Przejdź do głównej zawartości

Gaigher + Penn

Galeria

Wzrost przestrzeni magazynowej i bezpieczeństwa kluczem do zwiększenia kompleksowości oferty

Firma Gaigher + Penn z Monachium specjalizująca się w sprzedaży materiałów do budowy dachów i elewacji, zastąpiła dotychczas używane, częściowo samodzielnie zespawane regały blaszane profesjonalnym systemem regałowym firmy OHRA. Dzięki swojej nośności nowe regały wspornikowe oferują nie tylko zwiększenie pojemności magazynowej, ale także znacznie zwiększają bezpieczeństwo pracowników. Dodatkowo zintegrowana konstrukcja dachu chroni towar przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki nowemu systemowi regałów firma Gaigher + Penn zyskała w istniejącej hali miejsce na obszerny asortyment blach – podkreślając tym samym swoją pozycję kompleksowego dostawcy w branży dachowej i elewacyjnej.

Stary regał z nieelastyczną konstrukcją blaszaną
Wsporniki półek poprzednich regałów paletowych składały się z pofałdowanej blachy. Chociaż taka konstrukcja jest niedroga, jest ona często podatna na uderzenia i wstrząsy, które mogą łatwo wystąpić podczas codziennego załadunku i rozładunku przy użyciu wózka widłowego. W ten sposób szybko dochodzi do trwałego uszkodzenia stojaków z blachy, co może zagrażać nośności regałów i prowadzić do ich wyboczenia. Ze względu na to, że była to konstrukcja własna, nie można było również dokładnie określić obciążenia półek. W związku z tym system ten nie mógł w pełni spełniać wymogów Gaigher + Penn w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Częściowo samodzielnie spawana konstrukcja okazała się również zbyt mało elastyczna dla szerokiego asortymentu towarów, ponieważ nie pozwalała na regulację wysokości poziomów składowania.

Stalowe profile pełnościenne gwarantują długotrwałą stabilność
W nowym systemie regałów OHRA wszystkie elementy nośne składają się z pełnościennych, walcowanych na gorąco profili stalowych. W przypadku wstrząsów profile te sprężynują, dzięki czemu zachowują swoje nośności. Dodatkowo umożliwiają one uzyskanie smukłej konstrukcji, co jest niebywale istotne dla kompaktowego magazynowania przy małej powierzchni. Regały o wysokości stojaka około 6500 mm oferują cztery poziomy składowania (w tym poziom 0). Ramiona wspornikowe o długości 1200 milimetrów mogą udźwignąć do 1200 kilogramów, a ich wysokość można dowolnie regulować w każdej chwili i bez użycia dodatkowych narzędzi. Ramiona wspornikowe posiadają półki wykonane z kratownicy, co daje dodatkowe możliwości składowania – dzięki temu Gaigher + Penn może składować na regałach lamele, a także blachę i inne mniejsze przedmioty. Dach o głębokości około 3 metrów, wsparty na wspornikach regałów, chroni towar przed opadami atmosferycznymi.

Więcej towaru na tej samej powierzchni
Firma Gaigher + Penn zainstalowała w sumie pięć 18-metrowych rzędów regałów. Pozwalają one na składowanie o wiele większej ilości towaru niż poprzednie regały, przy tej samej powierzchni. Umożliwiło to firmie stworzenie dodatkowej przestrzeni w starej, istniejącej hali: firma Gaigher + Penn wykorzystała ją do budowy kolejnych regałów OHRA do składowania wyrobów z blachy. Dzięki temu możliwe jest rozszerzenie oferty o kolejne artykuły związane z obróbka blachy.

O firmie Gaigher + Penn:
Założona w 1908 roku firma Gaigher + Penn jest dziś dostawcą wysokiej jakości produktów wykorzystywanych do budowy dachów i elewacji. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Monachium zatrudnia obecnie dziesięć osób i osiąga obroty w wysokości 5 milionów euro.