Przejdź do głównej zawartości

Fries GmbH & Co.KG

Galeria

Hurtownia drewna Fries dostarcza od wiecej niż 50 lat drewno i produkty z drewna dla rzemiosła. To rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 400 zatrudnionymi tak samo jak i dawniej jest partnerem dla profesjonalnego rzemiosła i znane jest w szczególności w północnych i wschodnich Niemczech, jako przodująca hurtownia drewna.

W czasie strukturalnej przebudowy centrali w Kilonii powstało zadanie dla OHRY, aby dwie nowo wybudowane hale dla KVH i płyt wyposażyć w systemy regałów. Dla tych drewnianych produktów masywne regały wspornikowe są idealnym rozwiązaniem.

W „hali KVH” odpowiednie towary mogą być posortowane i składowane do wysokości 5.500 mm. Jednostronne i dwustronne regały wspornikowe mają głębokość w tym przypadku po 1.200 mm i tak są zaprojektowane, że przenoszą bezproblemowo ciężar do 650 kg/m3, ich obsługa odbywa się za pomocą wózka widłowego bocznego.

W „hali płyt” optymalnym rozwiązaniem dla płyt drewnianych i wiórowych są wsporniki o długości 2.100 mm. Wysokość składowania wynosi tutaj 6.500 mm obsługa dokonywana jest za pomocą czterokołowego wózka widłowego z platformą do kompletacji.

Dodatkowo do nowych regałów wspornikowych dostarczanych do istniejącej hali doszła kompletna przebudowa regałów już w niej istniejących. Wszystkie regały zostały ze starego miejsca przez montażystów OHRY zdemontowane i na nowym miejscu ponownie fachowo zamontowane.

Przy składowaniu pozostałych produktów, jak np. wykładziny lub dywany zachowane regały paletowe zostały przez OHRE fachowo przebudowane, tak że przygotowanie towarów do wysyłki do klienta, następuje bez dodatkowych dalszych dojazdów.

Do składowania na wolnym powietrzu dostarczyła OHRA regały ocynkowane ogniowo z zadaszeniem tak, że składowane drewno jest chronione przed deszczem i jednocześnie może „oddychać”. Do składowania na wolnym powietrzu dostarczyła OHRA regały ocynkowane ogniowo z zadaszeniem tak, że składowane drewno jest chronione przed deszczem i jednocześnie może „oddychać”.

Podsumowując OHRA rozwiązała to zadanie magazynowania ku zadowoleniu klienta. Był przy tym tylko jeden rozmówca tak dla nowej rozbudowy, jaki i przebudowy istniejącego systemu regałowego. Podsumowując OHRA rozwiązała to zadanie magazynowania ku zadowoleniu klienta. Był przy tym tylko jeden rozmówca tak dla nowej rozbudowy, jaki i przebudowy istniejącego systemu regałowego.