Przejdź do głównej zawartości

Greenteam

Galeria

cantilever racking for chipboards
cantilever racking for chipboards
rails in a warehouse
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking
mobile cantilever racking

Wiele blatów roboczych na najmniejszej przestrzeni

W celu zwiększenia pojemności magazynowej dla swojej stale rozwijanej oferty węgierska firma Greenteam, we współpracy z siostrzaną firmą Nypan, zmodernizowała swój magazyn za pomocą montowanego na wózkach transportowych systemu regałów wysięgnikowych firmy OHRA. System, składający się z siedmiu rzędów regałów, umożliwia kompaktowe składowanie ponad 140 różnych typów blatów kuchennych na dziesięciu poziomach. Dzięki mobilnemu regałowi Greenteam może nie tylko składować więcej towarów na dostępnej przestrzeni, ale również znacznie szybciej dotrzeć do składowanych przedmiotów, korzystając z ruchomych wózków sterowanych zdalnie z wózka widłowego.

Jeszcze przed modernizacją firma Greenteam stosowała przenośny system regałowy do składowania blatów roboczych o długości do 4100 mm. Były to jednak własne wózki, które były przemieszczane ręcznie. Dlatego też system ten należało zastąpić systemem wyposażonym w nowoczesną technikę napędu i sterowania. Greenteam i Nypan zdecydowały się na rozwiązanie firmy OHRA: Przedsiębiorstwo z siedzibą w Kerpen (Niemcy) wyróżniało się elastycznością już we wcześniejszych wspólnych projektach. 

Nowy magazyn blatów kuchennych składa się łącznie z siedmiu rzędów regałów. Każdy rząd ma wysokość 6600 mm, długość 3300 mm i składa się z czterech stojaków, na których elastycznie zawieszonych jest dziewięć ramion wspornikowych. W ten sposób uzyskano łącznie dziesięć poziomów składowania – najniższy poziom znajduje się na nóżkach stojaka. Zewnętrzne rzędy są wykonane jednostronnie i mocowane do podłogi, pozostałe rzędy montowane są na wózkach poruszających się po szynach ułożonych w podłodze. Wózki z zamontowanymi na nich regałami stoją blisko siebie. Jeśli potrzebne są towary z regału, wózki rozsuwają się, udostępniając żądaną ścieżkę dostępu. Sterowanie z wózka widłowego odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania – możliwa jest również obsługa ręczna. Tego rodzaju system umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, dzięki czemu można osiągnąć prawie 100% większą pojemność magazynową w porównaniu z tradycyjnymi „sztywnymi” regałami. 

W celu dalszej rozbudowy pojemności magazynowych OHRA podniosła również istniejący regał z elementami pionowymi o długości 1040 mm i wyposażyła go w dodatkowe ramiona wysięgnikowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe pojemności magazynowe zapewniają większą przejrzystość i porządek w magazynie. Mobilne regały znacznie przyspieszyły magazynowanie blatów roboczych, a procesy obsługi uległy znacznej poprawie.

O firmie Greenteam/Nypan:

Firma Greenteam została założona w 1991 roku pod nazwą Greenteam Timber Kft. Greenteam jest wyłącznym przedstawicielem Grupy Weinig na Węgrzech od 1993 roku, a firma Jowa zajmuje się od 1994 r. dystrybucją klejów. Dzisiaj w centrum uwagi znajduje się hurtowa sprzedaż klejów Jowa oraz maszyn do obróbki drewna firmy Weinig.

Firma Nypan została założona w 1998 roku i od tego czasu stała się wiodącym dystrybutorem akcesoriów stolarskich i meblowych. Misją firmy jest oferowanie klientom możliwie najszerszego wyboru surowców i komponentów przez cały czas. W tym obszarze zakład w Szombathely również ciągle się rozwija – nowoczesne piły tarczowe i maszyny CNC pracują w zakładowym warsztacie w systemie dwuzmianowym.