Przejdź do głównej zawartości

HG COMMERCIALE, Cortaillod (CH)

Galeria

Magazyn zewnętrzny i zamknięty na materiały budowlane

Konsekwentne dostosowanie do potrzeb, łącznie z kolorystyką

HG COMMERCIALE, jedno z wiodących przedsiębiorstw handlowych szwajcarskiej branży budowlanej, wyposażyło swój nowy punkt sprzedaży w Cortaillod w systemy regałowe firmy OHRA. Dostosowana do potrzeb kombinacja regałów wysięgnikowych, paletowych i pionowych zapewnia dużo miejsca dla bogatej palety materiałów budowlanych.

Dzięki inwestycji w nowy punkt sprzedaży w Cortaillod firma HG COMMERCIALE może zaoferować swoim klientom w regionie Neuenburg jeszcze szerszy asortyment produktów. Klienci z branży budowlanej i wykończeniowej, architekci i inwestorzy znajdą tam oprócz materiałów budowlanych również narzędzia oraz okładziny ścienne i podłogowe.

Aby bezpiecznie i wydajnie składować liczne towary, firma HG COMMERCIALE wyposażyła swój magazyn wysyłkowy i jednocześnie punkt odbioru w różne systemy regałowe produkcji OHRA. Pochodzące w niemieckiego Kerpen przedsiębiorstwo specjalizuje się w szczególności w produkcji systemów regałowych dla branży materiałów budowlanych, drewnianych i metalowych. OHRA jest dla HG COMMERCIALE z jej 40 punktami sprzedaży głównym dostawcą w zakresie wyposażenia magazynów.

Magazyn w Cortaillod jest podzielony na skład zewnętrzny oraz halę magazynową. W hali OHRA zamontowała około 60 metrów regałów wysięgnikowych z sześcioma poziomami oraz regałami paletowymi z miejscem na 1200 palet..Najwyższy poziom regałów paletowych znajduje się na wysokości 7,1 metra. Regał paletowy na zewnątrz oferuje miejsce na dalsze 600 palet. Do składowania długich towarów zamontowano dodatkowo na zewnątrz dodatkowo 60 metrów regałów wysięgnikowych. Regały pionowe umożliwiają poza tym przejrzyste składowanie listew, profili i rur.

Regały OHRA są nie tylko zaprojektowane w zakresie swoich wymiarów, nośności i dodatkowego wyposażenia dokładnie do towarów oferowanych przez HG COMMERCIALE, lecz wykonane też po raz pierwszy w kolorach firmowych : wsporniki i ramy zostały polakierowane w kolorze RAL 9017, półki i ramiona wysięgnikowe w kolorze RAL 1018. Tym samym w magazynie, z którego klienci odbierają zamówione towary, podkreślono corporate design tej szwajcarskiej spółki handlowej.

O HG COMMERCIALE

HG COMMERCIALE jest szwajcarską firmą handlową prowadzącą pod marką HGC w całej Szwajcarii 40 punktów sprzedaży materiałów budowlanych oraz 20 stoisk z okładzinami ściennymi i podłogowymi. Asortyment obejmuje materiały do budowy jak i remontów, jak na przykład płytki ceramiczne, a regionalnie również okładziny z naturalnego kamienia i drewna. 850 pracowników wypracowało spółce HG COMMERCIALE obroty w wysokości prawie1,1 miliarda franków szwajcarskich.