Przejdź do głównej zawartości

Hue Socoda

Galeria

timber storage systems
cantilever racking with forklift truck
timber storage systems
timber storage systems
timber storage systems
cantilever racking with forklift truck

Wysokie składowanie na elastycznych ramionach

Hue-Socoda, jeden z wiodących dystrybutorów płyt drewnianych w Bretanii, wyposażył swój magazyn w nowej siedzibie w Langueux w systemy regałów OHRA: Dzięki stabilnym regałom wspornikowym można było uzyskać system regałowy o wysokości dziewięciu metrów – a więc ponad dwukrotnie wyższy niż w starym magazynie. Ponadto platforma do składowania optymalizuje wykorzystanie powierzchni w magazynie: dzięki niej mały materiał może być przechowywany na dwóch kondygnacjach, co pozwala zaoszczędzić miejsca. Konsole o wysokości 90 centymetrów również ułatwiają odbiór dostarczonych pakietów płyt za pomocą wózków widłowych w dziale towarów przychodzących. 

W 2017 roku firma Hue-Socoda przeniosła się do nowej lokalizacji. Chociaż do dyspozycji jest mniej miejsca na otaczającym terenie w porównaniu z poprzednią lokalizacją, możliwe było jednak znaczne zwiększenie pojemności magazynowej i usprawnienie procesów logistycznych. Duże znaczenie odgrywają tu regały wspornikowe OHRA, które dzięki swojej konstrukcji z walcowanych na gorąco profili stalowych z pełnymi ścianami, umożliwiają wysoką nośność: w ten sposób wysokość magazynu mogła wzrosnąć do dziewięciu metrów – w starym magazynie system regałów miał tylko cztery metry wysokości. Zapewnia to wystarczającą pojemność dla bezpośredniego dostępu do wszystkich 1200 artykułów – w tym płyt drewnianych, melaminowych i laminowanych lub drzwi. Zatem udało się pomieścić cały zasób magazynowy w jednym budynku. Innym ważnym argumentem przemawiającym za regałami wspornikowymi OHRA było to, że ramiona wspornikowe nie zostały ze sobą ześrubowane, ale po prostu zawieszone na stojakach. Oznacza to, że wysokość poszczególnych poziomów składowania może zostać zmieniona bez użycia narzędzi, na przykład jeśli wymagają tego zmiany w portfolio produktów. 

Ponadto OHRA zainstalowała platformę magazynową, na której półki znajdują się u góry i na dole. Przechowywane są na nich przykładowo okleiny lub okucia. Takie rozszerzenie powierzchni składowania o kolejną kondygnację pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. 

W celu przyspieszenia procesów dostaw towarów OHRA dostarczyła również 90-centymetrowe konsole specjalnie dostosowane do potrzeb firmy Hue-Socody. Dostarczane pakiety płyt są na nich buforowane na nich, dzięki czemu można je szybko i łatwo transportować z układarek na regały.

Podsumowując, systemy magazynowe OHRA pozwoliły efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń, aby uprościć procesy logistyczne i zagwarantować pracownikom optymalne warunki pracy. Dzięki temu firma Hue-Socoda może pozwolić sobie na kontynuowanie realizacji celu polegającego na dostarczaniu wysokiej jakości produktów w ciągu 24 godzin.

O firmie Hue-Socoda:

Początki działalności firmy Hue-Socoda sięgają roku 1932. Obecnie firma z siedzibą w Langueux w Bretanii zatrudnia około 90 osób i generuje obroty w wysokości 37 milionów euro. 35 własnych samochodów ciężarowych zapewnia szybką dostawę zamówionego towaru. W portfolio produktów znajdują się między innymi panele, laminaty, melamina, parkiet, drzwi i elementy mebli.