Przejdź do głównej zawartości

Investa

Galeria

Elastyczność w magazynie blach

Regały wysięgnikowe dopasowują się do zmiennych wymagań

Polskie przedsiębiorstwo Investa Sp. z o.o., firma specjalizująca się w produktach ze stali, stali szlachetnej oraz aluminium wyposażyła swój magazyn centralny oraz magazyny wielu przedstawicielstw w Polsce w regały wysięgnikowe firmy OHRA. Szczególnie dzięki wykorzystaniu podwieszanych ramion wysięgnikowych system regałowy zapewnia wysoką elastyczność i może zostać łatwo dopasowany do zmiennych wymagań szybko rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Investa, założona w 1987 roku, stała się w Polsce wiodącym dostawcą blach i produktów metalowych. Około 300 pracowników firmy należącej obecnie do europejskiej grupy Amari-Metall wypracowało w 2011 roku obrót wynoszący 100 milionów Euro. Portfolio produktowe firmy uzupełnia szeroki wachlarz usług w obszarze obróbki blach: Investa dysponuje przy tym nowoczesnym parkiem maszynowym przeznaczonym do gięcia, cięcia laserem i strumieniem wody, szlifowania i polerowania. Paletę produktową zamykają drążki, profile rury oraz armatura.

Aby być blisko klienta Investa stworzyła sieć przedstawicielstw w całej Polsce. Do magazynowania blach o długości 3.000 mm i szerokości 1.500 mm oraz profili i rur o długości 6.000 mm Investa wykorzystała regały paletowe i wysięgnikowe. Cechą charakterystyczną regałów OHRA są ramiona wysięgnikowe podwieszone w pionowych stojakach: Pozostają one elastyczne i ruchome również w przypadku wysokiego obciążenia, a w momencie ewentualnego uderzenia np. przez wózek widłowy mają zdolność wychylenia się. W ten sposób zarówno towar jak i wysięgnik pozostają nieuszkodzone. W systemach regałowych OHRA wykorzystuje wyłącznie stal wysokiej jakości, walcowaną na gorąco, która podczas uderzeń zachowuje elastyczność przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej pionowej obciążalności. Stojaki regałowe są standardowo perforowane w rastrze 100 mm i w ten sposób mogą być dopasowane do warunków danego magazynu – w celu przestawienia ramion wysięgnikowych nie są konieczne żadne narzędzia.

„Daje to nam możliwość w każdej chwili zmiany poziomów magazynowych i zwiększenia elastyczności magazynu" - twierdzi Dariusz Czapiewski, prezes Investy. „Możemy uzupełniać istniejące regały poprzez dodatkowe ramiona i stojaki, a regały używane jednostronnie rozbudowywać w konstrukcje dwustronne“. Poza elastycznością istotne dla Investy są również jakość i ekonomiczność rozwiązań firmy OHRA. Dzięki stali walcowanej na gorąco systemy regałowe OHRA są ekstremalnie odporne na odkształcenia, do tego ruchome wysięgniki sprawiają, ze regały są praktycznie niezniszczalne. Ze względu na koszty konserwacji magazynu i wózków widłowych systemy regałowe OHRA zapewniają nam najwyższą możliwą efektywność kosztową".

O firmie Investa:

Firma Investa Sp. z o.o. znajdująca się w Pruszczu Gdańskim została założona w 1989 roku i uzupełniła swoją gamę produktów stalowych, ze stali szlachetnej i aluminium o szeroki zakres usług w obszarze obróbki blachy. Poprzez przyłączenie się do Grupy Amari Investa mogła poprawić swoją pozycję na polskim rynku i dziś należy do wiodących przedsiębiorstw w branży. Investa zaopatruje w produkty stalowe, ze stali szlachetnej oraz aluminium zakłady przemysłowe, średnich dostawców oraz firmy produkcyjne jak również zakłady rzemieślnicze.