Przejdź do głównej zawartości

HG COMMERCIALE Biel

Galeria

Magazyn wewnętrzny i zewnętrzny na materiały budowlane i drewniane

Nowy magazyn drive-through dla zakładu w Biel

Firma HG COMMERCIALE (HGC), jedno z wiodących przedsiębiorstw handlowych z branży budowlanej w Szwajcarii, wyposażyła swój punkt sprzedaży w systemy regałowe firmy OHRA. Dostosowana do wymiarów kombinacja regałów wysięgnikowych, paletowych i pionowych zapewnia wystarczająco miejsca na bogatą paletę materiałów budowlanych. Zadaszony magazyn został wykonany w formie drive-through - klienci przejeżdżają przez teren magazynu w jednym kierunku i otrzymują zamówiony towar bezpośrednio z różnych regałów.

Profesjonaliści z branży budowlanej i wykończeniowej szukają w HGC oprócz klasycznych materiałów budowlanych również produkty drewniane, narzędzia, artykuły ogrodowe oraz okładziny ścienne i podłogowe. Wraz z poszerzeniem magazynu w Biel HGC może zaoferować swoim klientom w regionie szerszy asortyment produktów. Aby bezpiecznie i efektywnie składować liczne towary, HGC wyposażyła nowy magazyn typy drive-through w kombinację różnych systemów regałów firmy OHRA. Te pochodzące z niemieckiego Kerpen przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji regałów w szczególności dla branży materiałów budowlanych, drewnianych i metalowych. OHRA jest dla spółki HGC z jej 40 punktami sprzedaży głównym dostawcą w zakresie wyposażenia magazynów.

Magazyn w Biel jest podzielony na dwie strefy drive-through na prawie 3000 metrów kwadratowych. W hali OHRA zamontowała prawie 600 metrów bieżących regałów wysięgnikowych o wysokości 9 metrów na siedmiu poziomach, do głębokości 2,5 metra, które mogą być obsługiwane przez czterodrożne wózki widłowe. Regały pionowe na końcu szeregu regałów umożliwiają poza tym przejrzyste składowanie listew, profili i rur. Regały paletowe i wysięgnikowe w wersji ocynkowanej ogniowo na zewnątrz oferują miejsce na dalszych 600 palet. Do składowania materiałów izolacyjnych w konstrukcji hali przewidziano pomost o powierzchni 1000 metrów kwadratowych.

Regały OHRA są dostosowane nie tylko, dzięki swoim wymiarom, nośności i dodatkowemu wyposażeniu, dokładnie do towarów oferowanych przez HGC, ale są również wykonane w barwach przedsiębiorstwa. Słupy i ramy zostały polakierowane na kolor czarny (RAL 9017), półki i ramiona wysięgnikowe na żółto (RAL 1018). Dzięki temu w każdym miejscu magazynu, z którego klienci odbierają towary, podkreślony jest corporate design przedsiębiorstwa handlowego.

O firmie HG COMMERCIALE

Firma HG COMMERCIALE jest szwajcarską spółdzielnią handlową. Prowadzi ona 40 punktów sprzedaży materiałów budowlanych oraz 20 punktów wystawienniczych z okładzinami ściennymi i podłogowymi w całej Szwajcarii. Asortyment obejmuje materiały dla branży budowlanej i wykończeniowej, jak też okładziny ceramiczne, regionalnie również z naturalnego kamienia i drewna. Zatrudniająca 800 pracowników firma HG COMMERCIALE ma obroty w wysokości prawie 1 miliarda franków szwajcarskich.