Przejdź do głównej zawartości

Projektbericht Gitsche Holzhandel GmbH

Galeria

Regały wysięgnikowe do handlu drewnem

800 miejsc magazynowych w nowym centrum dystrybucji

Od początku 2012 roku Gitsche Holzhandel GmbH z austriackiego Villach realizuje wszystkie swoje dostawy hurtowe przez nowe centrum dystrybucji. Magazyn jest wyposażony w całości w regały wysięgnikowe firmy OHRA. Do dyspozycji jest prawie 800 miejsc na regałach do składowania tarcicy i różnych płyt. System regałowy umożliwia nie tylko dobre wykorzystanie istniejącej powierzchni, lecz także wymagane poziome składowanie płyt drewnianych.

W nowym centrum dystrybucji firmy Gitsche składowane są forniry, materiały i surowce drewniane oraz płyty o wymiarach 250 x 125 do 560 x 210 centymetrów. Przedsiębiorstwo już wcześniej wymieniło istniejące systemy regałowe w swojej siedzibie na regały wysięgnikowe firmy OHRA. Po przekonaniu się o wysokiej jakości regałów wykonanych z walcowanej na gorąco stali, ta firma handlująca drewnem wyposażyła w regały OHRA również swoje nowe centrum dystrybucji.

Należy przy tym uwzględnić nietypowy fakt: nowy magazyn został urządzony w istniejącym budynku byłego marketu budowlanego, którego dwuspadowy dach jest względnie daleko wysunięty. Dzięki modułowej budowie regału wysięgnikowego OHRA można było optymalnie wykorzystać istniejącą wysokość. Trzymetrowa wysokość regału przy ścianie zewnętrznej hali zwiększa się stopniowo do 6 metrów pośrodku obiektu. Przy maksymalnej wysokości ustawionych jest siedem poziomów regału. Prawie 800 miejsc składowania jest obsługiwanych przez elektryczne wózki widłowe.

OHRA dostarczyła i zamontowała nie tylko regały, lecz wykonała dla firmy Gitsche również wszystkie prace projektowe. W ten sposób powstał magazyn, który jest idealnie dostosowany do potrzeb handlu hurtowego drewnem. Wynikiem jest magazyn, który dzięki regałom wysięgnikowym oferuje świetny przegląd produktów ze względu na dobre możliwości sortowania.

O Gitsche

Założona w roku 2003 spółka GITSCHE Holzhandel Ges.mbH. jest znanym dostawcą materiałów drewnianych w Karyntii i Południowym Tyrolu i uchodzi za solidnego i niezawodnego partnera rzemiosła. Jako członek HOLZPARTNER Holz- und Holzwerkstoffkooperation oraz międzynarodowej grupy Holzland przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom obszerną wiedzę specjalistyczną, świetnie przeszkolonych pracowników oraz pomoc w zakresie zakupów, sprzedaży i marketingu. Asortyment obejmuje wszystkie płyty, w tym z tworzywa sztuczne, drzwi, parkiety i podłogi laminowane, komponenty do konstrukcji drewnianych, jak też tarcicę i forniry. W wyposażonym w nowoczesne maszyny centrum obróbki płyty są przycinane i krawędziowane zgodnie z potrzebami klientów. W sąsiadującym markecie produktów drewnianych na powierzchni 500 m2 prezentowane są liczne modele drzwi wewnętrznych – oraz ponad 120 typów podłóg parkietowych i laminowanych.