Przejdź do głównej zawartości

Getzner

Szybki dostęp do krosien

Jeszcze nieco ponad rok temu firma Getzner Textil Weberei z Gery składowała potrzebne do produkcji wysokiej jakości adamaszku odzieżowego wałki osnowowe na podłodze. Jednak wielokrotnie powodowało to uszkodzenia krosien i utrudniało dostęp do potrzebnych wówczas wałków osnowowych. Dlatego też od końca 2018 roku firmowy magazyn regałowy wałków osnowowych jest wyposażony w regały wspornikowe OHRA. Trzy regały o długości do 25,2 metra zapewniają miejsce na 124 wałki osnowowe o łącznej wadze do 800 kilogramów. Obecnie każdy wałek osnowowy jest dostępny bezpośrednio, a firma w każdej chwili ma możliwość przejrzystego przeglądu składowanych towarów. W przypadku nowych regałów również uszkodzenia wałków osnowowych należą do przeszłości.

Getzner Textil Weberei, spółka-córka firmy Getzner Textil AG, jest nowoczesną tkalnią żakardową i produkuje adamaszki odzieżowe dla regionu Afryki Zachodniej. 233 pracowników firmy produkuje kilka milionów metrów bieżących surowca na 240 maszynach tkackich z dyszami powietrza. Niezbędne do tego celu nici osnowy są nawinięte na wałek, a dokładniej mówiąc wałek osnowowy i czekają w magazynie osnowy na swoje zastosowanie. Pierwotnie firma Getzner składowała wałki osnowowe po prostu na podłodze w piwnicy hali produkcyjnej. Utrudniało to jednak bezpośredni dostęp do poszczególnych wałków osnowowych, a podczas przechowywania i pobierania wielokrotnie dochodziło do uszkodzeń. Ponadto, firma miała ograniczony wgląd w dokładną lokalizację magazynu.

W związku z tym w 2018 roku firma Getzner zdecydowała się na ponowne opracowanie koncepcji magazynowania: Zamiast składowania w podłodze wałki osnowowe będą składowane w systemie regałowym firmy OHRA. Firma jest europejskim liderem na rynku regałów wspornikowych i do wszystkich elementów nośnych swoich regałów stosuje tylko pełne profile stalowe. W ten sposób osiągają one wysoką nośność i stabilność. Wszystkie regały wspornikowe produkowane są indywidualnie według specyfikacji klienta, a wszechstronne akcesoria pozwalają na składowanie różnorodnych towarów. Dla firmy Getzner OHRA wyposażyła wsporniki o długości 800 milimetrów, z których każdy ma nośność do 800 kilogramów, w rury nośne. W bezpieczny dla materiałów sposób zapobiegają one staczaniu się z ramion wałków osnowowych, które mają ponad 2,5 metra długości. 

W sumie OHRA dostarczyła i zamontowała dotychczas trzy regały wspornikowe, na których wałki osnowowe mogą być składowane na trzech poziomach. Wsporniki regałów – o wysokości od 2,3 do 2,9 metra – zostały dostosowane do wysokości pomieszczenia w piwnicy, dzięki czemu przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Rozbudowa magazynu o kolejne regały wspornikowe OHRA jest już w fazie planowania.

O firmie Getzner Textil Weberei:

Getzner Textil Weberei GmbH, od 1997 roku z siedzibą w Gerze / Turyngii, jest spółką-córką firmy Getzner Textil AG z siedzibą w Bludenz, w Austrii. Grupa jest wiodącym producentem afrykańskiego adamaszku odzieżowego o wyjątkowej jakości – tkaniny te są również produkowane w Gerze. Firma Getzner jest znana jako jeden z wiodących dostawców tkanin modowych, tkanin kolorowych do koszul i odzieży firmowej, a asortyment uzupełniają tkaniny techniczne. Firma zatrudnia około 1700 osób w swojej głównej siedzibie i w swoich filiach, z czego 233 w samej siedzibie w Gerze. 


Projekt Galeria