Przejdź do głównej zawartości

Hagebau Bolay

Galeria

pallet racking warehouse
pallet rack warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse
pallet racking warehouse, rack-clad building
pallet racking warehouse, galvanized

Nowy magazyn stworzony w ekspresowym czasie dzięki konstrukcji hal regałowych

Hagebaucentrum Bolay z siedzibą w Rutesheim przy Stuttgarcie dzięki regałom wspornikowym i paletowym od OHRA znalazło nowe miejsce dla swoich produktów do aranżacji ogrodów oraz kształtowania krajobrazu. Stworzenie nowego magazynu jako częściowo zamkniętej hali na wzór konstrukcji hal regałowych - tutaj wsporniki do regałów służą jednocześnie jako nośna podkonstrukcja dla dachu i ścian, co umożliwia znaczne skrócenie czasu budowy. 

Magazyn był wcześniej wyposażony w regały OHRA w oddziale w Rutesheim i nie posiadał wystarczającej powierzchni do rozbudowy asortymentu artykułów do aranżacji ogrodów oraz kształtowania krajobrazu. Firma Bolay zadecydowała o stworzeniu nowego magazynu naprzeciwko istniejącego sklepu w celu poszerzenia asortymentu. W magazynie miały być przechowywane nie tylko produkty na paletach o wadze do 1500 kilogramów, lecz również towary podłużne o długości do 4000 milimetrów oraz części do metalowych ogrodzeń. 

Firma Bolay zdecydowała się na kombinację regałów paletowych i wspornikowych w celu magazynowania towarów. Firma używa regałów OHRA już od 30 lat i jest przekonana o ich trwałości i stabilności. Dzięki użyciu pełnościennych profili stalowych do wszystkich elementów nośnych regały OHRA osiągają duży udźwig, dodatkowo podczas uderzeń profile poddają się w elastyczny sposób i utrzymują długo swoje statyczne właściwości. Dzięki temu oferują bezpieczną konstrukcję nośną dla dachu i ścian wysokiej na 9 metrów i długiej na 25 metrów hali. 

Eksperci do spraw regałów z firmy OHRA przedłożyli w fazie składania oferty bardzo konkretny opis zaplanowanego magazynu w celu wykluczenia błędów i nieporozumień podczas planowania. Wykorzystanie wieloletnich przedsiębiorstw partnerskich przy montażu jest dobrą praktyką, opóźnienia w wykonaniu projektu wymagają dużej elastyczności podczas budowy hali regałowej. 

O Hagebaucentrum Bolay:

W 1957 roku Elfriede i Werner Bolay założyli w Rutesheim przedsiębiorstwo transportowe Bolay. Z tego przedsiębiorstwa przez ostatnie 60 lat rozwinął się Hagebau Bolay z oddziałami w Rutesheim, Ditzingen i Oberndorfie nad Neckarem. Hagebaucentrum ma powierzchnię ok. 43 000 metrów kwadratowych i oferuje szeroki asortyment produktów od rur kanałowych po żarówki, od betonowych korytek po hiacynty. Łącznie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 250 pracowników.