Przejdź do głównej zawartości

Getzner

Galeria

cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls
cantilever racking, storage of textile rolls

Szybki dostęp do krosien

Jeszcze nieco ponad rok temu firma Getzner Textil Weberei z Gery składowała potrzebne do produkcji wysokiej jakości adamaszku odzieżowego wałki osnowowe na podłodze. Jednak wielokrotnie powodowało to uszkodzenia krosien i utrudniało dostęp do potrzebnych wówczas wałków osnowowych. Dlatego też od końca 2018 roku firmowy magazyn regałowy wałków osnowowych jest wyposażony w regały wspornikowe OHRA. Trzy regały o długości do 25,2 metra zapewniają miejsce na 124 wałki osnowowe o łącznej wadze do 800 kilogramów. Obecnie każdy wałek osnowowy jest dostępny bezpośrednio, a firma w każdej chwili ma możliwość przejrzystego przeglądu składowanych towarów. W przypadku nowych regałów również uszkodzenia wałków osnowowych należą do przeszłości.

Getzner Textil Weberei, spółka-córka firmy Getzner Textil AG, jest nowoczesną tkalnią żakardową i produkuje adamaszki odzieżowe dla regionu Afryki Zachodniej. 233 pracowników firmy produkuje kilka milionów metrów bieżących surowca na 240 maszynach tkackich z dyszami powietrza. Niezbędne do tego celu nici osnowy są nawinięte na wałek, a dokładniej mówiąc wałek osnowowy i czekają w magazynie osnowy na swoje zastosowanie. Pierwotnie firma Getzner składowała wałki osnowowe po prostu na podłodze w piwnicy hali produkcyjnej. Utrudniało to jednak bezpośredni dostęp do poszczególnych wałków osnowowych, a podczas przechowywania i pobierania wielokrotnie dochodziło do uszkodzeń. Ponadto, firma miała ograniczony wgląd w dokładną lokalizację magazynu.

W związku z tym w 2018 roku firma Getzner zdecydowała się na ponowne opracowanie koncepcji magazynowania: Zamiast składowania w podłodze wałki osnowowe będą składowane w systemie regałowym firmy OHRA. Firma jest europejskim liderem na rynku regałów wspornikowych i do wszystkich elementów nośnych swoich regałów stosuje tylko pełne profile stalowe. W ten sposób osiągają one wysoką nośność i stabilność. Wszystkie regały wspornikowe produkowane są indywidualnie według specyfikacji klienta, a wszechstronne akcesoria pozwalają na składowanie różnorodnych towarów. Dla firmy Getzner OHRA wyposażyła wsporniki o długości 800 milimetrów, z których każdy ma nośność do 800 kilogramów, w rury nośne. W bezpieczny dla materiałów sposób zapobiegają one staczaniu się z ramion wałków osnowowych, które mają ponad 2,5 metra długości. 

W sumie OHRA dostarczyła i zamontowała dotychczas trzy regały wspornikowe, na których wałki osnowowe mogą być składowane na trzech poziomach. Wsporniki regałów – o wysokości od 2,3 do 2,9 metra – zostały dostosowane do wysokości pomieszczenia w piwnicy, dzięki czemu przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Rozbudowa magazynu o kolejne regały wspornikowe OHRA jest już w fazie planowania.

O firmie Getzner Textil Weberei:

Getzner Textil Weberei GmbH, od 1997 roku z siedzibą w Gerze / Turyngii, jest spółką-córką firmy Getzner Textil AG z siedzibą w Bludenz, w Austrii. Grupa jest wiodącym producentem afrykańskiego adamaszku odzieżowego o wyjątkowej jakości – tkaniny te są również produkowane w Gerze. Firma Getzner jest znana jako jeden z wiodących dostawców tkanin modowych, tkanin kolorowych do koszul i odzieży firmowej, a asortyment uzupełniają tkaniny techniczne. Firma zatrudnia około 1700 osób w swojej głównej siedzibie i w swoich filiach, z czego 233 w samej siedzibie w Gerze.