Przejdź do głównej zawartości

Forever

Ponad 30 procent więcej pojemności magazynowej

Forever GmbH, producent nośników transferowych do kolorowych kopiarek, drukarek laserowych i innych systemów druku, wyposażył swoje magazyny w regały wspornikowe i paletowe firmy OHRA. Ich oparta na profilach stalowych walcowanych na gorąco konstrukcja zapewnia niezbędną nośność, aby bezpiecznie przechowywać rolki papieru i pojemniki, z których niektóre ważą kilka ton. Ponieważ wszystkie wymiary regałów mogą być również dostosowane do indywidualnych wymagań, dostępna przestrzeń w magazynach mogła być bardzo dobrze wykorzystana – firma mogła w ten sposób zyskać ponad 30 procent więcej pojemności magazynowej w istniejącym magazynie. 

Firma Forever odnosi międzynarodowe sukcesy dzięki swoim produktom do cyfrowego druku transferowego i zaopatruje klientów w ponad 100 krajach. W związku z tym należało znacznie zwiększyć możliwości magazynowania papieru i niezbędnych chemikaliów. Firma nie tylko wybudowała nowy magazyn, ale również wymieniła regały w starym obszarze magazynowym. Tym samym firma Forever zdecydowała się na systemy regałowe firmy OHRA: Dzięki użyciu pełnościennych profili stalowych dla wszystkich elementów nośnych osiągają one wysoką nośność, która jest niezbędna do bezpiecznego przechowywania w regałach paletowych pojemników o wadze do 1,5 tony i rolek papieru o wadze do 1,3 tony. Ponadto system regałów wysięgnikowych umożliwia bezpieczne składowanie kolejnych rolek papieru o szerokości do 160 cm i wadze do 800 kilogramów: w tym celu ramiona wspornikowe zostały zaprojektowane jako „okrągłe rury”. Ścięty stożek bukowy na czubku ramion zapewnia, że rolki papieru mogą być łatwo przesuwane na ramieniu za pomocą ich tulei. W regale wspornikowym o długości 26,4 metra i wysokości 5 metrów można przechowywać łącznie 92 z tych rolek papieru. OHRA dopasowała zarówno regały wspornikowe jak i paletowe dokładnie do (przestrzennych) wymagań firmy Forever. Firma Forever mogła sama zdefiniować wszystkie wymiary. Pozwoliło to na jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zwiększyło pojemność magazynową o ponad 30 procent w porównaniu ze starym systemem regałowym stosowanym w istniejącej przestrzeni magazynowej.

Dla firmy Forever ważnym argumentem było również bezpieczeństwo regałów OHRA: Zderzenia z podporami regałów mogą wystąpić szczególnie podczas przenoszenia ciężkich kontenerów i rolek papieru za pomocą wózków widłowych i elektrycznych wózków paletowych. Jednak stal walcowana na gorąco w regałach OHRA poddaje się elastycznie takim uderzeniom i zachowuje swoje zalety w zakresie wysokiej nośności pionowej również w przypadku zderzeń. Fakt, że firma Forever ma teraz mniej uszkodzonych regałów oznacza, że korzysta również na lepszym zabezpieczeniu.

O firmie Forever:

Od 1989 roku Forever GmbH projektuje i produkuje nośniki transferowe do kolorowych kopiarek, drukarek laserowych i innych systemów druku. Firma z siedzibą w Heddesheim (koło Mannheim) była jednym z pierwszych producentów, który zaoferował odpowiedni papier transferowy do kopiarek kolorowych i drukarek laserowych nowej generacji. Forever jest jednym z niewielu producentów w tej branży i oferuje kompletne rozwiązania do druku na wszystkich rodzajach różnych materiałów. 


Projekt Galeria

pallet racking system
pallet racking system
pallet racking
cantilever racking