Przejdź do głównej zawartości

HBK Dethleffsen GmbH

Galeria

Więcej miejsca i szybsza dostawa

Sprzedawca detaliczny drewna i materiałów budowlanych HBK Dethleffsen całkowicie zrestrukturyzował cały swój magazyn w miejscowości Treia. Nowy magazyn o powierzchni 5000 metrów kwadratowych został wyposażony w regały wysięgnikowe i paletowe OHRA – dzięki mobilnemu systemowi i regałowi wysuwnemu „siostrzanej firmy” Galler, w porównaniu do starego magazynu udało się zwiększyć pojemność magazynową i przyspieszyć dostawę. 

Materiały budowlane są komisjonowane w magazynie na zamówienie rzemieślników i klientów indywidualnych. Do przechowywanych w magazynie artykułów należą różnego rodzaju materiały budowlane, drewno o długości do 13 metrów oraz różnego rodzaju towary workowane. Aby móc oferować klientom jak najszersze portfolio towarów, w trakcie modernizacji skupiano się przede wszystkim na zwiększaniu pojemności magazynowej – do tej pory artykuły były przechowywane wyłącznie w wielorzędowych regałach wysięgnikowych. 

Dzisiaj serce magazynu stanowi 26-metrowy system mobilny z regałami wysięgnikowymi o wysokości 7 metrów. Wózki z zamontowanymi na nich regałami stoją blisko siebie. Jeśli potrzebne są towary z regału, wózki rozsuwają się, udostępniając żądaną ścieżkę dostępu. Tego rodzaju system umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, dzięki czemu można osiągnąć prawie 100% większą pojemność magazynową w porównaniu z tradycyjnymi „sztywnymi” regałami. 

Do składowania palet o wadze do 500 kilogramów z materiałami izolacyjnymi monterzy OHRA zainstalowali również dwa regały wysuwane firmy Galler. Każdy blok o wysokości 7,35 m posiada pięć kanałów. Ten system regałowy umożliwia składowanie kilku palet w kierunku „w głąb” i zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni. 

Dwa systemy regałów paletowych uzupełniają cały magazyn: Wewnątrz hali znajduje się regał o długości 27 metrów i wysokości 7 metrów z sześcioma poziomami składowania. Na zewnątrz zainstalowano regał o długości 150 metrów z pięcioma poziomami składowania, przy czym każdy przedział może być obciążony towarami do 4500 kg. 

Firma OHRA nie tylko dostarczyła i zainstalowała systemy regałowe w ramach projektu, ale też przetestowała nośność podłogi oraz zainstalowała szyny i wózki systemu mobilnego. Magazyn został oddany do użytku w 2016 roku. Od tego czasu klienci HBK Dethleffsen korzystają z szerszej gamy produktów i znacznie szybszych dostaw towarów.

O firmie HBK Dethleffsen:

HBK Dethleffsen GmbH jest rodzinną firmą o długiej historii i tradycji. Firma została założona w 1738 r. we Flensburgu przez Christiana Dehtleffsena, od zawsze była przekazywana z ojca na syna, a obecnie jest zarządzana w ósmym pokoleniu przez Hayo Dethleffsena. Zatrudniając 150 pracowników, firma osiąga roczne obroty w wysokości około 30 mln euro. W Szlezwiku-Holsztynie oraz na południu Danii firma prowadzi wyspecjalizowaną sprzedaż detaliczną materiałów budowlanych i zaopatruje zarówno rzemieślników, jak i inwestorów prywatnych oraz pracowników renowacji.