Przejdź do głównej zawartości

KWS

Galeria

Super klimat dla nasion

Firma KWS, specjalista w zakresie nasiennictwa, inwestuje w rozbudowę i modernizację produkcji nasion buraka cukrowego w zakładzie w Einbeck. W ramach tych działań utworzono również nowy magazyn, w którym nasiona przechowywane są w klimatyzowanych warunkach. W tym celu nasiona są w pełni automatycznie umieszczane w specjalnych skrzyniach magazynowych i składowane za pomocą urządzenia do obsługi regałów. Firma OHRA dostarczyła system regałów dokładnie dopasowany do tych zbiorników magazynowych, jak również stalową platformę konstrukcyjną, na której zainstalowano system załadunku i rozładunku zbiorników.

Zabudowa zapewnia niezmieniające się warunki klimatyczne

W celu stworzenia niezmieniających się określonych warunków środowiskowych dla nasion cały system regałów jest zabudowany. Specjalne skrzynie magazynowe oraz klimatyzacja powierzchni magazynowej zapewniają łatwe i niezawodne ustawienie parametrów takich jak temperatura czy wilgotność. Cały proces napełniania lub przenoszenia zbiorników jest w pełni zautomatyzowany.

Jedność regału, pomostu i urządzenia do obsługi regałów

Z myślą o strefie składowania OHRA dostarczyła i zamontowała regał paletowy o długości 27,3 m, który pomieści ok. 100 zbiorników o wadze do 600 kg. Bezpośrednio z regałem połączona jest stalowa platforma konstrukcyjna, również dostarczona przez firmę OHRA. Zainstalowane jest na nim urządzenie wywracające, za pomocą którego nasiona transportowane przenośnikami taśmowymi lub podnośnikiem czerpakowym są ładowane do znajdujących się poniżej zbiorników magazynowych. Zbiorniki są następnie pobierane i składowane przez urządzenie do obsługi regałów firmy Köttgen, która – podobnie jak OHRA – należy do grupy Hölscher. W tym celu konsole i szyna prowadząca urządzenia do obsługi regałów są poprowadzone na całej długości systemu. W ten sposób regał i platforma stanowią jedność. Zapewnia to bezproblemowy transport zbiorników z urządzenia wywracającego do przestrzeni na regale.

Nowy system regałów w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia możliwości produkcyjnych zakładów firmy KWS. To daję gwarancję, że wysoki popyt będzie mógł zostać zaspokojony również w przyszłości i to przy zachowaniu oczekiwanej jakości towarów.

O firmie KWS:

KWS jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się hodowlą roślin. Ponad 5700 pracowników w 70 krajach uzyskało w roku obrotowym 2019/2020 obroty w wysokości 1,3 mld euro. Od ponad 160 lat firma KWS jest prowadzona w sposób niezależny jako przedsiębiorstwo rodzinne. Firma zajmuje się głównie hodowlą roślin oraz produkcją i sprzedażą nasion kukurydzy, buraków cukrowych, zbóż, rzepaku, słonecznika i warzyw. KWS wykorzystuje najnowocześniejsze metody hodowli roślin w celu zwiększenia plonów rolników i dalszej poprawy odporności roślin na choroby, szkodniki i stres abiotyczny.