Przejdź do głównej zawartości

Kraft Baustoffe

Galeria

Magazyn zewnętrzny z dachem i izolacją akustyczną

Firma Kraft Baustoffe, według własnych danych największy obecnie dystrybutor materiałów budowlanych w rejonie Monachium, zrealizowała na wolnym powietrzu magazyn swojej nowej filii w Höhenkirchen-Siegertsbrunn z regałami paletowymi i wspornikowymi firmy OHRA. Regały posiadają nie tylko zadaszenie, ale – ponieważ konieczne było wdrożenie surowych przepisów dotyczących izolacji akustycznej – posiadają również tylną okładzinę ściany, która służy jako element ochrony przed hałasem. 

W 2019 roku firma Kraft połączyła oddziały Höhenkirchen i Wolfratshausen w jedną nowa filię Höhenkirchen-Siegertsbrunn. Obecnie dostępny jest tu znacznie większy teren, dzięki czemu klienci mogą zapoznać się z pełną ofertą materiałów budowlanych dla niemal wszystkich branż budowlanych – od budownictwa lądowego i wodnego przez budownictwo suche, aż po budownictwo dachowe i wodno-kanalizacyjne. 

Do składowania takiej różnorodności materiałów firma Kraft wyposażyła nowy magazyn zewnętrzny ponownie w regały paletowe i wspornikowe firmy OHRA. Przekonała się ona już co do ich jakości w innych swoich filiach sprzedających materiały budowlane. Firma OHRA stosuje wyłącznie masywne profile stalowe do elementów nośnych swoich regałów. Dlatego też jest to podstawa wysokiej nośności i smukłej konstrukcji regałów. Regały paletowe oferują obciążenie półek do 4500 kilogramów, stojaki regałów wspornikowych do 5000 kilogramów, a każde pojedyncze ramię do 1000 kilogramów. 

Dla firmy OHRA ważne jest również to, aby każdy regał był indywidualnie dopasowany do klienta. Firma Kraft od samego początku zaangażowała specjalistów w dziedzinie regałów podczas planowania budowy magazynu zewnętrznego. Dzięki temu wszystkie kwestie związane z magazynowaniem, statyką, odwadnianiem lub izolacją akustyczną można było uwzględnić na wczesnym etapie i wdrożyć w efektywny kosztowo system magazynowania. Obejmowało to również wyposażenie regałów w dźwigary dachowe i pokrycie blachą trapezową przez firmę OHRA. Ponadto półki zostały wyposażone w konstrukcję wsporczą na granicy terenu budowy, do której można było zamontować ekrany akustyczne na miejscu budowy. W ten sposób udało się stworzyć wystarczającą pojemność magazynową dla szerokiej gamy produktów firmy Kraft i jednocześnie spełnić surowe wymogi miasta Monachium w zakresie ochrony przed hałasem.

O firmie Kraft Baustoffe:

Korzenie firmy Kraft Baustoffe GmbH sięgają roku 1886. Od tego czasu firma rozwinęła się w największego dystrybutora materiałów budowlanych w rejonie Monachium. Firma Kraft oferuje odpowiedni asortyment produktów dla wszystkich branż – od budownictwa lądowego, suchej zabudowy, inżynierii lądowej i wodnej oraz budownictwa ogrodowego i architektury krajobrazu po fasady, dachy i instalacje hydrauliczne, a także sprzęt i narzędzia budowlane. W pięciu lokalizacjach w Monachium i okolicach oraz w oddziale w Mönchengladbach około 270 pracowników generuje obrót w wysokości około 165 milionów euro.