Przejdź do głównej zawartości

mejo Metall Josten

Nowe pojemności magazynowe dla niezawodnych dostaw

mejo Metall Josten, producent i dostawca profili aluminiowych, ciągnionych i profili specjalnych, powiększył swoją powierzchnię magazynową o nowe centrum logistyczne. Do składowania ciężkich pakietów profili wytłaczanych o długości do 6100 mm i masie do 1,5 t firma stosuje regały wspornikowe firmy OHRA: Szczególnie przekonująca była różnorodność wsporników podwieszanych, ale również możliwość dostosowania regałów do indywidualnych wymagań mejo. Dzięki znacznie rozbudowanym magazynom, mejo może przechowywać obecnie około 4800 ton profili aluminiowych – a tym samym zapewnić swoim klientom stałą, niezawodną dostępność dostaw.

Po tym jak pojemność magazynu w siedzibie firmy w Düsseldorfie osiągnęła swoje granice, mejo podjęła decyzję o budowie nowego centrum logistycznego w Viersen. Magazyn jest trzykrotnie większy niż stary magazyn centralny w Düsseldorfie i na powierzchni 3200 metrów kwadratowych oferuje wystarczającą powierzchnię do przyszłego składowania i produkcji. 

Ponieważ regały wspornikowe firmy OHRA sprawdziły się już w starej lokalizacji do składowania pakietów profili, firma mejo zbudowała również nowy magazyn, korzystając z regałów europejskiego lidera na rynku regałów wspornikowych. W porównaniu z w pełni automatycznymi magazynami wysokiego składowania, często stosowanymi w handlu metalami, regały wspornikowe OHRA zapewniają firmie mejo lepszą ekonomiczność. Ponadto przekonujące były swobodnie podwieszane wsporniki, których położenie można zmieniać bez użycia narzędzi i uniknąć uszkodzenia składowanego towaru, ponieważ poddają się one elastycznie ewentualnym uderzeniom.

Jedenaście regałów jedno- i dwustronnych, z których część ma długość do 36,8 m, zostało dostosowanych dokładnie do wymagań mejo w zakresie odległości od środka, wysokości i obciążenia ramion. Same wsporniki o długości 1500 milimetrów zostały również indywidualnie przycięte na szerokość składowanych pakietów profili. Dzięki zastosowaniu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych można było zrealizować jedenaście poziomów magazynowych (ze stopą) o wysokości stojaka 7840 milimetrów. 

Dzięki pojemności magazynowej nowa lokalizacja oferuje teraz warunki do dalszego rozwoju firmy i uproszczenia procesów logistycznych.

O firmie mejo Metall Josten:

Firma mejo Metall Josten GmbH & Co. KG jest od 1932 roku producentem aluminiowych profili ciągnionych, aluminiowych profili specjalnych, kompatybilnych z ITEM i BOSCH profili inżynierskich i paneli kompozytowych z aluminium. Firma ma dostęp do asortymentu 30 pras do wyciskania o sile nacisku od 600 do 8000 ton i jest jednym z czołowych adresów w zakresie płyt kompozytowych o strukturze plastra miodu w Niemczech. Marki własne No Name Konstruktion®, No Name Halbzeug® i No Name Solar® opierają się na idei niewiązania klienta z konkretną i kosztowną serią przez specjalne akcesoria. Firma mejo jest jednym z największych producentów markowych profili rowkowych i rozporowych z aluminium, kompatybilnych z ITEM i BOSCH w Niemczech.


Projekt Galeria

cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system