Przejdź do głównej zawartości

Mebatex

Galeria

cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized

Ciężkie rury łatwiejsze w obsłudze

Czeska firma Mebatex, która w zakładzie w Brnie produkuje rolki dla przemysłu tekstylnego, zwielokrotniła pojemność swojego magazynu zewnętrznego dzięki regałom wspornikowym firmy OHRA. Wcześniej, stalowe rury, które tworzą materiał wyjściowy dla rolek, były przechowywane na podłodze. Dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych o dużej nośności można teraz wykorzystać „trzeci wymiar” i w ten sposób składować znacznie więcej materiału w tym samym miejscu. Jednocześnie przyspieszony jest dostęp do potrzebnych rur i ułatwiony przegląd zapasów magazynowych. 

Portfolio produktów firmy Mebatex jest obszerne, dlatego też magazynowana jest duża różnorodność rur, z których produkowane są rolki. Nowe produkty i rozwijający się biznes ostatecznie wymagały większej pojemności magazynowej dla stali, stali nierdzewnej i rur grubościennych. Dlatego też firma OHRA zdecydowała się na zastąpienie poprzedniego magazynowania podłogowego przechowywaniem rur i wiązek rur na regałach wspornikowych. 

System regałowy firmy OHRA przekonuje przede wszystkim swoją solidnością i stabilnością: Ponieważ firma OHRA produkuje wszystkie elementy nośne regałów wyłącznie z litych profili stalowych, gwarantują one wysoką nośność i jednocześnie smukłą konstrukcję. Ponadto firma OHRA dostosowała regały dokładnie do potrzeb firmy Mebatex, tak aby poszczególne rury mogły być bezpiecznie i efektywnie magazynowane. Firma OHRA zamontowała na zewnątrz dwa rzędy jednostronnych regałów wspornikowych o łącznej długości ponad 92 metrów. 

Na wysokości 3710 milimetrów regały oferują do pięciu poziomów magazynowania, z których każdy ma nośność 4,4 tony. Ponieważ poszczególne wsporniki są elastycznie zawieszone, a nie przykręcone do słupków, można łatwo i bez narzędzi zmieniać liczbę i rozstaw poziomów magazynowania. Każdy ze wsporników o długości 1800 mm utrzymuje obciążenie do 1100 kg. 

Dzięki wyposażeniu magazynu zewnętrznego w regały wspornikowe OHRA, firma Mebatex może przechowywać znacznie więcej surowca do produkcji rolek. Ponadto w porównaniu z poprzednim systemem magazynowania podłogowego, dostęp do potrzebnych rur jest znacznie szybszy, dzięki czemu zwiększyła się również wydajność całego procesu produkcyjnego. Dotychczas konieczny czas pracy przy przemieszczaniu wzmocnień i materiałów wzmacniających został wyeliminowany, a cała obsługa została znacznie uproszczona. Jednocześnie magazynowanie materiału na regałach wspornikowych pozwala na znacznie lepszy wgląd w stan zapasów magazynowych.

O firmie Mebatex s.r.o.:

Firma Mebatex s.r.o. produkuje rolki dla przemysłu maszyn włókienniczych. Firma została założona w 1995 roku przez partnerów Brugman Maschinenfabrik bn Holland oraz Brigitte i Guntram Schneider w Brnie, w Czechach. Początkowo proste rolki prowadzące były toczone i spawane, a końcową obróbkę wykonywano w Holandii. Z biegiem lat rozbudowywano kolejne etapy produkcji rolek, aż do momentu, kiedy zarówno rolki prowadzące, jak i rolki tnące mogły być całkowicie produkowane w Brnie. W tym samym czasie rozpoczęto prace spawalnicze na elementach maszyn, takich jak skrzynki do mycia, koryta poduszkowe, pojemniki itp. wykonane ze stali nierdzewnej. W 2003 roku akcje spółki Brugman Maschinenfabrik zostały przejęte przez Brigitte i Guntram Schneider. W następnych latach odnowiono lub w zależności od potrzeb rozbudowano cały park maszynowy. Obecnie firma Mebatex s.r.o. zatrudnia około 40 pracowników i zdobyła mocną pozycję jako kompetentny i niezawodny dostawca zarówno dla przemysłu maszyn włókienniczych, jak i innych branż.