Przejdź do głównej zawartości

erform

Galeria

Przesuwny regał wysięgnikowy dla przemysłu meblowego

Efektywniejsze składowanie płyt na wysoki połysk

Firma erform, jeden z wiodących producentów elementów typu postforming dla przemysłu meblowego, zmodernizowała swój magazyn płyt powlekanych na wysoki połysk. W celu bardziej wydajnego składowania delikatnych towarów, dotychczasowy magazyn blokowy został zastąpiony systemem regałów wysięgnikowych marki OHRA. Regały są zamontowane na wózkach, co umożliwia najlepsze wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Do tego umożliwiło to bezpośredni dostęp do każdego artykułu, co znacznie skróciło czas kompletowania zamówienia.

erform opracowała proces produkcji umożliwiający powierzchniowe powlekanie różnych płyt nośnych warstwą o dużym połysku. Można przy tym wytwarzać formaty o wymiarach do 5.300 x 1.300 milimetrów. Powleczone płyty przedsiębiorstwo składowało dotychczas w magazynie blokowym. Jednak długie czasy kompletowania oraz wymagane przy tym częste przesuwanie płyt prowadziło do tego, że erform szukała bardziej efektywnego rozwiązania do składowania płyt na wysoki połysk.

Rozwiązanie znaleziono w firmie OHRA: Te mające swoją siedzibę w Kerpen koło Kolonii przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji regałów wysięgnikowych ma w swojej ofercie system, w którym regały są montowane na wózkach przesuwnych. Takie przesuwne regały zapewniają prawie 100% większą powierzchnię składowania niż w przypadku standardowych regałów montowanych na stałe. Specjaliści firmy OHRA zamontowali w erform instalację wykorzystującą pięć dwustronnych regałów wysięgnikowych o długości 9 metrów. Przy wysokości 4.080 milimetrów zrealizowano siedem poziomów. Dodatkowo ty ch zamontowanych na wózkach regałów dalszą powierzchnię do składowania stanowi stojący na stałe regał jednostronny.

OHRA dostarczyła poza regałami i wózkami przesuwnymi również niezbędne elementy sterowania. Dzięki automatyzacji teraz artykuły mogą być zarządzane przez oprogramowanie opracowane przez erform. Firma OHRA wykonała do tego montaż szyn do wózków przesuwnych w istniejących halach.

Dzięki nowemu systemowi składowania znacznie zwiększono wydajność magazynu jak również bezpieczeństwo składowanych towarów. Teraz istnieje bezpośredni dostęp do każdego artykułu i nie jest już konieczne czasochłonne przesuwanie towarów. Skróciło to nie tylko czas kompletowania zleceń, lecz również zmniejszyło liczbę uszkodzeń produktów. Nowy magazyn jest kolejnym krokiem rozwoju w koncepcji logistycznej firmy erform i umożliwia zachowanie krótkich czasów dostaw.

O firmie erform

Spółka erform Möbelsysteme + Postformingteile GmbH z siedzibą w Simbach am Inn produkuje od roku 1984 wyłącznie elementy typu postforming oraz elementy meblowe z laminatów. Fronty meblowe typu postforming o najmniejszych kątach, na wysoki połysk, albo z powłokami matowymi, na rogach z okleiną PU lub w technologii laserowej z gwarancją braku spoin, na życzenie nawiercane, frezowane i pakowane – to główne produkty firmy erform. Wydajny, w pełni zautomatyzowany park maszynowy z najnowocześniejszą w Niemczech linią technologii postforming tworzy podstawę produkcji technologicznie zaawansowanych elementów. erform zatrudnia prawie 80 pracowników i osiąga obroty w wysokości 17 milionów Euro.