Przejdź do głównej zawartości

Lambda Systeme

Galerie

cantilever racking galvanized
pallet racking
pallet racking
cantilever racking
pallet racking frame protection

Więcej przestrzeni w trzecim wymiarze

Węgierski sprzedawca materiałów budowlanych, firma Lambda Systeme, poszerzył swoje możliwości magazynowe o regały paletowe i wspornikowe OHRA. Ponieważ powiększenie powierzchni magazynowej nie było możliwe, firma udostępniła wysokość pomieszczenia do składowania, instalując indywidualnie dostosowane regały paletowe i wspornikowe. To nie tylko zwiększyło pojemność magazynową, ale także stworzyło więcej miejsca na załadunek ciężarówek, przyspieszyło procesy magazynowe, lepiej zaprezentowało towary i poprawiło warunki pracy pracowników magazynu.

Od swojego powstania 25 lat temu firma Lambda stała się jednym z najważniejszych sprzedawców materiałów budowlanych na Węgrzech. Oprócz różnych materiałów budowlanych firma oferuje przede wszystkim systemy fasadowe, rozwiązania dla konstrukcji sufitowych i suchej zabudowy, a także technologię HVAC. Rosnące zapotrzebowanie wymagało rozbudowy pojemności magazynowych na istniejącej już powierzchni. Firma Lambda zdecydowała się na rozbudowę magazynu w górę.

Dzięki indywidualnie dopasowanym regałom paletowym firmy OHRA można było stworzyć drugi poziom składowania: Pięć rzędów półek o długości od 10,6 do 12 metrów i wysokości stojaka 3580 mm – co również niemal odpowiada wysokości półek – zapewnia miejsce na materiały izolacyjne takie jak wełna mineralna i szklana. Dzięki regałom można teraz wykorzystać pojemność magazynową niemal po sam sufit hali. Szerokie na 2,2 metra korytarze umożliwiają szybki dostęp do wszystkich półek. Trzy dodatkowe rzędy regałów paletowych oferują dodatkowe miejsce na towary paletyzowane. 

W celu zaoszczędzenia miejsca przy składowaniu długich towarów – na przykład suchych profili konstrukcyjnych – firma Lambda zainstalowała również na zewnątrz różne ocynkowane regały wspornikowe firmy OHRA. Wysokość stoiska 4240 lub 4840 milimetrów zapewnia również dobre wykorzystanie dostępnej tutaj powierzchni użytkowej. 

Ogólnie rzecz biorąc, systemy regałowe Lambda były w stanie przekonać swoją dostosowaną do potrzeb klienta konfiguracją i wysoką nośnością. Ponieważ wszystkie elementy nośne systemów regałowych OHRA są wykonane z litych profili stalowych, możliwe jest zastosowanie smukłej konstrukcji o wysokiej nośności. Dzięki takiemu rozwiązaniu udźwig regałów paletowych montowanych w firmie Lambda wynosi do 22,5 tony, a obciążenie poszczególnych ramion wspornikowych do 450 kg. 

O firmie Lambda Systeme:

Od swojego powstania 26 lat temu firma Lambda Systeme Kft. stworzyła na Węgrzech sieć 16 oddziałów, co czyni ją jednym z wiodących specjalistycznych sprzedawców materiałów budowlanych w regionie. Firma od początku swojej działalności zajmuje się sprzedażą materiałów izolacyjnych dla budownictwa, suchej zabudowy i systemów fasadowych, a także izolacji dla systemów technicznych w budownictwie. Ponadto w ostatnich latach asortyment został poszerzony o inne produkty, takie jak materiały ścienne, pokrycia dachowe i systemy kominowe.