Przejdź do głównej zawartości

Forever

Galeria

pallet racking system
pallet racking system
pallet racking
cantilever racking

Ponad 30 procent więcej pojemności magazynowej

Forever GmbH, producent nośników transferowych do kolorowych kopiarek, drukarek laserowych i innych systemów druku, wyposażył swoje magazyny w regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA. Ich oparta na profilach stalowych walcowanych na gorąco konstrukcja zapewnia niezbędną nośność, aby bezpiecznie przechowywać rolki papieru i pojemniki, z których niektóre ważą kilka ton. Ponieważ wszystkie wymiary regałów mogą być również dostosowane do indywidualnych wymagań, dostępna przestrzeń w magazynach mogła być bardzo dobrze wykorzystana – firma mogła w ten sposób zyskać ponad 30 procent więcej pojemności magazynowej w istniejącym magazynie. 

Firma Forever odnosi międzynarodowe sukcesy dzięki swoim produktom do cyfrowego druku transferowego i zaopatruje klientów w ponad 100 krajach. W związku z tym należało znacznie zwiększyć możliwości magazynowania papieru i niezbędnych chemikaliów. Firma nie tylko wybudowała nowy magazyn, ale również wymieniła regały w starym obszarze magazynowym. Tym samym firma Forever zdecydowała się na systemy regałowe firmy OHRA: Dzięki użyciu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych osiągają one wysoką nośność, która jest niezbędna do bezpiecznego przechowywania w regałach paletowych pojemników o wadze do 1,5 tony i rolek papieru o wadze do 1,3 tony. Ponadto system regałów wysięgnikowych umożliwia bezpieczne składowanie kolejnych rolek papieru o szerokości do 160 cm i wadze do 800 kilogramów: w tym celu ramiona wspornikowe zostały zaprojektowane jako „okrągłe rury”. Ścięty stożek bukowy na czubku ramion zapewnia, że rolki papieru mogą być łatwo przesuwane na ramieniu za pomocą ich tulei. W regale wspornikowym o długości 26,4 metra i wysokości 5 metrów można przechowywać łącznie 92 z tych rolek papieru. OHRA dopasowała zarówno regały wspornikowe jak i paletowe dokładnie do (przestrzennych) wymagań firmy Forever. Firma Forever mogła sama zdefiniować wszystkie wymiary. Pozwoliło to na jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zwiększyło pojemność magazynową o ponad 30 procent w porównaniu ze starym systemem regałowym stosowanym w istniejącej przestrzeni magazynowej.

Dla firmy Forever ważnym argumentem było również bezpieczeństwo regałów OHRA: Zderzenia z podporami regałów mogą wystąpić szczególnie podczas przenoszenia ciężkich kontenerów i rolek papieru za pomocą wózków widłowych i elektrycznych wózków paletowych. Jednak stal walcowana na gorąco w regałach OHRA poddaje się elastycznie takim uderzeniom i zachowuje swoje zalety w zakresie wysokiej nośności pionowej również w przypadku zderzeń. Fakt, że firma Forever ma teraz mniej uszkodzonych regałów oznacza, że korzysta również na lepszym zabezpieczeniu.

O firmie Forever:

Od 1989 roku Forever GmbH projektuje i produkuje nośniki transferowe do kolorowych kopiarek, drukarek laserowych i innych systemów druku. Firma z siedzibą w Heddesheim (koło Mannheim) była jednym z pierwszych producentów, który zaoferował odpowiedni papier transferowy do kopiarek kolorowych i drukarek laserowych nowej generacji. Forever jest jednym z niewielu producentów w tej branży i oferuje kompletne rozwiązania do druku na wszystkich rodzajach różnych materiałów.