem: po zakończeniu pracy przy jednej ścieżce, układano na niej towary i jednocześnie rozpoczynano rozbudowę kolejnej ścieżki. Wymagał tego ścisły plan projektu, który zakładał, że budowa nie będzie zakłócać funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Na wspornikach systemu regałowego o wysokości 6740 milimetrów zawieszono 12 poziomów składowania. W ten sposób magazyn posiada łącznie 2.640 miejsc magazynowych, co stanowi ponad 800 więcej w stosunku do poprzednich regałów. Jednocześnie nowy system regałów zajmuje około 366 m² powierzchni. Dzięki zwiększeniu powierzchni magazynowej obniżono koszty składowania o prawie 15,5 procent.

O firmie Notz Metall AG

Główną branżą spółki Notz Metall AG jest przygotowanie, handel i dalsza obróbka wysokogatunkowej i szlachetnej stali, metal nieżelaznych i ich półfabrykatów. Produkty są wstępnymi materiałami do wielu segmentów przemysłu. Centrum Obsługi firmy Notz Metall AG oferuje szybką realizację zleceń oraz obróbkę materiału zgodnie ze specyficznymi wymogami i życzeniami klienta. Przedsiębiorstwo, którego historia sięga roku 1898, zatrudnia obecnie 85 pracowników i wypracowuje obroty w wysokości 70 milionów EURO.