Przejdź do głównej zawartości

Legalny Autozlom

Galeria

Trzy stare samochody jeden na drugim – w bezpieczny sposób!

Zamiast przechowywania starych pojazdów jeden na drugim na ziemi, jak to miało miejsce dotychczas, firma Legalny Autozłom zajmująca się złomowaniem samochodów wycofanych z eksploatacji gromadzi je teraz na solidnych regałach wspornikowych firmy OHRA. Dzięki temu firma może dziś na tej samej powierzchni zgromadzić dwa razy więcej samochodów. Dzięki dużej nośności regałów wykonanych z walcowanych na gorąco profili stalowych, pojazdy, z których każdy może ważyć ponad 2 tony, są składowane na trzech poziomach. Ponadto taki system magazynowania umożliwia teraz bezpośredni dostęp do wybranych pojazdów, co przekłada się na większy porządek w całej strefie magazynowania.

Konieczna większa pojemność magazynowa
Do tej pory firma Legalny Autozłom składowała pojazdy wycofane z eksploatacji jeden na drugim na ziemi, na swoim placu o powierzchni 3000 m2. Taki sposób składowania pojazdów sprawił, że powierzchnia placu stała się niewystarczająca. Ponadto dotarcie do wybranego pojazdu związane było z koniecznością przemieszczenia innych pojazdów uniemożliwiających dostęp. Wymagało to dużego nakładu czasu i często powodowało szkody na pojazdach przeznaczonych do recyklingu.

Więcej samochodów na metr kwadratowy
Dlatego firma Legalny Autozłom zdecydowała się na zastosowanie regałów wspornikowych od firmy OHRA. Europejski lider rynku regałów wspornikowych opracował i zoptymalizował wytrzymały system regałów wspornikowych dla pojazdów i ich części specjalnie dla firm zajmujących się recyklingiem i autoholowaniem. Wytrzymałe, walcowane na gorąco profile stalowe elementów nośnych regałów wspornikowych umożliwiają bezpieczne składowanie kilku samochodów jeden na drugim. Wysoka jakość stojaków regałowych i wsporników gwarantuje ponadto, że jest to rozwiązanie trwałe i ekonomiczne.

13 Magazynowanie na regałach wspornikowych zamiast na ziemi
OHRA zainstalowała na placu na terenie firmy zajmującej się złomowaniem pojazdów łącznie trzynaście regałów o wysokości prawie czterech metrów, każdy umożliwiający składowanie pojazdów na trzech poziomach. Wsporniki są zaczepione i dzięki temu można łatwo regulować ich wysokość stosownie do gabarytów pojazdów. Każdy ze wsporników o długości 1800 mm wytrzymuje obciążenie wynoszące do 1233 kg. Regały spełniają wymogi bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska składowania, zawarte w dyrektywach europejskich dotyczących recyklingu i sortowania pojazdów wycofanych z eksploatacji. W związku z tym uzyskanie wymaganego w Polsce pozwolenia na instalację systemu regałów OHRA nie stanowiło żadnego problemu.

50 procent więcej samochodów na tej samej powierzchni
Dzięki nowemu systemowi regałów firma Legalny Autozłom może teraz nie tylko składować dwa razy więcej pojazdów na tej samej powierzchni, lecz także czynności te wykonywane są teraz mniejszym wysiłkiem, a poddawanie pojazdów procesowi recyklingu jest dzięki temu znacznie bardziej ekonomiczne. Ponadto taki nowy sposób składowania pojazdów to także plus w kwestii bezpieczeństwa pracy.