Przejdź do głównej zawartości

Gottlieb Müller

Elastyczne możliwości składowania długich towarów, palet i kratownic

Szwajcarska firma budowlana Gottlieb Müller wyposażyła swój nowy magazyn materiałów budowlanych, urządzeń i narzędzi w regały wspornikowe i paletowe OHRA. W nowym magazynie 16 regałów paletowych oferuje miejsce na palety i kratownice, a regały wspornikowe wewnątrz i na zewnątrz, częściowo wyposażone w mosty ramionowe i regały półkowe, umożliwiają elastyczne i mieszane składowanie długich towarów, palet, kratownic i artykułów bez użycia pomocy ładunkowych. Nowy magazyn zaopatruje nie tylko firmę Gottlieb Müller AG, ale również trzy inne spółki-córki. Nowo utworzone wysokie przestrzenie magazynowe, skumulowane w jednym miejscu, zapewniają krótsze odległości i ściślejsze procesy logistyczne.

Od początku 2018 roku zakład Gottlieb Müller w Rothrist służył jako platforma operacyjna dla projektów budowlanych i inżynieryjnych firmy. Aby móc efektywnie przechowywać różnorodne materiały budowlane i zapasy magazynowe, firma Gottlieb Müller zdecydowała się na zastosowanie dwóch rodzajów regałów: Magazyn jest zasadniczo wyposażony w 16 regałów paletowych o wysokości 3,5 m i długości 8,45 m. Na każdym regale znajdują się trzy europalety lub kratownice o wadze do 1000 kg każda. Dodatkową powierzchnię magazynową w hali zapewnia siedem jednostronnych regałów wspornikowych o wysokości 3,64 m. Niektóre z nich posiadają mosty ramionowe i regały półkowe, dzięki czemu oprócz długich towarów, takich jak rury lub płyty, można bez ograniczających podpór składować różnego rozmiaru środki pomocnicze do załadunku. Kolejne regały wspornikowe zostały zainstalowane na zewnątrz i są one zabezpieczone przed korozją dzięki procesowi cynkowania ogniowego. Dominuje tu rząd regałów o długości 43,5 m, których najwyższe wsporniki są zaprojektowane jako ramiona dachowe: Utrzymują one po obu stronach 2,7-metrowy, lekko pochylony dach. Składowane w ten sposób materiały budowlane z drewna są chronione przed bezpośrednim wpływem opadów atmosferycznych. Wsporniki wszystkich regałów mają nośność 1200 kg na jedno ramię.

W sumie, oprócz towarów długich, magazyn może pomieścić około 2000 palet. Firma Gottlieb Müller korzystała już w przeszłości z systemów regałowych OHRA. Firma z siedzibą w Kerpen koło Kolonii jest europejskim liderem rynku i specjalistą w zakresie regałów wspornikowych. Oprócz jakości regałów – produkcja z walcowanych na gorąco, pełnościennych profili stalowych umożliwia wysoką ładowność i smukłą konstrukcję – firma Gottlieb Müller jest również przekonana o kompetencjach specjalistów OHRA. Na życzenie dostosowują oni każdy system regałów do specjalnych wymagań i warunków danego klienta.

O firmie Gottlieb Müller:

Firma Gottlieb Müller AG została założona w 1898 roku i obecnie należy do Hallwyler AG. Zatrudniająca około 80 pracowników firma oferuje przede wszystkim wykonanie obiektów przemysłowych i budowlanych, prace remontowe i kanalizacyjne w budownictwie lądowym i wodno-lądowym. Siedziba firmy mieści się w Zofingen koło Bazylei.


Projekt Galeria