Przejdź do głównej zawartości

mejo Metall Josten

Galeria

cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system

Nowe pojemności magazynowe dla niezawodnych dostaw

mejo Metall Josten, producent i dostawca profili aluminiowych, ciągnionych i profili specjalnych, powiększył swoją powierzchnię magazynową o nowe centrum logistyczne. Do składowania ciężkich pakietów profili wytłaczanych o długości do 6100 mm i masie do 1,5 t firma stosuje regały wspornikowe firmy OHRA: Szczególnie przekonująca była różnorodność wsporników podwieszanych, ale również możliwość dostosowania regałów do indywidualnych wymagań mejo. Dzięki znacznie rozbudowanym magazynom, mejo może przechowywać obecnie około 4800 ton profili aluminiowych – a tym samym zapewnić swoim klientom stałą, niezawodną dostępność dostaw.

Po tym jak pojemność magazynu w siedzibie firmy w Düsseldorfie osiągnęła swoje granice, mejo podjęła decyzję o budowie nowego centrum logistycznego w Viersen. Magazyn jest trzykrotnie większy niż stary magazyn centralny w Düsseldorfie i na powierzchni 3200 metrów kwadratowych oferuje wystarczającą powierzchnię do przyszłego składowania i produkcji. 

Ponieważ regały wspornikowe firmy OHRA sprawdziły się już w starej lokalizacji do składowania pakietów profili, firma mejo zbudowała również nowy magazyn, korzystając z regałów europejskiego lidera na rynku regałów wspornikowych. W porównaniu z w pełni automatycznymi magazynami wysokiego składowania, często stosowanymi w handlu metalami, regały wspornikowe OHRA zapewniają firmie mejo lepszą ekonomiczność. Ponadto przekonujące były swobodnie podwieszane wsporniki, których położenie można zmieniać bez użycia narzędzi i uniknąć uszkodzenia składowanego towaru, ponieważ poddają się one elastycznie ewentualnym uderzeniom.

Jedenaście regałów jedno- i dwustronnych, z których część ma długość do 36,8 m, zostało dostosowanych dokładnie do wymagań mejo w zakresie odległości od środka, wysokości i obciążenia ramion. Same wsporniki o długości 1500 milimetrów zostały również indywidualnie przycięte na szerokość składowanych pakietów profili. Dzięki zastosowaniu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych można było zrealizować jedenaście poziomów magazynowych (ze stopą) o wysokości stojaka 7840 milimetrów. 

Dzięki pojemności magazynowej nowa lokalizacja oferuje teraz warunki do dalszego rozwoju firmy i uproszczenia procesów logistycznych.

O firmie mejo Metall Josten:

Firma mejo Metall Josten GmbH & Co. KG jest od 1932 roku producentem aluminiowych profili ciągnionych, aluminiowych profili specjalnych, kompatybilnych z ITEM i BOSCH profili inżynierskich i paneli kompozytowych z aluminium. Firma ma dostęp do asortymentu 30 pras do wyciskania o sile nacisku od 600 do 8000 ton i jest jednym z czołowych adresów w zakresie płyt kompozytowych o strukturze plastra miodu w Niemczech. Marki własne No Name Konstruktion®, No Name Halbzeug® i No Name Solar® opierają się na idei niewiązania klienta z konkretną i kosztowną serią przez specjalne akcesoria. Firma mejo jest jednym z największych producentów markowych profili rowkowych i rozporowych z aluminium, kompatybilnych z ITEM i BOSCH w Niemczech.